تبیان، دستیار زندگی
رئیس سازمان سواد آموزی کشور گفت: امسال با اجرای طرح آموزش اعضای بیسواد خانواده دانش آموزان 600 هزار نفراز جمعیت بیسواد کشور باسواد می شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

600 هزار نفر از والدین دانش آموزان امسال باسواد می شوند.

600 هزار نفر از والدین دانش آموزان امسال باسواد می شوند


رئیس سازمان سواد آموزی کشور گفت: امسال با اجرای طرح آموزش اعضای بیسواد خانواده دانش آموزان 600 هزار نفراز جمعیت بیسواد کشور باسواد می شوند.


علی باقرزاده درنشست روسای آموزش پرورش مناطق استان اظهارکرد: از این شمار جمعیت 300 هزار نفر در حال شناسایی اولیه هستند و مابقی نیز در فاز بعدی شناسایی می شوند.

رئیس سازمان سواد آموزی کشور تصریح کرد:  باسواد کردن جوانان و نوجوانان 10 تا 20 سال از سیاست های مهم وزارت آموزش و پرورش است که در این راستا 75هزار نفر در رده سنی 10 تا 20 سال زیر پوشش قرار می گیرند و مابقی نیز سال آینده زیر پوشش خدمات نهضت سواد آموزی قرار می گیرند.

براساس سرشماری در گروه سنی 10 تا 49 سال سه میلیون و 456هزار نفر در کشور بیسواد وجود داشت که از این افراد یک میلیون و 112هزار نفر آنان هنوز بیسوادند که با طرح های یاد شده زمینه باسوادی آنان در کشور فراهم می شود.

وی افزود: براساس فرمایش رهبرمعظم انقلاب اسلامی مقدمه تحول بنیادین ریشه کنی بیسوادی به خصوص در گروه سنی 10 تا 49 سال است که همزمان با مقدمه سازی، نقشه راه و زیرنظام ها برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش زمینه باسوادی همه افراد در کشور فراهم می شود.

باقرزاده اضافه کرد: براساس سرشماری در گروه سنی 10 تا 49 سال سه میلیون و 456هزار نفر در کشور بیسواد وجود داشت که از این افراد یک میلیون و 112هزار نفر آنان هنوز بیسوادند که با طرح های یاد شده زمینه باسوادی آنان در کشور فراهم می شود.

وی کل جمعیت بیسواد کشور را 9 میلیون و 700 هزار نفر اعلام کرد و گفت: از این جمعیت شش میلیون آنها بالای 50 سال سن دارند که باسوادی این افراد هم اکنون جز برنامه نیست و برای با سواد کردن مابقی این افراد برنامه ریزی می شود.

رییس سازمان نهضت سواد آموزی کشور اضافه کرد: عدالت آموزشی به معنی فراهم کردن فرصت و کاهش نابرابری آموزشی برای آموزش همه آحاد جامعه است.

باقرزاده یادآور شد: امید به تحصیل، امید به زندگی و رفاه و اقتصاد سه شاخص اصلی توسعه انسانی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: هم اکنون میانگین سالهای تحصیل در ایران 7.2درصد است که این آمار مناسب نیست و بیانگر این است که در مدت زمان تحصیل رایگان (12سال ابتدایی و متوسطه و چهار سال دانشگاه) افراد از تحصیل خارج می شوند.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان