درگیری های داعش به شرایط جدید تری رسیده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خطر داعش به اوباما و مرسی رسید


درگیری های داعش به شرایط جدید تری رسیده است.


اوباما و مرسی و داعش

گروه تروریستی داعش که محرک نخستین حملات هوایی امریکا درعراق از زمان پایان اشغال این کشور در سال 2011 شد روز دوشنبه به امریکا هشدارداد که درصورت ادامه حمله هوایی علیه رزمندگانش ، امریکایی ها را درهرنقطه ازجهان هدف قرارخواهد داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز ازبغداد، این هشدار با انتشار ویدئویی دراینترنت داده شد که در آن تصویر یک امریکایی گردن زده شده در جریان اشغال عراق توسط امریکا وهمچنین قربانیان تک تیراندازان نشان داده شده و به همراه آن بیانیه ای صادر شده به زبان انگلیسی درآن نوشته شده است ثˆما همه شما را غرق خون خواهیم کرد.

حملات هوایی امریکا درشمال عراق به بازپس گیری برخی از مناطق تصرف شده توسط داعش که تهدید کرده بود تا بغداد پیش خواهد رفت کمک کرده است .

پیشروی تازه داعش یک گروه انشعابی ازالقاعده، منجر به فرار ده ها هزار نفر از اعضای فرقه اقلیت ایزدی ومسیحیان ازبیم جانشان شده وزنگ خطر را برای دولت ومتحدان غربی اش به صدا در آورده است .

برخلاف القاعده، داعش تاکنون تصرف اراضی درعراق وسوریه برای گسترش خلافت مورد ادعایش را درکانون توجه قرار داده وحملات چشمگیری علیه اهداف غرب انجام نداده بود.

باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا روزدوشنبه در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که خلافت اسلامی مورد ادعای داعش تهدیدی برای عراق و سراسر منطقه است .

هشدار با انتشار ویدئویی دراینترنت داده شد که در آن تصویر یک امریکایی گردن زده شده در جریان اشغال عراق توسط امریکا وهمچنین قربانیان تک تیراندازان نشان داده شده و به همراه آن بیانیه ای صادر شده به زبان انگلیسی درآن نوشته شده است ثث†ما همه شما را غرق خون خواهیم کرد

داعش: مرسی را می‌کشیم

همچنین یکی از سران گروه تروریستی داعش وعده داد که این گروه در صورت ورود به مصر، محمد مرسی، رییس‌جمهوری برکنار شده این کشور را به قتل خواهد رساند.

به گزارش ایسنا، پایگاه اینترنتی التحریر مصر گزارش داد، ابو صهیب اللیبی، از سران گروه تروریستی داعش با انتشار نوار ویدیویی گفت، مرسی یک طاغوت و بزرگ‌ترین جنایتکار است چون کوشید از دین به عنوان ابزاری برای سر پوش نهادن به اقدام‌هایش استفاده کند.

این سرکرده داعش افزود: مردم می‌گفتند مرسی حافظ قرآن است و نماز می‌خواند اما وی جنایتکار است. به یاری خداوند او و مرتدان و طاغوت های مصر را به زودی به قتل خواهیم رساند.

اوباما: داعش برای منطقه تهدید است

رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد، شبه‌نظامیان داعش هم برای عراق و هم برای سراسر منطقه تهدید به شمار می‌روند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا متعهد شد، راهبردی طولانی‌مدت علیه گروه تروریستی داعش داشته باشد.

وی تصریح کرد: حملات هوایی آمریکا موجب توقف پیشروی داعش در اربیل شد.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی.ان.ان، باراک اوباما خاطرنشان کرد: ما همچنان شاهد پیشرفت مهم در بخش‌های مختلف راهبردمان برای حمایت از دولت عراق در مبارزه با گروه تروریستی داعش هستیم. ماموریت نخست نظامی ما حفاظت از پرسنل و تاسیسات‌مان در عراق است. ما تسلیحات و کمک‌های نظامی اضافی به نیروهای عراقی ارائه دادیم.

در همین حال، اوباما گفت، حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق باید تلاشش را برای تشکیل دولتی فراگیر در این کشور ادامه دهد.

مرسی یک طاغوت و بزرگ‌ترین جنایتکار است چون کوشید از دین به عنوان ابزاری برای سر پوش نهادن به اقدام‌هایش استفاده کند

آمریکا چند حمله علیه داعش در عراق انجام داد؟

وزارت دفاع آمریکا از تعداد 68 حمله هوایی علیه مواضع داعش در شمال عراق از تاریخ 8 آگوست جاری خبر داد.

به گزارش  فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد، از تاریخ 8 آگوست ماه جاری میلادی تا کنون 68 حمله هوایی علیه مواضع داعش در شمال عراق انجام گرفته است.

طبق این گزارش 35 حمله هوایی علیه مواضع داعش در نزدیکی سد موصل بوده است.

روز گذشته نیروهای پیشمرگه کرد با پشتیبانی جنگنده‌های آمریکایی توانستند سد موصل را از تسلط تکفیری‌های داعش باز پس گیرند.

فرآوری:  رضوانی

بخش سیاست تبیان


منابع :تابناک/ فارس/ ایسنا/ ایرنا