تبیان، دستیار زندگی
رییس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور گفت: مسابقات ورزش های باستانی و زورخانه ای به طور خاص و ویژه برای دانش آموزان در دهه فجر برگزار خواهد شد .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برگزاری مسابقات دانش آموزی ورزش های باستانی در بهمن ماه

برگزاری مسابقات دانش آموزی ورزش های باستانی در بهمن ماه


رییس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور گفت:  مسابقات ورزش های باستانی و زورخانه ای به طور خاص و ویژه برای دانش آموزان در دهه فجر برگزار خواهد شد .


فرشید ارمیان اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم مسائل اخلاقی، فرهنگی و سنتی را در دانش آموزان نهادینه کنیم یکی از روش ها توجه به ورزش های باستانی و زور خانه ای است.

وی افزود: به طور مثال مراسم آیین پهلوانی را که با نماز و دعای مخصوص همراه است سال گذشته ایام دهه فجر در مشهد مقدس برای اولین بار برگزار شد.

رییس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور خاطر نشان کرد: امسال نیز برنامه ریزی کردیم که در دهه مبارک فجر به طور مجدد ورزش زورخانه ای و باستانی را در آموزش و پرورش اجرا کنیم.

امسال نیز برنامه ریزی کردیم که در دهه مبارک فجر به طور مجدد ورزش زورخانه ای و باستانی را در آموزش و پرورش اجرا کنیم.

وی تصریح کرد: در افتتاحیه همه المپیاد ها و مسابقات نیز برای شروع مسابقات ورزشی در آموزش و پرورش  از زنگ ورزش های باستانی استفاده می کنیم و دانش آموزانی که ورزش های باستانی انجام می دهند در افتتاحیه مراسم ها ورود پیدا می کنند و حرکات  نمایشی زورخانه ای انجام می دهند.

ارمیان یادآورشد: اما به صورت یک رشته خاص و ویژه  مسابقات  ورزش های زورخانه ای و باستانی در دهه فجر برگزار خواهد شد که رده سنی آن از بین نوجوانان یعنی دانش آموزان دوره اول متوسطه (راهنمایی) است و تنها کشتی پهلوانی در رده متوسطه دوم (دبیرستان) برگزار می شود.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان