تبیان، دستیار زندگی
آنچه بر سجاده نگاهتان جاری است، مصاحبه تلویزیونی مجری برنامه مشهور اتوجراف کشور مصر با استاد مصطفی اسماعیل، است که برای اولین بار به صورت زیرنویس ترجمه، به محضر کاربران و علاقمندان به هنر موسیقی آئینی، پیش کش می شود.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فیلم مصاحبه با اکبر القراء جهان + ترجمه

مصاحبه قدیمی تلویزیون مصر با شیخ مرحوم، مصطفی اسماعیل محمد المرسی

اشاره:

آنچه بر سجاده نگاهتان جاری است، مصاحبه تلویزیونی مجری برنامه مشهور اتوجراف کشور مصر با استاد مصطفی اسماعیل، است که برای اولین بار به صورت زیرنویس ترجمه، به محضر کاربران و علاقمندان به هنر موسیقی آئینی، پیش‌کش می‌شود.

 • مصطفی اسماعیل مصاحبه تصویری استاد مصطفی اسماعیل
 • این مصاحبه در اواخر عمر استاد (دهه هفتاد میلادی) انجام شده و در حقیقت استاد مهمان برنامه "اتوجراف" بودند. اتو‌جراف برنامه پرطرفدار دهه‌ 1960 تلویزیون مصر بوده است. در این برنامه، چهره‌های نامدار علمی، هنری و شخصیت های مهم سیاسی و فرهنگی این کشور  حضور پیدا می کردند.

  مجری این برنامه آقای طارق حبیب از مجریان مطرح مصری بود که برای اولین بار شخصیت های معروفی مانند طه حسین (نویسنده) , نجیب محفوظ (نویسنده و برنده جایزه ادبی نوبل) , محمد عبدالوهاب (موسیقیدان) , ملکه ناریمان (همسر ملک فاروق پادشاه مصر) و عبدالحلیم حافظ (خواننده) را به برنامه اش آورده و با آن ها گفت و گو کرده است.

  طارق حبیب در خاطراتش در مورد برنامه ای که با استاد مصطفی اسماعیل داشت می نویسد:

  انا سجلت مع الشیخ حلقه من برنامجى الاذاعى المشهور اتوجراف وعندما استضفت الشیخ وجدته انسانا طیب القلب وطیب النفس متواضع...

  "من یکی از مشهورترین برنامه های اتوجراف را با شیخ مصطفی اسماعیل ضبط کردم و هنگامی که مهمان شیخ بودم او را انسانی خوش قلب و مهربان و متواضع یافتم.

  استاد در این برنامه نیم ساعته صحبت های جالبی درباره زندگی و خاطرات قرآنی خود دارند و هم چنین دو تلاوت کوتاه از سوره های طارق و شرح انجام می دهند.

  در پایان نیز به رسم این برنامه، دست نوشته ای متضمن آیاتی چند از قرآن را دفتر خاطرات این برنامه، به یادگار می‌نگارند.

  برای دانلود فایل تصویری این تلاوت زیبا، اینجا را کلیک نمایید.


  شبکه تخصصی قرآن تبیان