تبیان، دستیار زندگی
یکی از اتفاقات خوب زندگی، پدربزرگ و مادربزرگ شدن است. مادربزرگ شدن به افراد فرصت می دهد تا احساسات خوبی را تجربه کنند.آنها می توانند سهمی در نگرانی و مسئولیت های فرزندانشان در مورد کودک شان داشته باشند.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

یک فرصت خوب در زندگی


یکی از اتفاقات خوب زندگی، پدربزرگ و مادربزرگ شدن است. مادربزرگ شدن به افراد فرصت می دهد تا احساسات خوبی را تجربه کنند.آنها می توانند سهمی در نگرانی و مسئولیت های فرزندانشان در مورد کودک شان داشته باشند.

مادربزرگ

رفتن به خانه  پدربزرگ و مادربزرگ  وقصه خانه آنها برای هیچ یک از افراد غیر ملموس نیست ومی توان گفت بهترین خاطرات زندگی  افراد در این خانه ها اتفاق افتاده است. تا جایی که می توانید در کنار پدربزرگ و مادربزرگ باشید و به خانه آنها بروید این فرصت را از دست ندهید چرا که مطمئنا روزی افسوس آن را خواهید خورد. شما با یادکردن پدربزرگ ومادربزرگها و با تنها نگذاشتن آنها سرمایه گذاری خوبی می کنید، در واقع شما لحظات خوبی را در بانک خاطرات زندگی خود ذخیره کرده اید.

تابستانی با همه خوبیها

یکی از کارهایی که نوه ها می توانند برای رقم زدن اوقات خوب انجام دهند این است که تابستان و اوقات فراغت خود را با اجازه والدین در خانه پدربزرگ ها و مادربزرگ ها سپری کنند. این امر علاوه بر اینکه باعث می شود آنها احساس تنهایی نکنند همچنین با در کنار آنها بودن تجربیات لذت بخشی به دست می آورند.در گذشته پدر بزرگ و مادربزرگ سایه به سایه نوه هایشان حرکت می کردند و اغلب خانواده ها با یکدیگر زندگی می کردند همین موضوع سبب می شد که آنها راحت تر تجربیاتشان را در اختیار فرزندان ونوه هایشان قرار دهند. در حال حاضر کودکان و نوجوانان می توانند با پدربزرگ و مادربزرگ شان یک معامله انجام دهند،آموخته های جدید زندگی امروز کودکان و تجربیات بزرگترها می تواند در تلاقی با هم آچار فرانسه خوبی برای آینده زندگی است،پس تجربیاتشان را باهم به اشتراک بگذارند.

پیوند میان جدید وقدیم

به جرات می توان گفت کودک همین طور که بزرگ می شود، می تواند در کنار پدربزرگ و مادربزرگ فعالیتهای متعددی انجام دهد. خاطرات دوران کودکی معمولا پر از لحظات زیبایی است که پدربزرگ و مادربزرگ بازیگران اصلی آن هستند. حفظ یک رابطه عاشقانه و گرم کمک می کند تا کودک از پدر و مادر بزرگ غیر مستقیم مطالب ارزنده ای بیاموزد. این فعالیت پیوند میان آنها را استحکام می بخشد.

پدربزرگ ومادربزرگ ریشه خانواده هستند ومطمئنا درخت با ریشه می تواند به حیات ادامه دهد و میوه های خوبی به بار گذارد

خاطراتم رو نگیر ازمن

گاهی اوقات پدر و مادر با تکیه بر پدر ومادرهایشان فرزندان شان را بزرگ می کنند. آنها بدون نگرانی اشتغال به کار خواهند داشت و کودکان در کنار آنها لحظات زیبایی را در ذهن شان ضبط می کنند. پدربزرگ ومادربزرگ ها دل نگرانی های فرزندانشان را در مورد نوه آینده شان کاهش می دهند. آنها ریشه خانواده هستند ومطمئنا درخت با ریشه می تواند به حیات ادامه دهد و میوه های خوبی به بار گذارد.

به نوه تان خوش آمد بگویید

وقتی نوه جدید به دنیا می آید، تهیه دسته گلی برای مراجعت به بیمارستان، قربانی کردن گوسفندی برای سلامتی مادر و کودک نورسیده، تهیه هدیه یا لوازم اولیه نگهداری فرزند، تهیه سیسمونی و لباس هایی که تا چند ماه و گاهی اوقات برای سالهای اول زندگی کودک بتواند استفاده کند از فعالیت های مهم و ضروری است که جزء وظایف بزرگان خانواده است. شاید بی تجربه گی پدر و مادر امروز، باعث شود که نیازهای اولیه کودک در نظر گرفته نشود. یکی از نکات دیگر این است که در حالی که مادر در بیمارستان است، بزرگان خانواده می توانند خانه را برای ورود این نوزاد آماده کنند.

حرکت با پدر و مادر در یک جهت

پدر و مادر، پدربزرگ ومادربزرگ همه این افراد به یک میزان کودک تازه نورسیده را دوست دارند اما نکته حائز اهمیت این است که اگر قرار است نوه مان ساعتی از روز را کنار ما باشد دیدگاهمان را با پدر و مادر او یکی کنیم. در یک راستا حرکت کنیم و نگذاریم این اختلاف نظرها آتش جنگ فرزندان  وپدر ومادر در آینده باشد.

از تکنولوژی استفاده کنید

اگر از نوه ها وفرزندانتان دور هستید،غصه نخورید و بهانه نیاورید. شما با استفاده از ابزارهای ارتباطی می توانید وقت بگذارید و با آنها گفت وگوی صوتی و تصویری داشته باشید. می توانید از خودتان و فعالیت های روزمره تان عکس و فیلم تهیه کنید و برای آنها بفرستید. نگاه کردن به این فیلم ها لذت بخش ترین لحظات را برای آنها و شما رقم خواهد زد، فقط یک نکته می ماند اینکه سایر بستگان به شما آموزش دهند که چگونه از این ابزار برای دیدارآنها  استفاده کنید.

هانیه ورشوچی

بخش خانواده ایرانی تبیان


مطالب مرتبط:

لطفا میانسالان بخوانند!

از آلزایمر پیشگیری کنیم

وقتی سالمندی به سراغمان بیاید

مراقبت از عزیزی که فراموشمان کرده

مامان بزرگ ،چرا دلت گرفته؟

بگذارید، دوست‌تان داشته باشند!

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.