تبیان، دستیار زندگی
هفته پنجم رقابت های لیگ برتر درحالی به پایان می رسد که شاگردان علی دایی برای فرار از بحران نیاز دارند تا پدیده را شکست دهند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دایی و تیمش از بحران خارج می‌شوند؟


هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر درحالی به پایان می‌رسد که شاگردان علی دایی برای فرار از بحران نیاز دارند تا پدیده را شکست دهند.


هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر با انجام دو دیدار به پایان می رسد.

راه آهن – ملوان
دایی

شاگردان حمید استیلی در این فصل با وجود بدنسازی دیرهنگام، در مجموع بد نبوده‌اند و نشان داده‌اند که قابلیت‌های بالایی هم دارند. آنها در حالی باید میزبان ملوان باشند که این تیم در بازی قبلی‌اش توانست پرسپولیس را شکست دهد و به لحاظ روحی وضعیت بسیار خوبی دارد.

از نکات جالب این دیدار، این است که این دو تیم تاکنون 18 بار به مصاف یکدیگر رفته‌اند که هر دو تیم سهم‌شان هفت پیروزی بوده و چهار بازی هم با تساوی به پایان رسیده است. برنده این دیدار می‌تواند در نهایت این آمار را به سود خودش کند.

برنده دیدار راه آهن و ملوان می تواند با خیالی آسوده به باقی دیدارهایش فکر کند چرا که به امتیاز خوبی دست پیدا می‌کند که برایش حاشیه امنیت خوبی هم ایجاد می کند.

پرسپولیس – پدیده

تقابل پرسپولیس و پدیده، بیش از آنچه برای پدیده‌ای‌ها اهمیت داشته باشد، برای پرسپولیسی‌ها حائز اهمیت است. پرسپولیس در آستانه ورود به یک بحران است. آنها از 4 بازی، تنها 4 امتیاز کسب کرده‌اند. آنها در خط حمله مشکلات زیادی دارند و تنها سه گل در این فصل به ثمر رسانده اند. مشکل وقتی پر رنگ‌تر می شود که به یاد آوریم که آنها رضا نوروزی را هم تا پایان سال جاری در اختیار نخواهند داشت.

پرسپولیس با علی دایی نه تنها در نتیجه‌گیری ناموفق است، بلکه در نوع بازی هم دچار مشکل است. پرسپولیس زیبا بازی نمی‌کند و برای فرار از انتقادها، مجبور است که پدیده را شکست دهد.

از نکات جالب این دیدار، این است که این دو تیم تاکنون 18 بار به مصاف یکدیگر رفته‌اند که هر دو تیم سهم‌شان هفت پیروزی بوده و چهار بازی هم با تساوی به پایان رسیده است. برنده این دیدار می‌تواند در نهایت این آمار را به سود خودش کند

در سوی دیگر این میدان پدیده حضور دارد که بازیکنان با تجربه و خوبی را در اختیار دارد و در نتیجهگیری هم بسیار خوب عمل کرده است. سرمربی این تیم علی رضا مرزبان است که سالهایی نه چندان دور در همین پرسپولیس دستیار افشین قطبی بوده و از پرسپولیس شناخت خوبی دارد.

در این دیدار مرزبان، میلان یوانوویچ را در اختیار ندارد و احتمالا روی توانایی‌های عنایتی حساب ویژه‌ای باز می کند و از آن طرف علی دایی هم با وجود غیبت صادقیان، نوروزی، روی توانایی‌ها عباس زاده و عالیشاه حساب می‌کند.

تابلو اعلانات دو دیدار آخر هفته پنجم:

دوشنبه 93/06/03

راه آهن- ملوان ساعت 18 در ورزشگاه تختی تهران

رضا عادل- سعید علی نژادیان- حمید کنعانی- پیام حیدری- ناظر: زاهد بحرینی

پرسپولیس-پدیده مشهد ساعت 19:10 در ورزشگاه آزادی تهران

علیرضا فغانی-علی میرزابیگی- رحیم شاهین- محمد ملکی- ناظر: سعید بطحایی

بخش ورزشی تبیان

منبع : ایسنا