تبیان، دستیار زندگی
رییس سازمان جوانان هلال احمر گفت: در سال تحصیلی جدید، 625 هزار دانش آموز در قالب طرح ˝دادرس˝ آموزش می بینند و آمادگی لازم در شرایط سخت را فرا می گیرند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آموزش 625 هزار دانش آموز در طرح امدادی "دادرس" برای سال تحصیل جدید

آموزش 625 هزار دانش آموز در طرح امدادی ˝دادرس˝ برای سال تحصیل جدید


رییس سازمان جوانان هلال احمر گفت: در سال تحصیلی جدید، 625 هزار دانش آموز در قالب طرح ث‌دادرسث‌ آموزش می بینند و آمادگی لازم در شرایط سخت را فرا می گیرند.


وحید قبادی دانا اظهار داشت: طرح " دادرس" مخفف عبارت دانش آموز آماده در روز های سخت است که دانش آموزان در گروه های 14 نفره در زمینه امداد، کمک های اولیه، چادر زنی، اسکان اضطراری، حمل تخصصی بیماران و مصدومین، بانداژ، عملیات اولیه احیا وCPR آموزش می بینند.

وی افزود: دانش آموزان با آموزش مهارت های ذکر شده آماده می شوند تا بتوانند در شرایط سخت عملیات های خود امدادی و دیگر امدادی را با موفقیت انجام دهند.

دانش آموزان با آموزش مهارت های ذکر شده آماده می شوند تا بتوانند در شرایط سخت عملیات های خود امدادی و دیگر امدادی را با موفقیت انجام دهند.

رییس سازمان جوانان هلال احمر تصریح کرد: برای هر فرد در تیم های 14 نفره پست مشخصی وجود دارد و آنها با حضور خود در مراحل مختلف شهرستان، استان و کشور طرح "المپیاد آماده" با یکدیگر به رقابت می پردازند.

وی ادامه داد: مرحله کشوری این المپیاد، امسال با حضور 1000 دانش آموزان شهریور ماه در اردوگاه انزلی سازمان جوانان هلال احمر برگزار خواهد شد.

قبادی دانا یادآورشد: آموزش طرح "دادرس" برای سال تحصیلی جدید 94-93 آموزش بیش از 625 هزار دانش آموز را انجام خواهیم داد.

وی خاطر نشان کرد: طرح "دادرس" باعث می شود تا دانش آموزان آمادگی لازم را برای رویارویی با حوادث داشته باشند و در منزل و مدرسه دیگر شاهد وقایع تلخی مانند آنچه در شین آباد رخ داد نباشیم.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان