تبیان، دستیار زندگی
محسن عاشوری هافبک طراح سالهای نه چندان دور پرسپولیس از اوضاع این تیم نگران است. او در این باره به خبرنگار تبیان می گوید: پرسپولیس روزهای بدی را سپری می کند که باعث نگرانی همه دوستدارانش است. مشکل امروز قرمزها یک عامل نیست. به نظرم مجموعه ای از عوامل باعث
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پرسپولیس از کجا ضربه می خورد؟


محسن عاشوری هافبک طراح سالهای نه چندان دور پرسپولیس از اوضاع این تیم نگران است. او در این باره به خبرنگار تبیان می گوید: پرسپولیس روزهای بدی را سپری می کند که باعث نگرانی همه دوستدارانش است.
محسن عاشوری

مشکل امروز قرمزها یک عامل نیست. به نظرم مجموعه ای از عوامل باعث افت پرسپولیس است. البته در میان عوامل مختلف برخی از درجه بالایی برخوردارند. یکی از مهم ترین نکات که تقریبا همه از آن آگاهی دارند و باید به آن اشاره داشت بحث عدم ثبات در مدیریت است.

پرسپولیس از سالها پیش شاهد رفت وآمد مدیران مختلف بود که بسیاری از آنها سابقه ورزشی هم نداشته اند. این افراد با وجود تلاشی که داشتند هرگز نتوانستند به وظایف خود به خوبی عمل کنند. بدتر از آن این که همین مدیران پس از اشراف نسبی به کار کنار رفته اند و کار سرو سامان نگرفته است. اکنون نیز با وجود یک مدیر ورزشی در پرسپولیس به نظر می رسد او برای اشراف کامل بر امور پرسپولیس نیاز به زمان دارد. زمزمه کنار رفتن رحیمی تحت شرایط فعلی نیز بر از هم گسیختگی ها می افزاید.

با وجود این که پرسپولیس در زمان مدیریت علی پروین دارای تشکیلات خاصی نبود اما در آن دوره پروین حرف اول و آخر را می زد. حرف هایی که با اشراف کامل او بر امور اغلب دارای حساب و کتاب بود. علاوه بر این او به لحاظ فنی بسیار موفق و حسابشده کار می کرد. مشکل دیگر این که با تغییر شرایط و با ورود به دوره تازه برنامه ریزی درستی برای سامان بخشیدن به باشگاه پرسپولیس صورت نگرفت تا مجموعه عواملی این تیم را به قهقرا ببرد.

طی سالهای گذشته برخی مدیران غیر ورزشی کاری با پرسپولیس کردند که الان روبراه کردن آن به کاری طاقت فرسا نیاز دارد. من به شخصه خیلی به توانایی های علی دایی اعتقاد داشته و دارم ولی تعجب می کنم که چرا اوضاع چنین شده است. در صحبتی که اخیرا با او داشتم هم عنوان کردم که پرسپولیس باید در خصوص در اختیار گرفتن بازیکنانی در حد نام این تیم بهتر از اینها عمل کند.

مشکل امروز قرمزها یک عامل نیست. به نظرم مجموعه ای از عوامل باعث افت پرسپولیس است. البته در میان عوامل مختلف برخی از درجه بالایی برخوردارند. یکی از مهم ترین نکات که تقریبا همه از آن آگاهی دارند و باید به آن اشاره داشت بحث عدم ثبات در مدیریت است

من به بازیکنان امروزی پرسپولیس احترام می گذارم. آنها بازیکنان خوبی هستند اما پرسپولیس نیاز به بازیکنان عالی دارد. پرسپولیس امروزی بیشترین لطمه را از یارگیری در فصل نقل انتقالات می خورد. این در حالی است که قرمزها در حفظ بازیکنان فصل پیش خود هم ناکام بود. بنابر این پرسپولیس از دو جبهه لطمه شدید خورد. اکنون برای بهتر شدن اوضاع پرسپولیس همه هواداران و دلسوزان باید کمک کنند. ما به عنوان بازیکنان قدیمی مدام مورد بازخواست طرفداران و به شدت نگران آینده تیم محبوب خود هستیم. به نظر می رسد با تلاش بیشتر اعضای تیم و در پی آن اضافه شدن چند بازیکن موثر در اولین فرصت ممکن این تیم پرطرفدار می تواند باز هم تیم مورد تایید مشتاقان خود باشد. امیدوارم باز هم شاهد تغییرات بی حاصل نباشیم و با ثبات مدیریت و برنامه ریزی بهتر پرسپولیس زلزله با نتایج خوب جوابگوی توقع هوادارانش باشد. تجربه ثابت کرده که چنین شرایطی باعث تقویت فوتبال ملی ما هم خواهد شد.

بهمن اسدی

بخش ورزشی تبیان