• تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1393/05/23
  • تاريخ :

وزیر ارتباطات خبرداد:حمایت از برنامه نویسان در نهضت تولید محتوا

وزیر ارتباطات دیشب با حضور در برنامه پایش گفت: از همه فارغ التحصیلان کامپیوتر ،IT و کسانی که برنامه می نویسند دعوت می کنم ؛ محتوا تولید کنند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دکتر واعظی با بیان این مطلب افزود: دلیل اینکه محتوا تولید نمی شود این است که علاقه مندان به اپلیکیشن نویسی سرمایه ای جز علم ندارندو طرح پیشنهادی وزارت به گونه ایست که درآمد حاصل از نرم افزار به نویسنده آن هم تعلق می گیرد.

واعظی اظهارکرد: سال گذشته 10درصد از محتوای داخل استفاده شده و90 درصد از محتواهای خارج از کشور به کارگیری شده است؛ اما با دیتا سنتری که در اختیار شرکتها و دانشگاهها گذاشته ایم؛ دستگاهها را برای تولید محتوا تشویق کرده ایم که در  حال حاضر 10 درصد به 34 درصد افزایش یافته است.

وی در خصوص عدم انحصار در حوزه ارتباطات گفت: طرحی در دست داریم که مدیریت استفاده از شبکه سیم مسی  وداکت ها توسط کلیه ذی نفعان صورت گیرد.

وی درباره تغییر  مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: ما معتقدیم  متخصصان با تجربه وارزنده ای  وجود دارند که می توانند مدیریت این شرکت را به عهده بگیرند.

وی تصریح کرد: در مورد شبکه ملی اطلاعات با دکتر نوبخت صحبت کردم که به اجرای این پروژه عنایت بیشتری داشته باشند. امیدواریم در پایان 93 محصول اولیه شبکه ملی اطلاعات و در پایان 94 شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شود.

واعظی در خصوص سوالهای بینندگان درباره افزایش تعرفه ها ادامه داد: با تلاش های وزارت ارتباطات جلوی افزایش 60درصدی تعرفه ها گرفته شدو حداکثر این تعرفه ها تا 20 درصد افزایش یافت که برای برخی شرکت ها 5، 10 و 15 درصد بود.  البته هزینه جابجایی از مکالمات حذف شد یعنی در هر نقطه‌ای از ایران با هر نقطه ی دیگر صحبت کنیم تعرفه یکسان است و متاسفانه این مورد در نظر گرفته نمی شود.

وی به هم کدسازی تلفن ثابت در استانها اشاره کرد و گفت: ما به دنبال شفاف سازی در تعرفه هستیم  و در طرح هم کدسازی ارتباط در تمام استانها به صورت داخل شهری محاسبه می شود.

واعظی با باین اینکه انحصار زدایی از خدمات ارتباطی مخابراتی رقابت و کیفیت را بالا می برد؛ ادامه داد: در گذشته برای پهنای باندی که واگذار می شد 8 مشترک پیش بینی می شد چرا که هر 8 مشترک به صورت همزمان، از این پهنای باند استفاده نمی کردند اما اخیراً این وزارتخانه از طریق سازمان تنظیم مقررات به اپراتورها اعلام کرده که ما این نسبت را قبول نداریم و مردم نباید شاهد کم فروشی اپراتور یا شرکت های pap باشند.

وی با بیان اینکه علاقمند هستم که هر دو اپراتور تلفن همراه همزمان مجوز نسل 3 را دریافت کنند گفت: امیدواریم این امر محقق شود تا مشترگان هیچ اپراتوری از این امر محروم نشوند.

منبع: سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

UserName