تبیان، دستیار زندگی
سفیر عراق در ایران تاکید کرد حضرت آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان عراق از جمهوری اسلامی ایران به دلیل حمایت از عراق در مبارزه با عناصر تکفیری داعش تشکر و قدردانی کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قدردانی آیت الله سیستانی از ایران


سفیر عراق در ایران تاکید کرد حضرت آیت‌الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان عراق از جمهوری اسلامی ایران به دلیل حمایت از عراق در مبارزه با عناصر تکفیری داعش تشکر و قدردانی کرد.

ظریف و سیستانی

سفیر عراق در ایران امروز دوشنبه اعلام کرد که مرجعیت دینی عراق در دیدار با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران خواستار مشارکت همه جریان سیاسی در دولت آینده عراق شد.

محمد مجید الشیخ گفت: آیت الله سیستانی از ایران به دلیل ایستادگی در کنار دولت عراق برای مبارزه با داعش و حمایت از عراق تشکر و قدردانی کرد.

سفیر عراق که در جریان سفر محمد جواد ظریف به نجف و دیدار با آیت الله سیستانی حضور داشت، گفت: وزیر خارجه ایران نیز در دیدار یا مرجع عالیقدر عراق بر حمایت جمهوری اسلامی از روند سیاسی در عراق تاکید کرد.

وی در ادامه افزود: ظریف در این دیدار تاکید کرد که ایران از عراق در مبارزه با عناصر تکفیری داعش و گروه های تروریستی حمایت می کند.

محمد مجید الشیخ گفت: آیت الله سیستانی در این دیدار از تلاش های ایران و ایستادگی این کشور در کنار عراق علیه داعش تقدیر و تشکر کرد.

ظریف در این دیدار تاکید کرد که ایران از عراق در مبارزه با عناصر تکفیری داعش و گروه های تروریستی حمایت می کند

وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه وارد نجف شد و با آیت الله سیستانی دیدار و درباره تهدیدات و تحولات منطقه گفتگو کرد.

محمد جواد ظریف، در پاسخ به دعوت هوشیار زیباری همتای عراقی خود، روز گذشته در سفری دو روزه وارد عراق شد و در بغداد با نوری المالکی، نخست وزیر سابق عراق و حیدر العبادی نخست وزیر کنونی این کشور دیدار کرد.

بخش سیاست تبیان


منبع : فارس