تبیان، دستیار زندگی
دسته گل عروس، بخش مهمی از مراسم عروسی است که نمی‌توان از کنار آن به سادگی عبور کرد و آن را به صورت تصادفی انتخاب نمود. در این مطلب، چند راهنمایی برای انتخاب بهترین دسته گل عروس، برای تازه عروس و دامادها داریم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پنج راهنمایی انتخاب دسته گل عروس

ازدواج


دسته گل عروس، بخش مهمی از مراسم عروسی است که نمی‌توان از کنار آن به سادگی عبور کرد و آن را به صورت تصادفی انتخاب نمود. در این مطلب، چند راهنمایی برای انتخاب بهترین دسته گل عروس، برای تازه عروس و دامادها داریم.


1 - سعی کنید گل‌های فصل را انتخاب کنید

گل‌های فصل، نه‌تنها تازه‌تر و ارزان‌تر هستند، بلکه با محیط و آب و هوا نیز سازگاری بیشتری دارند. گل‌های رُز در فصل تابستان، گل‌های لاله و نرگس در فصل بهار، زنبق در فصل پاییز و نیلوفر در فصل زمستان، بسیار مناسب هستند.

2 - گل‌های مقاوم را انتخاب کنید

گل‌هایی را برای دسته گل عروس انتخاب کنید که به آسانی پژمرده نشوند و بتوانند ساعت‌ها بدون آب‌، تر و تازه باقی بمانند. به عنوان مثال، رزهای هلندی، لیلیوم‌های هلندی، ارکیده و آفتابگردان، گزینه‌های مناسبی هستند. بهتر است در این مورد، با گل فروش‌ها مشورت کنید.

گل‌هایی را برای دسته گل عروس انتخاب کنید که به آسانی پژمرده نشوند و بتوانند ساعت‌ها بدون آب‌، تر و تازه باقی بمانند.

3 - در هنگام انتخاب دسته گل عروس، مدل لباس عروس را در نظر داشته باشید

شکل و مدل لباس عروس، در انتخاب مدل دسته گل عروس، تأثیرگذار است. به عنوان مثال، لباس عروس بلند، باریک و ساده، با دسته گل آبشاری با گل‌های ارکیده تناسب دارد، در حالی که یک لباس عروس کامل و پف‌دار که طرح‌ها و جزئیات زیادی دارد، با یک دسته گل کوچک، بیشتر هماهنگ است.

4 - خاطرات و علاقمندی‌های شخصی خود را در نظر بگیرید

از خاطرات و رویاهای خود الگو بگیرید تا یک حس خاطره‌انگیز را در عروسی خود تجربه کنید. به عنوان مثال، اولین دسته گلی که از نامزد خود هدیه گرفتید چه نوع گل‌هایی داشت؟ یا در دوران کودکی خود چه گلی را از همه بیشتر دوست داشتید؟ از این ایده‌ها در طراحی دسته گل عروسی خود استفاده کنید.

شاخه‌ گلی برای عروس

5 - یک نوع گل در دسته گل خود استفاده کنید

سادگی، گاهی شیک‌ترین مدل است. در سال‌های اخیر، دیگر استفاده از چند نوع گل در دسته گل عروس، مرسوم نیست. در حال حاضر، در تزیین دسته گل‌های عروس، فقط از یک نوع گل استفاده می‌کنند و مدل‌های ترکیبی، دیگر از مد افتاده است. یک دسته از لاله‌های سفید یا صورتی و یا یک دسته گل از گل‌های رُز قرمز رنگ، می‌تواند انتخاب خوبی باشد.


باشگاه كاربران تبیان - ارسالی از: alihunter1

برگرفته از انجمن: خانواده