تبیان، دستیار زندگی
هفته پنجم لیگ برتر در روز یکشنبه با انجام هفت مسابقه آغاز می شود آن هم در حالیکه هفت تیم شانس صدرنشینی دارند و در اصفهان و تهران حساس ترین بازی ها برگزار می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استقلال با پیکان به سمت صدر


هفته پنجم لیگ برتر در روز یکشنبه با انجام هفت مسابقه آغاز می‌شود آن هم در حالیکه هفت تیم شانس صدرنشینی دارند و در اصفهان و تهران حساس‌ترین بازی‌ها برگزار می‌شود.

مسابقات هفته پنجم لیگ برتر در روزهای یکشنبه و دوشنبه برگزار می‌شود و احتمال تغییر صدر جدول در این هفته وجود دارد و هفت تیم شانس صدرنشینی در این هفته را دارند. نگاهی به بازی‌های روز یکشنبه می‌اندازیم:

استقلال

پیکان - استقلال؛پیکان سواری یاران قلعه‌نویی برای صدرنشینی

استقلال بعد از پیروزی مهیج مقابل سایپا اکنون صدر جدول را می‌خواهد و آنها برای صدرنشینی باید پیکان ته جدولی را شکست بدهند و امیدوار باشد که فولاد و سپاهان هم در اصفهان امتیازها را تقسیم کنند تا در هفته پنجم صدر جدول آبی شود.

استقلال اکنون یک تیم هماهنگ شده است. خریدهای جدید آبی‌پوشان عملکرد قابل قبولی در استقلال داشته‌اند. امید ابراهیمی در هافبک دفاعی خیالی هواداران این تیم را راحت کرده است. خسرو حیدری هم همانی است که باید باشد؛ یک بازیکن دونده و تاثیرگذار با سانترهای مرگبار، جاسم کرار هم در اوج آمادگی‌اش قرار دارد تنها مشکل استقلال در خط دفاع است و هنوز این مشکل حل نشده است. با این حال پیکان در هفته‌های گذشته تیم خطرناکی در خط حمله نشان نداده است و گلی هم نزده است.

پیکان با همه ستاره‌هایی که خریده بدون برد در انتهای جدول لیگ جا خوش کرده آن هم در شرایطی که گفته می‌شد این تیم به عنوان مدعی قهرمانی وارد لیگ می‌شود. ادعایی که پربیراه هم نبود. تیمی که سیدمهدی رحمتی، ساموئل، فشنگچی، نصرتی، دقیقی و... را در اختیار دارد و منصور ابراهیم‌زاده مربی بادانش و کاربلند هم روی نیمکتش است باید خوب نتیجه بگیرد اما نتیجه فوتبال در زمین سبز مسابقه رقم می‌خورد نه روی کاغذ!

و امیر قلعه‌نویی که به خوبی بردن در لیگ برتر را بلد است، در صورت کسب چهارمین بردش بازهم می‌تواند پاسخ قاطعی به منتقدانش بدهد.

در این بازی شاهد اتفاق‌های ویژه‌ای هم هستیم و رویارویی سیدمهدی رحمتی با استقلال و هوادارانش در کانون توجه رسانه‌ها قرار می‌گیرد. سیدمهدی رحمتی انگیزه‌های زیادی برای این بازی دارد و می‌خواهد یکبار دیگر توانایی‌هایش را به رخ استقلالی‌ها بکشد و اگر هم بتواند این مرتبه از تمام پتانسیلش استفاده کند و مانع از برد آبی‌پوشان شود. کانون هواداران استقلال البته وعده داده‌اند که رحمتی را تشویق می‌کنند درست مثل مجتبی جباری!

استقلال خوزستان - ذوب آهن؛ یحیی و ویسی روی لبه تیغ

نبرد در انتهای جدول هم به اندازه صدر جدول حساس و هیجان انگیز است. استقلال خوزستان در انتهای جدول قرار دارد و اگر نتواند در این بازی از پس ذوب آهن بربیاید شرایطش وخیم‌تر از گذشته می‌شود. در دربی خوزستان، حاشیه‌های زیادی برای عبدالله ویسی پیش آمد که هنوز سرمربی استقلال از آن گله‌مند است. ذوب آهن هم مثل حریفش بردی نداشته و یحیی گل‌محمدی هم دقیقا مثل عبدالله ویسی روی لبه تیغ قرار گرفته است. اگر این بازی مساوی نشود و برنده‌ای داشته باشد شاید مربی بازنده در پایان مسابقه شغلش را از دست بدهد و شاید هم حمایت‌های مدیران دو باشگاه از گل‌محمدی و ویسی ادامه داشته باشد اما بازنده این مسابقه وضعیت دشواری برای ادامه لیگ خواهد داشت.

تراکتورسازی - صبای قم؛ بی‌حاشیه‌ها مقابل پرحاشیه‌ها

صمد مرفاوی با بازیکنان جوان و کم ادعایش خوب نتیجه گرفته و تیم صبا یکی از دو تیم بدون باخت جدول لیگ است. مرفاوی اگر بتواند از تبریز هم به سلامت عبور کند همچنان در جمع تیم‌های بالانشین باقی می‌ماند و حتی در صورت شکست تیم‌های بالا ممکن است به طرز معجزه‌آسایی صدرنشین شود!

