تبیان، دستیار زندگی
سومین جشنواره كشوری نوجوان سالم با میزبانی آموزش و پررورش شهر تهران شهریور ماه 93برگزار خواهد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سومین جشنواره كشوری نوجوان سالم

سومین جشنواره كشوری نوجوان سالم


سومین جشنواره كشوری نوجوان سالم با میزبانی آموزش و پررورش شهر تهران شهریور ماه 93برگزار خواهد شد.


رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره كل شهر تهران در پاسخ به سوال برگزاری سومین جشنواره كشوری نوجوان سالم گفت : امسال برگزاری سومین جشنواره كشوری نوجوان سالم با رویكرد شناسایی و كشف پرورش و رشد و شكوفایی استعدادها ی هنری و افزایش مهارت و سطح آگاهی دانش آموزان به منظور ترویج شیوه های زندگی سالم و پیشگیری از گرایش به رفتارهای پر خطر ، سوء مصرف مواد و آسیب های اجتماعی به اداره كل آموزش و پرورش شهر تهران واگذار شده است .

وی در ادامه گفت: كه با تشكیل دبیرخانه اقدام به جمع آوری و ثبت آثار ارسالی دانش آموزان از استانها نمود كه تا امروز   603 اثر به دست دبیرخانه رسیده است كه این آثار شامل 27 اثر روزنامه دیواری ، 129 اثر عكس، 120 اثر فیلم كوتاه ،141 اثر مقاله و تعداد 86 اثر نقاشی است.

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره كل آموزش و پرورش شهر تهران تاریخ برگزاری جشنواره كشوری نوجوان سالم را 17 الی 19 شهریور ماه در اردوگاه كشوری شهید باهنر تهران خواهد بود .

همچنین در ادامه اذعان داشت كه این آثار با حضور داوران متخصص در هر زمینه مورد ارزیابی قرار گرفت و كه  از این تعداد 10 اثر عكس ،7 اثر نقاشی ،8 اثر نشریه دیواری و 23 اثر فیلم كوتاه به عنوان آثار برگزیده منتخب شده است و آثار مقاله نویسی نیز در دست داوری است كه تعداد و اسامی منتخبین به زودی اعلام خواهد شد .رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره كل آموزش و پرورش شهر تهران تاریخ برگزاری جشنواره كشوری نوجوان سالم را 17 الی 19 شهریور ماه در اردوگاه كشوری شهید باهنر تهران خواهد بود .

منوچهری ادامه داد كه مراحل برنامه ریزی برای  اجرای جشنواره با تشكیل 8 كمیته تخصصی با عناوین كمیته های پشتیبانی و مالی ، ارزشیابی ، هئیت داوران ، حراست ، اجرایی ، روابط عمومی ، آموزشی و فرهنگی آغاز شده است و برای پر ثمر نمودن جشنواره كارگاه های آموزش تخصصی - هنری در شاخه های آثار ارسالی و كلاس های آموزش عمومی در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی برای ارتقاء دانش و بینش دانش آموزان پیش بینی شده است. و برنامه های فوق برنامه از قبیل بازدید از باغ موزه دفاع مقدس ، جنگ شبانه ، مسابقه ، نمایش در نظر گرفته شده است.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان