تبیان، دستیار زندگی
معاون تربیت بدنی وسلامت وزارت آموزش و پرورش از مصمم بودن این وزارت خانه برای ورود به بخش استعدادیابی در فوتبال خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شبکه ملی فوتبال مدارس راه اندازی می شود.

شبکه ملی فوتبال مدارس راه اندازی می شود


معاون تربیت بدنی وسلامت وزارت آموزش و پرورش از مصمم بودن این وزارت خانه برای ورود به بخش استعدادیابی در فوتبال خبر داد.


مهرزاد حمیدی پس از امضای تفاهم نامه همکاری با فدراسیون فوتبال گفت: نزدیک به چهار جلسه با مسئولین فدراسیون فوتبال برگزار کرده ایم و مصمم هستیم در بخش استعدادیابی در ورزش کشور ورود کنیم تا بتوانیم با تربیت و آموزش دانش آموزان، بستر را برای رشد و توسعه ورزش کشور فراهم کنیم.

وی ادامه داد: گروه های استعداد یابی خود را تشکیل داده و پروژه پایگاههای استعدادیابی در آموزش پرورش فعال شده اند تا به هدف خود برسیم و فدراسیون فوتبال به عنوان یک پیش رو برنامه هایی را در دستور کاری خود دارد که با رویکردی دو مسیره پیش می رود.

حمیدی خاطرنشان کرد: با این تفاهم نامه هم به فوتبال پایه توجه می شود و هم به فکر کسب افتخارات بین المللی هستیم، حدود 12 میلیون و 300 هزار دانش آموز، 106 هزار مدرسه و 33 هزار معلم ورزش داریم که وضعیت خوبی دارند و از پتانسیل مناسبی برخوردار هستیم که به عنوان شبکه ملی  در خدمت ورزش قهرمانی هستند و زمانی که در مسیر ترقی قرار بگیریم،قطعا ورزش کشور با جهشی خوب مواجه خواهد شد.

معلمان ورزش به عنوان بازوان فدراسیون فوتبال فعال خواهند شد تا دانش آموزان برتر را استعدادیابی و در نهایت معرفی کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: معلمان ورزش به عنوان بازوان فدراسیون فوتبال فعال خواهند شد تا دانش آموزان برتر را استعدادیابی و در نهایت معرفی کنند.در واقع این معلمان ورزش نیروهای انسانی حاذق و با انگیزه ای هستند که می توانند در راستای توسعه مسائل استعدادیابی کمک بسزایی کنند.

حمیدی افزود: با امضای این تفاهم نامه قرار است شبکه ملی را راه اندازی کرده و فعال تر شویم. امیدوارم این تفاهم نامه در سطح استانها، هیاتهای فوتبال و مدارس تابعه اجرا شود تا مسیر ترقی را شاهد باشیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: خوشبختانه فدراسیون فوتبال فعالیت خوبی را در برگزاری فستیوال مدارس فوتبال پایه آغاز کرده و بی شک این فوتبال آموزان همان دانش آموزان مدارس هستند که در قالب یک تیم به رقابت با یکدیگر می پردازند.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان