تبیان، دستیار زندگی
به گفته معاون فنی و مهندسی ستاد بازسازی عتبات عالیات تعداد گنبدهای گچی صحن که به صورت پیش ساخته در چند اندازه مختلف آماده می شوند حدود 1000 دهنه خواهدبود که بر روی 1100 ستون سنگی که به صورت خشکه چینی طراحی شده و تهویه آن از پایین ستون انجام می شود، قرارخ
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آغاز ساخت گنبدهای گچی صحن حضرت زهرا سلام الله علیها

معاون فنی و مهندسی ستاد بازسازی عتبات عالیات از ساخت نمونه گنبد گچی طرح توسعه حرم حضرت علی (علیه السلام) به نام صحن حضرت زهرا (سلام الله علیها) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان تهران، سید حسن خوشرو اعلام کرد: با توجه به پیشرفت عملیات نازک کاری در بخش هایی از صحن حضرت زهرا (سلام الله علیها) سایر عملیات های مرتبط با این بخش نیز آغاز شده است.

وی افزود: از آنجا که فرآیند ساخت سازه صحن رو به اتمام بوده و فضاهای بخش زیارتی آن آماده ی اجرای هنرهای اسلامی نظیر کاربندی، مقرنس کاری و کاسه گچی است کار ساخت نمونه گنبد گچی این صحن از اوایل سال جاری به همراه ساخت نمونه ستون های سنگی در دستور کار قرار گرفت.

به گفته معاون فنی و مهندسی ستاد بازسازی عتبات عالیات تعداد گنبدهای گچی صحن که به صورت پیش ساخته در چند اندازه مختلف آماده می شوند حدود 1000 دهنه خواهد بود که بر روی 1100 ستون سنگی که به صورت خشکه چینی طراحی شده و تهویه آن از پایین ستون انجام می شود، قرار خواهد گرفت.

خاطرنشان می شود فاز سازه پروژه صحن حضرت زهرا (سلام الله علیها) با بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی همچنان ادامه دارد و پس از تایید نهایی نمونه گنبد و ستون، فرآیند ساخت و نصب آنها آغاز می گردد.

صحن حضرت زهرا

خادمان تبیانی صحن حضرت زهرا سلام الله علیها


مطالب مرتبط:

پیشرفت کار صحن حضرت زهرا علیهاالسلام

احداث موزه و کتابخانه صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف

طرح نهایی صحن حضرت زهرا علیهاالسلام

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.