تبیان، دستیار زندگی
استاندار ایلام گفت: کیفیت بخشی آموزشی با هدف ارائه آموزش های نوین و موثر می تواند زمینه برای شرکت در المپیادهای ملی و جهانی را فراهم کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کیفیت بخشی آموزشی باعث پرورش دانش آموزان نخبه   می شود .

کیفیت بخشی آموزشی باعث پرورش دانش آموزان نخبه   می شود


استاندار ایلام گفت: کیفیت بخشی آموزشی با هدف ارائه آموزش های نوین و موثر می تواند زمینه برای شرکت در المپیادهای ملی و جهانی را فراهم کند.


محمد رضا مروارید در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی منسجم برای دانش آموزان نخبه متقاضی شرکت در المپیاد ها اظهارکرد: مدارس استان باید به سمت کیفی سازی و بالا بردن محتوای آموزشی دانش آموزان باشند تا از این میان نخبگان دانش آموزی و استعدادهای درخشان که متقاضی شرکت در مسابقات المپیادهای شش گانه هستند مشخص شوند.

نماینده ی عالی دولت با ابراز رضایت از اجرای این طرح خاطر نشان کرد: برای تأمین اعتبار این طرح از طریق ایجاد یک صندوق مشکل و با ایجاد یک ساز و کار نسبت به ساماندهی کلاس های المپیاد و تأمین نیازهای نخبگان و دانش آموزان المپیاد اقدامات مناسبی را صورت داد.

فرهنگ سازی در این خصوص و کسب عناوین و مدال های علمی در کشور و جهان می تواند برای دیگر دانش آموزان الگویی در جهت ارتقای سطح علمی مدارس استان باشد.

وی تصریح کرد: فرهنگ سازی در این خصوص و کسب عناوین و مدال های علمی در کشور و جهان می تواند برای دیگر دانش آموزان الگویی در جهت ارتقای سطح علمی مدارس استان باشد.

استاندار ایلام به پائین آمدن جمعیت دانش آموزی استان اشاره کرد و افزود: این امر باعث حذف و یا ادغام مدارس در روستاها و شهرهای کوچک می شود و معضلات اجتماعی و نارضایتی مردم را به دنبال خواهد داشت .

مروارید عنوان کرد: در این خصوص باید کار مطالعاتی در سطح کلان ملی انجام شود و با بازبینی استاندارها آسیب شناسی این بخش به حداقل برسد.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان