تبیان، دستیار زندگی
لطفا شوکه نشوید اینجا ایران است و ظاهرا بایدهر روز شاهد حادثه ی دلخراش تر از روز قبل باشیم و اکنون حادثه ایی که نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

درد دل با آقای شهردار!

حرف شوکه کننده آقای شهردار!

لطفا شوکه نشوید اینجا ایران است و ظاهرا بایدهر روز شاهد حادثه ی دلخراش تر از روز قبل باشیم و اکنون حادثه ای که نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت ،حادثه ی کشته شدن یک جوان توسط ماموران شهرداری که حتی دلخراش تر از سقوط هواپیما ی ایران 140 با وجود کشته شدن 40 نفر مسافر در حوالی فرودگاه مهرآباد بود چرا که سقوط هواپیما نتیجه یک سانحه غیر عمدی بود اما ان جوان را ماموران قلچماق شهرداری با مشت و لگد و پنجه بوکس آنقدر کتکش زدند که از شدت ضربات وارده در بیمارستان جان‌به‌جان‌آفرین تسلیم کرد‌.

هدی سادات پاکنهاد - بخش اجتماعی تبیان
نزاع با دست فروش

ظاهرا بعد از کش و قوس هایی که راجع به جناب وزیر راه و شهرسازی داشتیم اینبار باید به سراغ شهردار محترم برویم و جویای واکنش ایشان راجع به این حادثه باشیم!

اخیرا حوادثی در شهر تهران که مربوط به حوزه شهرداریست اتفاق افتاد که تا حدودی در رسانه ها خبرساز شد.

سکانس اول

واژگونی اتوبوس در اتوبان آزادگان: در تاریخ 9 اردیبهشت سال جاری اتوبوس شرکت واحد که از مسیر چیتگر به سمت شریعتی در حال حرکت بود در دور برگردان بزرگراه آزادگان به دلیلی نامعلوم واژگون شد. در این حادثه هفت نفر از مسافران اتوبوس جان خود را در صحنه از دست دادند.

سکانس دوم

حادثه خیابان جمهوری: این حادثه در 29 دی ماه سال 92 به وقوع پیوست که در آن به دلیل نقص فنی در نردبام خودروهای آتش نشانان دو تن از بانوانی که از پنجره ساختمان 5 طبقه در حال حریق آویزان شده بودند خود را به پایین پرت کردند و در این حادثه جان باختند.

این حادثه حرف و حدیث هایی را در پی داشت چرا که سکوت شهرداری و فرار از به گردن گرفتن اتفاقات ،جدال هایی را به راه انداخت و مسئولین شهرداری به جای ابراز تاسف و همدردی با آسیب دیدگان و انجام اقدامات لازم برای رفع مشکل به دنبال متهم کردن یکدیگر برای سلب مسئولیت از خودشان بودند.

سکانس سوم

داستان مردیست که با داشتن یک وانت فکستنی برای به دست آوردن یه لقمه نان اقدام به دستفروشی می کند و در آن هنگام ماموران شهرداری سر میرسند و به جای تذکر دوستانه شروع میکنند به ناسزا گفتن به این راننده وانت .

از شخصیتی مانند شما که روزی در نطق های انتخاباتی گفتید مسئولی که کار اشتباه انجام دهد باید عذر خواهی کند و من این کار را می کنم حداقل این انتظار میرود که نسبت به این حادثه و اقدامات اینچنینی ماموران سد معبر سکوت نکنید و قاتلان آن جوان بی گناه را شناسایی و به دست قانون بسپارید و کاری کنید که از این پس هیچ یک از ماموران شهرداری به خود اجازه چنین برخوردهایی را ندهند

