تبیان، دستیار زندگی
مشاور معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: تلاش داریم امسال طرح ˝آزمایشگاه ملی˝ را برای دانش آموزان دوره متوسطه دوم اجرایی کنیم تا دانش آموزان بتوانند درک مفاهیم دروس را همراه با کمک فعالیت های عملی داشته باشند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برگزاری "‌آزمایشگاه ملی"‌ برای دانش آموزان دوره متوسطه دوم

برگزاری ˝آزمایشگاه ملی˝ برای دانش آموزان دوره متوسطه دوم


مشاور معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: تلاش داریم امسال طرح ث‌آزمایشگاه ملیث‌ را برای دانش آموزان دوره متوسطه دوم اجرایی کنیم تا دانش آموزان بتوانند درک مفاهیم دروس را همراه با کمک فعالیت های عملی داشته باشند.


سید محسن حسینی ارسنجانی  پیرامون جزییات برگزاری "آزمایشگاه ملی" در مدارس افزود: در تعدادی از مدارس طرح کشوری برگزاری آزمایشگاه ملی را اجرایی می کنیم تا در یک کلاس درس دانش آموزان بتوانند با استفاده از ابزارهای آزمایشگاهی موجود به تحصیل بپردازند.

وی گفت: معلمان نیز با در اختیار داشتن امکانات آزمایشگاهی برای درس هایی همچون فیزیک و شیمی می توانند تدریس مفاهیم دروس را همراه با کمک فعالیت های علمی داشته باشند.

هدف ما از راه اندازی این آزمایشگاه این است که دانش آموزان بتوانند جنبه تئوری و عملی دروس را به خوبی درک کنند.

وی ادامه داد: هدف ما از راه اندازی این آزمایشگاه این است که دانش آموزان بتوانند جنبه تئوری و عملی دروس را به خوبی درک کنند.

حسینی ارسنجانی اظهار کرد: در گذشته این موضوع برای دوره متوسطه اول برگزار شده بود که اکنون برای متوسطه دوم آغاز به اجرا است.

مشاور معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: در مدارسی که نیاز به وسایل آزمایشگاهی ندارند می توان با رعایت قوانین وسایل را به مدارس دیگر انتقال داد.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان