تبیان، دستیار زندگی
پزشک معالج رضا نوروزی گفت: این بازیکن تا دو هفته دیگر تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت. کل درمان 6 ماه به طول می انجامد و برنامه این است که او در ماه اسفند به تمرینات بازگردد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نوروزی : از ناراحتی نمی‌دانم چه بگویم


پزشک معالج رضا نوروزی گفت: این بازیکن تا دو هفته دیگر تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت. کل درمان 6 ماه به طول می انجامد و برنامه این است که او در ماه اسفند به تمرینات بازگردد.

نوروزی

سهراب کیهانی پزشک معالح رضا نوروزی گفت: با انجام معاینات و مشاهده  MRI پارگی کامل رباط صلیبی زانوی رضا نوروزی تایید شد و او تا دو هفته دیگر تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در این دو هفته با انجام فیزیوتراپی و مصرف دارو نسبت به کاهش التهاب و آماده‌سازی زانو جهت انجام عمل جراحی اقدام می‌کنیم. طول دوره درمان شش ماه خواهد بود و این بازیکن در ماه اسفند آماده بازگشت به تمرینات خواهد شد تا بتواند در بازی های نیم فصل دوم و جام قهرمانان آسیا تیمش را همراهی کند.

دکتر کیهانی افزود: جراحی‌های موفق بسیاری در ایران انجام شده است که از جمله آنها جراحی صورت گرفته روی پای دیگر رضا نوروزی در چند سال قبل بود. با توجه به آشنایی وی نسبت به شرایط موجود و همکاری خوبی که خواهد داشت برای یک دوره بازتوانی هم جای نگرانی نیست. در حال حاضر ایران میزبان ورزشکاران کشورهای همسایه است که برای این نوع جراحی و موارد مشابه از امکانات ما استفاده می‌کنند.

در این دو هفته با انجام فیزیوتراپی و مصرف دارو نسبت به کاهش التهاب و آماده‌سازی زانو جهت انجام عمل جراحی اقدام می‌کنیم. طول دوره درمان شش ماه خواهد بود و این بازیکن در ماه اسفند آماده بازگشت به تمرینات

خواهد شد تا بتواند در بازی های نیم فصل دوم و جام قهرمانان آسیا تیمش را همراهی کند

وی در پایان خاطرنشان کرد: بازیکنانی مانند هادی نورزی، امید عالیشاه، سوشا مکانی و تعدادی از ملی‌پوشان فوتبال کشورمان بعد از پشت سر گذاشتن همین آسیب‌دیدگی بدون مشکلی به میادین بازگشتند.

رضا نوروزی درباره مصدومیت خود اظهار کرد: از ناراحتی نمی‌دانم چه بگویم. می‌خواستم بهترین فصل فوتبالم را در پرسپولیس سپری کنم. انگیزه و امید زیادی داشتم و تنها چیزی که اصلا به فکر من خطور نمی‌کرد، این بود که بخواهم با چنین آسیب‌دیدگی روبرو بشوم و چند ماه کنار بنشینم.

وی درباره این حادثه ادامه داد: در جریان بازی بودیم که پایم درد گرفت اما به نظر چیز مهمی نمی‌آمد. حتی با آن شرایط به بازی ادامه دادم ولی وقتی بیرون آمدم، درد مرتب بیشتر شد و زانوم ورم کرد و بعد هم خشک شد و حرکت دادنش سخت شد. باورم نمی‌شد که در این شرایط رباط پاره کرده باشم ولی متاسفانه، MRI همین را نشان داد و حالا قرار است تا دو هفته دیگر جراحی کنم.

مهاجم پرسپولیس خاطرنشان کرد: وقتی فهمیدم چه شده، کاملا شوکه شدم. به قدری ناراحتم که اصلا نمی‌دانم چه باید بگویم ولی اتفاقی بود که روی داد و حالا باید تمرکزم را روی بهبودی سریعتر بگذارم.

نوروزی با اشاره به اینکه پیش از این نیز چنین تجربه‌ای داشته است تصریح کرد: البته این مصدومیت ربطی به آسیب‌دیدگی قبلی من ندارد چون پارگی قبلی به زانوی دیگرم مربوط می‌شد که بعد از بهبودی با آن مشکلی نداشتم. بار قبل بعد از 5 ماه و نیم برگشتم و سر 6 ماه بازی کردم. با دکتر هم که صحبت کردم، گف: ظرف 6 ماه بر می‌گردم. تجربه گذشته را هم دارم و می‌دانم چه کارهایی باید انجام بدهم. امیدوارم در اسفند ماه یکبار دیگر در خدمت پرسپولیس باشم و در 6، 7 بازی آخر فصل و بازی‌های جام قهرمانان آسیا به تیم خودم کمک کنم.

بازیکن مصدوم پرسپولیس که در محل تمرین حضور پیدا کرده بود در پایان افزود: آمدم تا با آقای دایی هم صحبت کنم. در این چند روز هم، همه بچه‌های تیم سعی کردند به من دلداری و روحیه بدهند. به هر حال این موضوع برای هر بازیکنی یک اتفاق ناگوار به حساب می‌آید، اما برای جبران این محبت‌ها با تمام قوا بر می‌گردم.

بخش ورزشی تبیان


منبع: سایت باشگاه پرسپولیس