تبیان، دستیار زندگی
آیا تا به حال به شغل های عجیب و غریب فکر کرده اید؟ شغل هایی که بی شک افراد خلاق و شجاعی را می طلبه که هرکسی از پس آن بر نمی آید!شغلی که انجامش به ذهن هرکسی هم خطور نمی کند!شغلی که در آمد زایی خوبی دارد و اغلب نیاز به سعی و کوشش و تمایل به خطر دارد!
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

از عمل زیبایی تا مهد سگ ها!

آیا تا به حال به شغل های عجیب و غریب فکر کرده اید؟ شغل هایی که بی شک افراد خلاق و شجاعی را می طلبه که هرکسی از پس آن بر نمی آید!شغلی که انجامش به ذهن هرکسی هم خطور نمی کند!شغلی که در آمد زایی خوبی دارد و اغلب نیاز به سعی و کوشش و تمایل به خطر دارد!

هدی سادات پاکنهاد - بخش اجتماعی تبیان

مهد سگ

در میان شغل های عجیب در تهران برخی شغل ها در حدی عجیب است که بحث داغ این روزهای مردم است .آن شغل پرستاری در مهد است اما نه مهد کودک! بلکه مهد سگ!

تا همین چند روز پیش بود که دنبال گوشت گندیده برای سگ ولگردی بودیم که پارس میکرد و گاهی دنبال گربه های مزاحم می دوید تا مبادا غذایش را بردارند اما حالا این سگ های ولگرد برای خود پدر و مادران مهربانی دارند!،اسم دارند!،لباسهای زیبا به تن دارند و گوشواره هایی به گوش، در کمال عزت در ماشین را برایشان باز می کنند و او را در صندلی جلو کنار راننده مینشانند! اما گاهی این پدر و مادرهای مهربان دغدغه این را دارند که به دلیل مشغله های کاری نمی توانند به نحو احسن به سگهایشان برسند!اینها به دنبال چاره اند!که چاره اش را با دیدن اگهی نگهداری حیوانات خانگی پیدا کرده اند!

روزگاری بود که همراه داشتن سگ برای دختر و پسر جوانی مد و کلاس تلقی میشد اما اکنون در هر قشر و طبقه ایی می توان شاهد این بود که سگ ها نه تنها جایگزین فرزندان شدند بلکه حتی عزیز تر از فرزند هم شده اند و و حتی آن را مایه رزق و روزی هم می دانند

برخی از اینها گفتند ما بچه داریم اما نمی توانیم بچه هایمان را در مهد ثبت نام کنیم اما اینها سگهایشان را در مهد ثبت نام کرده اند!، برخی گفتند ما هم بچه داریم و هم سگ و هر دو فرزندانمان هستند و هردو را به مهد می فرستیم!،برخی هم گفتند ما سگ داریم که مثل بچه هایمان می ماند اما پولمان به مهد سگ نمیرسد!اما سوالی که مطرح میشود این است که مگر مهد سگ ها چقدر میگیرند؟!

این مساله درست مثل مهدکودک هاست و گاهی بیشتر از مهد کودک ها! چرا که رقم یک مهدکودک معمولی در تهران ماهانه 300 تا 500 هزار تومان است در حالیکه رقم یک مهد سگ در تهران 600 تا 700 هزار تومان است . با این حال صاحبان حیوانات خانگی ترجیح میدهند به جای واگذاری حیوانات خود و یا فروش ، آنها را چند ساعتی به مهد بسپارند!

این سگ ها گذشته از آنکه باعث شدن مهد سگ هایی افتتاح شود وبرخی را به نان و نوایی برساند و از بیکاری نجات دهد! شغل های عجیب و غریب دیگری را هم درست کردند!

جراحان زیبایی سگان!

وقتی دیدم که برخی از این پولدارها و گاهی به ظاهر پولدار که داشتن سگ را تفاخر میدانند، نه تنها خود را در زیر تیغ عمل جراحی قرار میدهند بلکه سگ هایشان هم تحت عمل جراحی پلاستیک قرار میدهند تعجب کردم!

ساعت حدود 6 بعد از ظهر است و خانم جوانی با سگ سفیدش در مطب حاضر میشود،به منشی میگوید برای ساعت 6:30  وقت داشته است. می نشیند تا نوبتش شود.وقتی نوبتش میرسد خانوم جوان وارد اتاق دکتر میشود و میگوید:ببخشید دکتر گوش های سگم احساس می کنم خیلی بزرگ است میخواستم مشاوره ی زیباییش کنید ببنیداگر کوتاه شود خوب میشه یا نه؟!!!

دکتر هم با کمال خونسردی سگ را بغل می کند و بعد از براندازی به سگ می گوید چون سگ شما از نژاد کوتاه پا است خیلی جالب نمی شود!

بعد از کمی تامل زن جوان میگوید: دکتر اگه دمش را کمی کوتاه کنم چه؟!

دکتر جواب میدهد: جراح زیبایی بیشتر روی سگ های شکاری جواب میدهد و عمل جراحی روی سگ شما خیلی جواب نمی هد!!!

واقعا تعجب هم دارد! چه کسی فکر میکرد که یک روز عمل زیبایی به حیوانات هم برسد!؟این ادم ها چه کارها که انجام نمی دهند!به راستی حیوانات با ارزش شده اند یا انسانها در حال از دست دادن ارزش های خود هستند؟!

چه کسی فکر میکرد که یک روز عمل زیبایی به حیوانات هم برسد!؟این ادم ها چه کارها که انجام نمی دهند!به راستی حیوانات با ارزش شده اند یا انسانها در حال از دست دادن ارزش های خود هستند؟!

اما ماجرا به اینجا هم ختم نمی شود! چرا که شما با مراجعه به برخی از کلینک ها می توانید برای حیوانات خانگی خود شناسنامه هم صادر کنید!

مردی بود که می گفت چند وقتی بود که سگم را دزدیده بودند و با پیگیری و بخاطر شناسنامه دار بودن سگ ،توانستم او را پیدا کنم ! او می گوید از وقتی که سگم را دزدیدن رزق و روزی هم از خانه ما رفت!!!

واقعا مردم ما به کجا چنین شتابان هستند؟!

سالها پیش پدر و مادرها هر لحظه نگران این بودند که مبادا خدشه ای به نونهالانشان وارد شود اما امروز نگران مهد سگ و شناسنامه سگ و زیبایی و خورد و خوراک سگ هایشان هستند!

روزگاری بود که همراه داشتن سگ برای دختر و پسر جوانی مد و کلاس تلقی میشد اما اکنون در هر قشر و طبقه ای می توان شاهد این بود که سگ ها نه تنها جایگزین فرزندان شدند بلکه حتی عزیزتر از فرزند هم شده اند و و حتی آن را مایه رزق و روزی هم می دانند .

در زمانی که صحبت از بحران جمعیتی است شاید بهتر باشد یک آماری از سگ ها که همدم جوانان امروزی شدن بگیریم تا امار فرزند آوری !چرا که در ایران اسلامی باور ها و اعتقاداتی در بین جوانان دیده میشود که با فرهنگ های دینی فاصله ی عمیقی دارد و این تمایلات در دراز مدت تبعات جبران ناپذیری دارد.

بد نیست امروزه که چند سالی است بحران جمعیتی به خطر رسیده است مسئولان با تامل در سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی با فراهم اوردن مقدمات فرزندآوری به استحکام خانواده کمک کنند .

مبارزه با سگ بازی وظیفه کیست؟

سگ‌هایی که هویت می‌سازند

بالا شهری‌ها و سگ‌‌های جیبی