تبیان، دستیار زندگی
وزیر کشور با انتقادات و گلایه از برخی رسانه های منتشرکننده خبر تغییر 40 درصد فرمانداران گفت: برخی روزنامه ها خبری در این خصوص منتشر کرده اند که به آن ها تذکر داده و قرار شد این موضوع اصلاح شود، گلایه مندم که این اصلاح انجام نشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

وزیر جلوی گشت های موتوری  می ایستد


وزیر کشور با انتقادات و گلایه از برخی رسانه‌های منتشرکننده خبر تغییر 40 درصد فرمانداران گفت: برخی روزنامه‌ها خبری در این خصوص منتشر کرده‌اند که به آن‌ها تذکر داده و قرار شد این موضوع اصلاح شود، گلایه‌مندم که این اصلاح انجام نشد.
رحمانی فضلی

وزیر کشور با انتقادات و گلایه از برخی رسانه‌های منتشرکننده خبر تغییر 40 درصد فرمانداران گفت: برخی روزنامه‌ها خبری در این خصوص منتشر کرده‌اند که به آن‌ها تذکر داده و قرار شد این موضوع اصلاح شود، گلایه‌مندم که این اصلاح انجام نشد.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست خبری با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، با بیان این مطلب، گفت: در حالی این آمار از سوی روزنامه‌ای عنوان شد که 80 درصد فرمانداران تعویض شدند که 10 تا 15 درصد آن‌ها جابجا شده بودند. اصل مشورت مبنای فکر من را تشکیل می‌دهد.

وی ادامه داد: نمایندگان ملت مورد اعتماد ملت هستند و دولت با مجلس تعامل دارند. ما شاخص‌هایی داریم و برای خودمان یک سلسله ارزیابی‌هایی داریم که حول آن شاخص‌ها فرمانداران را تعیین می‌کنیم، بنابراین مشورت به معنای دخالت مجلس برای تعیین فرمانداران نیست.

وزیر کشور با تاکید بر این‌که فرماندار باید علاوه بر تجربه از نظر سیاسی معتدل و انگیزه‌دار باشد گفت: این کار در مسیر، فعالیت‌های ما را تسهیل و درجه همکاری‌ها را بالا می‌برد. هیچ فرماندار ما در اختیار هیچ نماینده و هیچ شخص دیگری نیست باید نگاه‌ها را اصلاح و قدرت مشارکت را بالا ببریم.

نمایندگان ملت مورد اعتماد ملت هستند و دولت با مجلس تعامل دارند. ما شاخص‌هایی داریم و برای خودمان یک سلسله ارزیابی‌هایی داریم که حول آن شاخص‌ها فرمانداران را تعیین می‌کنیم، بنابراین مشورت به معنای دخالت مجلس برای تعیین فرمانداران نیست

رحمانی فضلی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص گشت‌های موتوری همچون حزب‌الله که مجوز قانونی ندارند نیز گفت: هر فعالیت اجتماعی در داخل کشور باید مبتنی بر قانون باشد. هرکدام مجوز قانونی نداشته باشند ما مانع فعالیت آن‌ها می‌شویم.

آغاز به کار شورای امر به معروف و نهی از منکر در مساجد از دیگر سوالات طرح شده در این نشست بود که رحمانی فضلی در پاسخ به آن گفت: فعالیت‌های فرهنگی و دینی در داخل مساجد انجام می‌شود و مساجد در این رابطه مجوزهای کلی دارند و نیازی برای دریافت مجوز برای درون مسجد نیست، اما به دلیل آنکه متولیان امور مساجد متولی این امور هم هستند باید پاسخگو باشند لذا وزارت کشور از این موضوع هم حمایت می‌کند و هم مسئولیت می‌خواهد.

بخش سیاست تبیان

منبع :تابناک