تبیان، دستیار زندگی
جمشید هاشم پور و ابوالفضل پورعرب دو بازیگر پرمخاطب دهه های 60 و 70 که سالهاست کم کار شده اند و کمتر در انظار عمومی ظاهر می شوند در یک قاب در کنار یکدیگر قرار گرفتند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دو ستاره‌ غایب سینما در یک قاب


جمشید هاشم پور و ابوالفضل پورعرب دو بازیگر پرمخاطب دهه های 60 و 70 که سالهاست کم کار شده‌اند و کمتر در انظار عمومی ظاهر می‌شوند در یک قاب در کنار یکدیگر قرار گرفتند.

دو ستاره‌ غایب سینما در یک قاب

تقدیر از جمشید هاشم پور در آغاز فیلمبرداری فیلم «هاری» بهانه این حضور بود. پورعرب که چهره‌اش نسبت به آخرین عکسی که از او منتشر شده بود بسیار بهتر شده برای تجلیل از بازیگری به پردیس سینمایی ملت آمده بود که علی‌رغم نشستن گرد پیری بر چهره‌اش اما همچنان با صلابت و جذاب است.

این مراسم ساده با سخنان میلاد کی‌مرام دیگر بازیگر این فیلم آغاز شد و گفت: عوامل فیلم سینمایی «هاری» تصمیم به تقدیر از جمشید هاشم پور گرفتند که امیدوارم ایشان که اطلاعی از این موضوع ندارند سورپرایز شوند.وی خطاب به هاشم پوراظهار کرد: آقای هاشم پور همه برای شما آمده‌اند.

هاشم پور که غافلگیر شده بود به پشت میکروفون آمد و با سپاس از برپایی این برنامه به حضورش در «هاری» اشاره کرد و گفت: امیر احمد انصاری کارگردان این فیلم را از زمان فیلم «استشهادی برای خدا» که دستیار بود می‌شناسم و خوشحالم در این فیلم در خدمت نیروهای جوان هستم. امیدوارم این شایستگی را داشته باشم که کار به سرانجام برسد.

در ادامه علی علایی متن لوح تقدیر را قرائت کرد و از ابوالفضل پورعرب که تنها برای تقدیر در این برنامه حاضر شده بود دعوت شد تا لوح هاشم پور را اهدا کند.این بازیگر با اشاره به بیماری‌اش و عدم حضور در محافل اظهار کرد: بعد از بیماری که داشتم یک بار به دفتر آقای فرح‌بخش رفتم و این دومین جایی است که حضور پیدا می‌کنم.وی ادامه داد: جمشید هاشم پور جایگاه بزرگی پیش ما و سینمای ایران دارند و جزو بهترین‌ها محسوب می‌شوند. من کوچکتر از آن هستم که بخواهم از ایشان که شاگردشان هستم تقدیر کنم. چون این سالها کمتر پیگیر اخبار بوده‌ام نمی دانم برایشان بزرگداشت گرفته شده است یا نه اما امیدوارم اگر نشده وزارت ارشاد این کار را انجام دهد.

سیدهادی منبتی رئیس موسسه تصویر شهر هم که در این برنامه حاضر بود لوح تقدیر و نشان سینمایی شهر را به هاشم پور اهدا کرد. محمد حسین فرح‌بخش هم با اشاره به اینکه در حدود هفت، هشت فیلم به عنوان تهیه کننده در کنار هاشم پور بوده است گفت: خدا چکار کند دهه شصتی‌ها را که ایشان را خانه نشین و تماشاگر را از دیدنش محروم کردند. جمشید هاشم‌پور اولین و بهترین سوپراستار 35 سال بعد از انقلاب است.وی با اشاره به پوستر فیلم «نیش» که در آنجا نصب شده بود اظهار کرد: من در این فیلم در خدمت هر دو عزیز بودم و معتقدم پورعرب هم از بهترین‌هاست و در دهه‌ای سینما در دست او بود و سینما مدیون این بازیگر است.