تراکتورسازی بعد از باخت به پدیده گرفتار حاشیه‌های فراوانی شد. مصاحبه رسول خطیبی و نظمی سرمربی و مدیرعامل تراکتورسازی علیه یکدیگر اوج حاشیه‌ها بود اما در حال حاضر جو تراکتورسازی آرام به نظر می‌رسد و مدیرعامل و سرمربی آشتی کرده‌اند و اگر آنها در تبریز به یک برد خانگی برسند این آرامش ادامه دار خواهد شد.

در این مسابقه سه بازیکن دو گله در میدان حضور دارند. ادینهو برزیلی که دو گل سه امتیازی برای سرخپوشان تبریزی زده و ایوب کلانتری و احمد حسن‌زاده بازیکنان صبا با حضور این نفرات بعید است که این مسابقه بدون گل به پایان برسد. تراکتورسازی تیم هفتم جدول هم شانس صدرنشینی دارد البته احتمالش کم است.

استقلال بعد از پیروزی مهیج مقابل سایپا اکنون صدر جدول را می‌خواهد و آنها برای صدرنشینی باید پیکان ته جدولی را شکست بدهند و امیدوار باشد که فولاد و سپاهان هم در اصفهان امتیازها را تقسیم کنند تا در هفته پنجم صدر جدول آبی شود

سایپا- نفت تهران؛ جلالی مقابل دستیار کی‌روش!

نفت تهران هم یکی از هفت تیمی است که در هفته پنجم لیگ برتر شانس صدرنشینی دارد و شاگردان علیرضا منصوریان بعد از پیروزی درخشان سه بر صفر مقابل سپاهان اکنون در اوج آمادگی تیمی، روحی و بدنی هستند. نفتی‌ها به دنبال دومین برد متوالی‌شان هستند و سایپا هم که در دیدار با استقلال طلسم گل نزدنش شکست در این هفته می‌خواهد به یک برد دست پیدا کند اما مجید جلالی به خوبی می‌داند کار سختی مقابل تیم منصوریان دارد مربی که زمانی دستیار کی‌روش بوده است. جلالی منتقد شماره یک کی‌روش باید اکنون دستیار ایرانی این مربی پرتغالی را شکست بدهد. سایپای جلالی برای فرار از انتهای جدول نیاز به برد دارد اما شاگردان منصوریان رویای صدرنشینی در سر دارند.

سپاهان - فولاد خوزستان؛ نبرد زرد و قرمز برای صدرنشینی

نبرد زرد پوشان اصفهانی و قرمزپوشان اهوازی برای صدرنشینی حساس‌ترین بازی هفته است. سپاهان بعد از باخت غیرمنتظره مقابل نفت اگر می‌خواهد همچنان در صدر باقی بماند باید فولاد را شکست بدهد. نبرد دو مربی اهل کرواسی در این مسابقه لیگ برتری جذاب خواهد بود. اسکوچیچ جوان مقابل کرانچار با تجربه قرار می‌گیرد بازیکنان دو تیم هم همین شرایط را دارند فولادی جوان و با انگیزه مقابل ستاره‌های با تجربه سپاهان. برنده این مسابقه صدرنشین لیگ برتر خواهد بود و سایر تیم‌های دیگر دوست دارند این مسابقه مساوی شود و برنده‌ای نداشته باشد اما بازیکنان و مربیان هر دو تیم فقط برای برد بازی می‌کنند.

نفت مسجد سلیمان- گسترش فولاد تبریز؛ اولین حضور تماشاگران مسجد سلیمان

نفت بدون برد و بدون گل‌زده در این مسابقه برای اولین مرتبه مقابل تماشاگران خونگرمش در لیگ بازی می‌کند در اولین هفته میزبانی‌، نفت از داشتن تماشاگر محروم بود و این مرتبه نفتی‌ها امیدوارند با حمایت هواداران دوآتشه‌‌شان به اولین برد خود در لیگ برتر برسند. هرچند ارزان‌ترین تیم لیگ برتر به گفته مدیرعاملش هنوز پولی به بازیکنانش پرداخت نکرده است، گسترش فولاد هم با مهدی‌تارتار نتایج قابل توجهی گرفته است و تارتار تلاش می‌کند در این بازی پیروز شود.

برنامه مسابقات هفته پنجم لیگ برتر به شرح زیر است:

یکشنبه 2 شهریور

پیکان تهران- استقلال تهران ساعت 19 و 10 دقیقه ورزشگاه تختی تهران

استقلال خوزستان- ذوب‌آهن ساعت 19 و 15 دقیقه ورزشگاه غدیر اهواز

تراکتورسازی تبریز- صبای قم ساعت 18 ورزشگاه یادگار امام تبریز

سایپا- نفت تهران ساعت 18 ورزشگاه انقلاب کرج

سپاهان- فولاد خوزستان ساعت 19 ورزشگاه فولادشهر اصفهان

نفت مسجدسلیمان- گسترش فولاد تبریز ساعت و ورزشگاه متعاقبا اعلام می‌شود

دوشنبه 3 شهریور

راه‌آهن- ملوان ساعت 18 ورزشگاه تختی تهران

پرسپولیس- پدیده مشهد ساعت 19 و 10 دقیقه ورزشگاه آزادی تهران

بخش ورزشی تبیان

منبع : فارس