تبیان، دستیار زندگی
در بسیاری از مواقع ما خوشبخت نیستیم زیرا راه های خوشبختی در دسترس مان را نمی شناسیم و به جای آنكه به استقبال خوشبختی برویم، راه ورود آن به زندگی مان را سد می كنیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با خودت مهربان باش


در بسیاری از مواقع ما خوشبخت نیستیم زیرا راه‌های خوشبختی در دسترس‌مان را نمی‌شناسیم و به جای آنكه به استقبال خوشبختی برویم، راه ورود آن به زندگی‌مان را سد می‌كنیم.

شادی

خیلی از انسان‌ها در هراس از فردا زندگی می‌كنند. سایه ترس روی زندگی آنها گسترده شده و مدام از این می‌ترسند كه فردا چه خواهد شد. اما یك لحظه منطقی فكر كنید، شما كه نمی‌توانید فردا را كنترل كنید، اما چیزی كه می‌توانید آن را كنترل كنید زندگی خودتان، در همین لحظه است. ترس‌تان در مورد آینده را كنار بگذارید و یاد بگیرید همین لحظه را دوست داشته باشید و از آن لذت ببرید. آنچه باید بدانید این است: این لحظه‌ای كه در آن هستید دیگر تكرار نمی‌شود، پس قدر آن را بدانید.

آیا حاضر هستید پول هنگفتی خرج کاری کنید که هیچ اثری در خوشحال تر کردن شما ندارد؟ در زندگی بارها اتفاق افتاده شما سرمایه گذاری در کاری به ظاهر سودمند را در اولویت اهدافتان قرار می دهید و درآمد خوبی هم کسب می کنید اما این اقدام الزاما به خوشحال تر شدنتان نمی انجامد.شاید شما هم با آموختن این هفت درس، همزمان خوشحالی و موفقیت در کار را تجربه کنید و به نوعی دگرگون شوید.

1. خود یاری

با خودتان مهربان باشید؛ به ویژه هنگامی که احساس بدی دارید. اگر یاد بگیرید چگونه بدون احساس تنفر از خودتان، شکست را بپذیرید، قطعا بزرگ ترین درس زندگی تان را خیلی خوب فرا گرفته اید. خودیاری به شما فرصت بازگشت سریع از شکست ها و جست و جوی فرصت های جدید بدون هراس از قدم زدن در راه قبلی را می دهد.

2. آینده خودتان را ببینید

بهترین راه برای دیدن خودتان در آینده، شفافیت و دیدی واقع بینانه از آن چیزی است که رویایتان محسوب می شود. اگر این قدم را بردارید به راحتی می توانید خودتان را در آینده ببینید. اگر می خواهید در موقعیتی خاص باشید، خودتان را در آن شرایط تصور کنید.

3. تقدیر و قدردانی

اگر از آنچه هستید راضی باشید در آینده کسی خواهید شد که الان آرزویش را دارید. رضایت و قناعت شما را به مکان های غیر قابل باوری می رساند؛ فرصت هایی پیش پای شما قرار می گیرد که روزهای اول اصلا انتظارش را نداشتید، پیشنهادهای غیر منتظره ای به شما ارائه می شود، موفقیتی تضمین شده خواهید داشت و در بدترین حالت از آنچه الان هستید، رضایت دارید. این، یک بازی دو سر برد است.

عده زیادی از ما زمان زیادی را صرف اثبات خودمان به دیگران می کنیم. شاید در کوتاه مدت از تایید شدن توسط دیگران خشنود شویم اما این احساس خوب مدت زیادی دوام نمی آورد

4. صداقت و صبر

بیشتر اوقات با کمترین میزان صبر، خواهان موفقیت در سریع ترین زمان ممکن هستیم. وقتی دچار ترس و استرس می شوید در موقعیتی منفعلانه گرفتار می شوید و کارایی هایتان به حداقل می رسد. عجله همیشه به شما ضربه می زند؛ صبر و تامل، اعتقاد به کاری که انجام می دهید و صبوری، تمایز و موفقیت را رقم می زند.

5. تمرین تمرکز

در این روزهایی که پرمشغله بودن، شما را مهم تر جلوه می دهد تمرکز روی حرفه و تخصص خیلی بیشتر از سرک کشیدن به همه کارها، باعث موفقیت می شود. همین الان تصمیم بگیرید از کارهای فرعی مانند چک کردن ایمیل در ساعات کاری پرهیز کنید چون عدم تمرکز راحت ترین راه برای زمین خوردن شما و یک شرکت است. نتایج یک تحقیق نشان داده وقتی در حال نشان دادن واکنش یا انجام چند کار همزمان هستید، بهره هوشی شما 10 تا 15 درصد کاهش می یابد.

6. از قلبت پیروی کن

عده زیادی از ما زمان زیادی را صرف اثبات خودمان به دیگران می کنیم. شاید در کوتاه مدت از تایید شدن توسط دیگران خشنود شویم اما این احساس خوب مدت زیادی دوام نمی آورد. بهترین راه برای رسیدن به موفقیت، عمل به خواسته های قلبی است؛ وقتی قصد اتخاذ تصمیمی را دارید به قلبتان رجوع کنید، چه آن تصمیم مهم باشد و چه بی اهمیت.

7. افکار، مولد واقعیت ها

شما آن چیزی می شوید که فکر می کنید، پس هر چقدر مثبت تر بیندیشید، مثبت تر جلو خواهید رفت. اگر تصور می کنید در شغل فعلی ناموفق هستید، مطمئن باشید با این طرز تفکر در هر نقطه دیگری هم ناموفق هستید. چنانچه واقع بین باشید و در اصلاح اشتباهتان بکوشید، قطعا نتایج مثبتی می گیرید.

در پایان...

حتما لازم نیست این درس ها را سر کلاس بیاموزید. این امکان، به صورت رایگان در اختیار همه قرار دارد؛ استارت کوچکی بزنید، زندگی تان را دگرگون کنید و نتایجش را ببینید. هرروزی را كه می‌گذرانید باید همراه با شكرگزاری باشد. قطعا اگر فكر می‌كنید كه دلیلی برای شكرگزاری نیست به این فكر كنید كه زنده هستید و می‌توانید هركاری كه می‌خواهید با زندگی‌تان انجام دهید.

به این فكر كنید كه حتما در زندگی شما نكات زیادی هستند كه باید برای آنها خوشحال باشید. كافی است كاغذی بردارید و هرچیزی را که فكر می‌كنید در زندگی‌تان ارزش دارد بنویسید، آن وقت می‌بینید كه باید شكرگزار باشید.

فرآوری: راضیه کتابچی

بخش خانواده ایرانی تبیان


منبع: تجارت طلایی، ایده آل

مطالب مرتبط:

روی دیگر زندگی: سرد و بی روح

انگیزه را به زندگی برگردان

همه آرزوشونه جای تو باشن

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.