هنگامه قاضیانی هم که در «هاری» قرار است با هاشم پور هم‌بازی باشد گفت: پسرم عاشق کارهای اکشن آقای هاشم پور بود و هر فیلمی از ایشان اکران می شد باید او را به سینما می‌بردم. خودم هم عاشق کار این قهرمان‌های عزیز (هاشم پور و پورعرب) بودم.

هنگامه قاضیانی هم که در «هاری» قرار است با هاشم پور هم‌بازی باشد با ابراز خوشحالی از اینکه برای اولین بار در فیلمی بازی می کند که نامش زیر نام این بازیگر می‌آید گفت: پسرم عاشق کارهای اکشن آقای هاشم پور بود و هر فیلمی از ایشان اکران می شد باید او را به سینما می‌بردم. خودم هم عاشق کار این قهرمان‌های عزیز (هاشم پور و پورعرب) بودم.

امیر احمد انصاری کارگردان فیلم «هاری» هم که فیلمبرداری اولین ساخته سینمایی‌اش را از فردا آغاز می‌کند اظهار امیدواری کرد تا این فیلم دیده شود تا جوابگوی زحمات عوامل باشد.

میلاد کی مرام که این مراسم را آغاز کرده بود در پایان خطاب به علیرضا رضا داد که احد میکاییل زاده دستیار ویژه‌اش در برنامه حاضر بود بدون توجه به اینکه بزرگداشت جمشید هاشم پور در جشنواره بیست و نهم فجر برگزار شده است از دبیر جشنواره خواست در این دوره بزرگداشت جمشید هاشم پور برگزار شود!عبداله علیخانی تهیه کننده و مازیار رضا خانی مدیر پردیس سینمایی ملت به همراه عوامل فیلم «هاری» دیگر حاضران در این برنامه بودند.

دو ستاره‌ غایب سینما در یک قاب

رسانه‌های زرد در دوران بیماری‌ام حاشیه درست کردند

ابوالفضل پورعرب هم در حاشیه ای مراسم عنوان کرد به زودی به دنیای بازیگری برمی‌گردد و برای حضور در یک سریال و یک فیلم مذاکره کرده است.او با بیان این مطلب که از وضعیت جسمانی مناسبی برخوردار است، گفت: من مانند بسیاری از هنرمندان دیگر از شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک برای انتشار اطلاعات خود استفاده نمی‌کنم و صدا و سیما تنها رسانه من است به همین دلیل خیلی از اخبار حاشیه‌ای و حتی حاشیه‌هایی که درباره من در رسانه‌های غیررسمی ایجاد شده بود خبر نداشتم.وی ادامه داد: متاسفانه طی مدت گذشته حواشی بسیاری نسبت به بیماری من به وجود آمد که هیچکدام از آنها صحت نداشت. خوشبختانه سرطان من از نوع خوش‌خیم بود و با جراحی سلامتی خود را به دست آوردم.

پورعرب در پاسخ به این که دلیل کم‌کاری او در حوزه بازیگری چیست؟ توضیح داد: کم‌کاری من در سینما و تلویزیون تنها به این دلیل است که خودم میل به کار نداشتم و هیچکدام از پیشنهادهای سینمایی و تلویزیونی را قبول نکردم. البته به تازگی با آرش معیریان و آرش سجادی‌حسینی صحبت هایی کردم که در یک فیلم سینمایی و یک سریال حضور داشته باشم.بازیگر فیلم «عروس» با اشاره به اینکه در سال های جاری بدون هیچ دلیلی وی را اذیت کرده‌اند، گفت: متاسفانه در طول بیماری من هیچکدام از رسانه‌ها به بیماری اصلی من که سرطان بود اشاره نکردند حتی در برخی از رسانه‌های زرد اخباری مبنی بر اینکه معتاد هستم منتشر شد که هیچکدام از آنها صحت نداشت. همین مساله باعث شد ترجیح دهم که در تلویزیون و یا سینما حضور کمتری داشته باشم.پورعرب در پایان گفت: خوشبختانه مدتی است که شرایط جسمی من خیلی بهتر شده و تصمیم دارم از نو فعالیت های هنری خود را آغاز کنم.

فرآوری : منیژه خسروی

بخش سینما و تلویزیون تبیان


منابع: ایسنا/مهر

مطلب مرتبط:

روزگار جمشید