تبیان، دستیار زندگی
کتاب اوج معرفی 1+38 چهره موفق و کارآفرین برتر ایران توسط محمد سلیمانی و از سوی انتشارات راه دان گردآوری و تالیف شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

1+38 چهره موفق

کتاب اوج معرفی 1+38 چهره موفق و کارآفرین برتر ایران توسط محمد سلیمانی و از سوی انتشارات راه ‌دان گردآوری و تالیف شده است.

فرآوری: زهره سمیعی- بخش کتاب و کتابخوانی تبیان
کتاب اوج معرفی 1+38 چهره موفق

بررسی افرادی که علی‏رغم همه مشکلات و کاستی‏ ها، همچنان با روحیه و عشق به کارگشایی و توسعه کشور همت می‏گمارند چه نام دارد و چگونه باید از این گروه که کار را اساس رستگاری و مایه آبادانی و پیشرفت کشور می‏دانند، تقدیر کرد؟ افرادی که همواره می‏کوشند از فرصت‏ها و نعمت‏ها‏ی محیط که بسیاری دیگر از کنار آنها بی‏ تفاوت می‏گذرند، بهترین بهره را ببرند و گاه با وجود در اختیار داشتن موقعیت شغلی اجتماعی و مالی مناسب همچنان به کار و تلاش می‏پردازند چه نیرویی آنان را به پیش می‏برد و چه در سر می‏پرورانند؟

محمد سلیمانی در کتاب اوج معرفی 1+38 چهره موفق و کارآفرین برتر ایران، برای اولین بار در ایران توانسته است تجربیات مدیران و موسسان شرکتهای بزرگ و برندهای موفق ایرانی را به عنوان یک مرجع کامل در زمینه کارآفرینی منتشر کند.

شاهرخ ظهیری، بنیانگذار شرکت مهرام، سید عباس موسوی رهپیما، گروه صنعتی فومن شیمی، بهروز فروتن، صنایع غذایی بهروز از جمله کارآفرینان و چهره‌های موفقی هستند که سلیمانی در این کتاب به معرفی آنها پرداخته است.

این کتاب ماحصل چند سال کار تحقیقاتی و پژوهشی می باشد که با استناد به داستان های واقعی این کارآفرینان تدوین شده و در اختیار علاقمندان به کارآفرینی قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که این کتاب توانسته در مدت زمان کوتاهی به چاپ سوم برسد و این خود موید نیاز اقشار مختلف مردم به مبحث مهم کارآفرینی می باشد.

در واقع هدف اصلی این کتاب معرفی چهره‏ های موفق و کارآفرین کشور به عنوان الگوهای زنده و موفق کشور به مردم می‏باشد تا با مطالعه سرگذشت زندگی این افراد، تجارب، موفقیت‏ ها و شکست‏ های آنها را سر مشق کار خود قرار داده و از آنها به عنوان نمونه‏ های عینی و بومی کشور استفاده نمایند. امید است که این کتاب ارزشمند مورد توجه و استفاده تمامی مردم به خصوص نوجوانان، جوانان، دانشجویان، مدیران، کارآفرینان و مسئولین کشور قرار گیرد.

با هم بخشی از کتاب را که به معرفی شاهرخ ظهیری، بنیانگذار شرکت مهرام پرداخته است را می‌خوانیم:

«برای کسی که از هیجده سالگی وارد بازار کار شده و با پشتکار و اراده قوی و اعتماد به نفس بیش از پنجاه سال در زمینه‌های مختلف مدیریتی کار کرده است، ترک کار و فعالیت بسیار مشکل است. شاهرخ ظهیری با توجه به کسب تجربه‌های گرانقدر در زمینه صنایع غذایی بر خود لازم دید که این تجربیات را در اختیار جامعه‌ای بگذارد که به آن مدیون است.

به نظر شاهرخ ظهیری شانس در زندگی جایی ندارد و راز موفق شدن در هر کار صداقت، مقاومت، و پشتکار هر کس نهفته است. او همواره با توجه به این شعار در مسیر زندگی حرکت کرده است: «زندگی همین بود و بس. لحظه‌ها را گذراندیم تا به خوشبختی برسیم، غافل از اینکه خوشبختب همان لحظه‌هایی بود که گذراندیم.»

او معتقد است راه‌حل بسیاری از مشکلات در کار و زندگی، ابتکار و خلاقیت است. کسی با اتکا به سرمایه و امکانات مادی کارآفرین نمی‌شود و اگر هم کارآفرین بشود مدت زیادی دوام نخواهد آورد.

کارآفرین فردی است که نیازی به سرمایه مادی ندارد، مبتکر و خلاق است و سه فاکتور اصلی، خلاقیت، خطرپذیری، و پشتکار را داراست.

توصیه شاهرخ ظهیری که امروز کوله‌باری از تجربه را بر دوش می‌کشد، به جوانان این است که اگر می‌توانند در حین تحصیل کار کنند؛ چرا که بسیاری از تجارب را تنها می توان در ضمن کار کردن و در محیط کار به دست آورد.»

« کتاب اوج معرفی 1+38 چهره موفق و کارآفرین برتر ایران» توسط انتشارات راه دان و با قیمت 18000 تومان در 718 صفحه به چاپ رسیده است .


منابع: مارکتینگ نیوز، رادیو فرهنگ