وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
PET یک نوع بطری پلاستیکی برای است که برای انواع نوشیدنی های غیر الکلی مورد استفاده قرار می گیرد. پس از خالی شدن بطری بازیافت یا تبدیل آنها ضروری است. به این دلیل که این بطری ها محکم و با کیفیت هستند. ...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : سارا قیصری
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با بطری کیف پول بسازیم

PET یک نوع بطری پلاستیکی برای است که برای انواع نوشیدنی های غیر الکلی مورد استفاده قرار می گیرد. پس از خالی شدن بطری بازیافت یا تبدیل آنها ضروری است. به این دلیل که این بطری ها محکم و با کیفیت هستند.

 

ابتدا الگوی زیر را دریافت کنید:

 

مواد، ابزار و لوازم جانبی:

 

  • بطری پلاستیکی PET (برای ساخت کیف پول به دو بطری نیاز داریم. بطری مورد نیاز بهتر است 1.5 لیتری باشد. در صورتی که این نوع بطری را در دسترس ندارید از هر نوع بطری با کیفیت دیگری می توانید استفاده نمایید.
  • زیپ رنگی
  • سوزن و نخ
  • الگو برای سوراخ کردن
  • نوار اسکاچی
  • کاتر تیز

به منظور اینکه عمل دوختن راحت تر صورت گیرند ... ما نیاز داریم سوراخ های منظمی را روی بطری ایجاد کنید، بنابراین الگوی راهنما را از قسمت بالا دریافت کنید و آن را روی کاغذ معمولی چاپ نمایید و پس از آن نوار باریکی از آن را با قیچی ببرید و با دقت روی بطری مانند شکل بچسبانید. و به کمک سوزن آن را علامت بزنید.
 

همین کار را برای بطری دیگر انجام دهید تا در هنگامی که می خواهید زیپ را به بطری بدوزید هم راحت این کار را انجام دهید و هم کار شما تمیز و منظم در بیاید. پس از اتمام به کمک کاتر از محلی که کاغذ را چسبانده بودید با دقت ببرید تا کاملا جدا شود. به منظور احتیاط بیشتر ابتدا از کاتر تا جایی استفاده کنید که قیچی بتواند وارد بطری شود و سپس بقیه ی برش را با قیچی انجام دهید.
 

حال ما دو قسمت مجزا داریم که باید آنها را با زیپ به همدیگر بدوزیم. به منظور زیبایی بیشتر سعی کنید از زیپی با رنگ شاد و نخی که رنگ آن روی زیپ کاملا معلوم شود ... استفاده نمایید. اکنون زیپ را دقیقا جای مسیری که قبلا با الگوی علامت زده بودید بگذارید و سعی کنید درست در همان مسیر دوخت خود ا انجام دهید. به این صورت شما دوخت منظمی خواهید داشت. به شکل زیر دقت کنید.
 

در انتها نیز دو سر زیپ را به یکدیگر بدوزید. دقت فرمایید که قبل از دوختن زیپ حتما از صحت و سالم بودن آن اطمینان کسب نمایید چرا که شکافتن تمام دوخت ها و دوباره دوزی آن کار بسیار کسل کننده ای است.

امیدوارم از بازیافت زیبای بطری های بی استفاده لذت برده باشید.


پژوهش های دانش آموزی- تهیه: مریم فراهانی

تنظیم: مریم فروزان کیا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین