تبیان، دستیار زندگی
رئیس مرکز بهداشت برای ترویج مسائل بهداشتی و آموزش کاربردی اصول بهداشتی در زندگی اجتماعی با هماهنگی مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در مدارس زنگ بهداشت برای دانش آموزان ایجاد می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سبک زندگی سالم به دانش آموزان خورستانی در استان خوزستان ارائه می‌شود.

سبک زندگی سالم به دانش آموزان خورستانی در استان خوزستان ارائه می‌شود


رئیس مرکز بهداشت برای ترویج مسائل بهداشتی و آموزش کاربردی اصول بهداشتی در زندگی اجتماعی با هماهنگی مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در مدارس زنگ بهداشت برای دانش آموزان ایجاد می شود.


سیدسعید سیدیان اظهار کرد: وضعیت بهداشت در مقایسه با قبل از انقلاب شکوهند انقلاب اسلامی بسیار ارتقا یافته است و وضعیت بهداشت در ایران در تراز کشورهای پیشرفته دنیا است.

وی گفت: بسیاری از چشم اندازهای انقلاب در حوزه بهداشت تحقق یافته است و اوایل انقلاب در خوزستان آرزوی درمان رایگان بیماری های صعب العلاج از جمله سرطان بود و این مسئله امروز تحقق یافته است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: به برکت انقلاب اسلامی در بیمارستان شفای اهواز به بیماران سرطانی به صورت رایگان خدمات ارائه می شود.

سیدیان در مورد شاخص امید به زندگی افزود: شاخص امید به زندگی در کشور قبل از انقلاب 40 سال بود که با بهبود شاخص های بهداشتی و درمانی، این میزان به 73 سال ارتقا یافته است.

برآورد ها نشان می دهد در صورت تداوم روند فعلی موالید، 90 سال دیگر یعنی در سال 1480 ، جمعیت ایران به 33 میلیون نفر کاهش پیدا می کند که 47 درصد جمعیت سالمند خواهد بود.

وی در مورد تکثر اولاد و افزایش جمعیت گفت: یکی از نگرانی های اصلی در حوزه بهداشت مسئله پیری جمعیت است.

رئیس  مرکز بهداشت خوزستان بیان کرد: برآورد ها نشان می دهد در صورت تداوم روند فعلی موالید، 90 سال دیگر یعنی در سال 1480 ، جمعیت ایران به 33 میلیون نفر کاهش پیدا می کند که 47 درصد جمعیت سالمند خواهد بود.

وی افزود: حل بسیاری از مشکلات بهداشتی نیازمند تغییر در سبک زندگی است.

سیدیان گفت: معاونت بهداشت دانشگاه برای ایجاد سبک زندگی سالم در خوزستان برنامه های متنوع فرهنگی و آموزشی تدوین کرده است.

وی گفت: برای ترویج مسائل بهداشتی و آموزش کاربردی اصول بهداشتی در زندگی اجتماعی با هماهنگی مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان در مدارس زنگ بهداشت برای دانش آموزان ایجاد می شود.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان افزود: طبق هماهنگی صورت گرفته قرار است زنگ آخر روزهای چهارشنبه به بهداشت و آموزش کاربردی سبک زندگی سالم اختصاص داده شود.

وی در مورد استعمال قلیان در خوزستان گفت: متاسفانه هنوز به این ماده دخانی بسیار خطرناک به شکل تفریح نگاه می شود در حالی که قلیان عوارض بسیار سوئ در سلامت انسان دارد.

سیدیان گفت: از رسانه ها و مراکز تبلیغی درخواست داریم با ابزارهای رسانه ی در از بین بردن این فرهنگ غلط در استعمال قلیان به مرکز بهداشت خوزستان کمک کنند.


منبع: خبرگزاری تسنیم

بخش سفیران تبیان