یکی از اهالی خیابان که شاهد ماجرا بود میگوید: بعد از شنیدن صدای ناسزا دیدم ماموران شروع کردن به کتک زدن مرد جوان.مرد جوان گوشی موبایلش را درآورد که به پلیس زنگ بزند که یکی از ماموران شهرداری آرام به وی نزدیک شد و با زدن ضربه ای به سر وی او را نقش زمین کرد سپس مرد جوان بیهوش شد و ماموران شهرداری سریع سوار خودرویشان شدند و پا به فرار گذاشتند. این ماجرا یک شاهد دیگری هم داشت و آن پسر راننده وانت بود که همراه پدرش برای انجام کاری به شرق تهران آمده بود که باعمل وقیحانه ماموران شهرداری روبروشد که پدرش را درمقابل چشمانش آنقدر کتک زدند که وی تشنج کرد و به کما رفت و بعد ازچند روز مداوا در بیمارستان نور افشار دار فانی را وداع گفت .به همین راحتی!

اما بعد از این ماجرا جناب قالیباف شهردار محترم تهران چه واکنشی نشان دادند؟!

ایشان بعد از ابراز تاسف از فوت این شهروند تهرانی فرمودند:بنده متاسف هستم و ضمن عرض تسلیت برای این خانواده باید عرض کنم که چنین نزاع های همیشه بین ماموران شهرداری و دستفروشان وجود داشته است و من درباره این حادثه اطلاعات بیشتری ندارم!

به همین راحتی یک شهروند در برابر چشم فرزندش قربانی میشود و آقای شهردار به جای دادن توضیح قانع کننده و نظارت بیشتر طوری سخن میگویند که گویی اتفاقی نیفتاده است.

فکر میکنم بعد از این همه حوادث و سکوت و فرار از به گردن گرفتن اتفاقات ،وقت آن رسیده باشد که سخنی با آقای شهردار داشته باشیم!

آقای شهردار این جوانی که بی گناه کشته شد نه اسرائیلی بود نه دزد میلیاردی و نه قاچاقچی !بلکه دستفروشی بود که به جرم کار کردن کشته شد!حالا سوال من از شما این است آیا روا بود جوانی که برای به دست آوردن یک لقمه نان حلال به جای کسب و کار پردرآمد مواد مخدر در سطح شهر اقدام به دستفروشی می کند با این عمل وقیحانه ماموران شهرداری روبرو شود!؟

آقای شهردار درسته که شما با وجود مشغله هایی که برای اداره کلانشهر تهران و ساماندهی آن دارید به طور طبیعی نمی توانید از اقدام و تخلفات برخی از ماموران شهرداری آگاه شوید و هیچ کس مانند اهالی رسانه نمی تواند شما را از جزئیات کار اگاه کند اما این انتظار از شما میرود که حداقل بعد از شنیدن خبر واکنشی نشان دهید. آیا عرض تسلیت و تاسف برای وجود این مشکل همیشگی!دردی را درمان میکند؟!

بنده متاسف هستم و ضمن عرض تسلیت برای این خانواده باید عرض کنم که چنین نزاع های همیشه بین ماموران شهرداری و دستفروشان وجود داشته است و من درباره این حادثه اطلاعات بیشتری ندارم!

آقای شهردار قبول دارم که ایجاد سد معبر در پیاده رو ها و خیابانها خلاف است و وظیفه شهرداری رفع اینگونه سد معبر هاست اما آیا سد معبری که یک دستفروش در گوشه پیاده رو آن هم برای یکی دوساعت ایجاد میکند با سد معبر برج سازان و مانکن های به ظاهر اسلامی که در گوشه خیابانها سد معبر کرده اند قابل مقایسه است؟!

آقای شهردار تفکیک جنسیتی مهم است اما نظارت بر کار ماموران شهرداری مهم نیست؟!

فقط درآخر یادتان باشد که از شخصیتی مانند شما که روزی در  نطق های انتخاباتی گفتید مسئولی که کار اشتباه انجام دهد باید عذر خواهی کند و من این کار را می کنم حداقل این انتظار میرود که نسبت به این حادثه و اقدامات اینچنینی ماموران سد معبر سکوت نکنید و قاتلان آن جوان بی گناه را شناسایی و به دست قانون بسپارید و کاری کنید که از این پس هیچ یک از ماموران شهرداری به خود اجازه چنین برخوردهایی را ندهند.