وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
جلسه قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج با حضور سردار فضلی به منظور بررسی کیفیت برگزاری راهیان نور غرب و شمال غرب کشور و راهیان نور دریایی در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بررسی راهیان نور


جلسه قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج با حضور سردار فضلی به منظور بررسی کیفیت برگزاری راهیان نور غرب و شمال غرب کشور و راهیان نور دریایی در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

حرکت به سوی جبهه های غرب و شمالغرب

روز سه‌شنبه(17 اسفند) جلسه قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج به منظور بررسی کیفیت برگزاری راهیان نور غرب و شمال غرب کشور و راهیان نور دریایی در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

این جلسه با حضور سردار علی فضلی فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج، سردار یعقوب سلیمانی مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج و همچنین مسئولین کمیته‌های این قرارگاه مرکزی راهیان نور در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

موضوعاتی همچون تکمیل زیرساخت‌های راهیان نور غرب و شمال غرب کشور و راهیان نور دریایی، بحث و تبادل نظر در خصوص سیاست های فرهنگی هنری راهیان نور شمال‌غرب کشور، نحوه اعزام راهیان نور دانشجویی بعد از ماه مبارک رمضان و ... از جمله مباحث مهم این جلسه بود.

راهیان نور غرب و شمال غرب کشور همه ساله در تابستان در مناطق عملیاتی که از نظر آب و هوایی در شرایط بهتری قرار دارند، برگزار می‌شود. امسال نیز آغاز اعزام راهیان‌ نور بعد از پایان ماه رمضان در دستورکار قرار گرفته است و این اردوها امسال در مناطق شمال‌ غرب کشور و در 4 استان کردستان و آذربایجان‌غربی، کرمانشاه و ایلام برگزار می‌شود و زائران در دو بخش ساماندهی شده و خودروهای شخصی در این مناطق حضور پیدا می‌کنند.

عرصه رویش

اردوهای راهیان نور به عنوان یکی از عرصه های رویش در زمینه ترویج فرهنگ دفاع مقدس است که از سال 1380 با بیش از 20.000 نفر زائرین کربلای ایران متشکل از دانشجویان دانشگاه ها و نخبگان علمی و نیز سازمان ها و نهاد های مختلف کشور آغاز شد. مخاطبین این اردوها طی سالهای گذشته عمدتاً در قالب ستادهای راهیان نور شهید صیاد شیرازی و شهید آوینی سازماندهی شده و خدمات فرهنگی و اجرایی مورد نظر را دریافت میآ‌کرده اند.

راهیان نور غرب و شمال غرب کشور همه ساله در تابستان در مناطق عملیاتی که از نظر آب و هوایی در شرایط بهتری قرار دارند، برگزار می‌شود

هدف از راهیان نور غرب و شمالغرب

برخی اهداف این اردوها به قرار زیر است:

ترویج فرهنگ دفاع مقدس

تقویت روحیه ایثار و رشادت در میان جوانان

 زنده نگا داشتن یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس

بیان دفاع جانانه و غیورانه جوانان کشور به نسل های بعد

روشنگری در خصوص ابعاد مختلف جنگ تحمیلی

بیان شرایط سخت جنگ و ایستادگی در مقابل هجمه دشمن به منظور تقویت روحیه جهاد وشهادت

تجدید پیمان با شهدا وآرمان های امام خمینی(ره)

بازدید از مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور و مشاهده عینی آثار جنگ در آخرین نقطه مرزی کشور

راهیان نور غرب کشور

از سال 86 همه ساله در اوایل آبان ماه به دلیل آب و هوای مساعد استان های کردستان و کرمانشاه در این فصل از سال، اقدام به برگزاری اردوهای راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی غرب کشور شده است. مناطق عملیاتی مورد بازدید شامل یادمان عملیات مرصاد، مطلع الفجر، بازی دراز، پاوه، باشگاه افسران، اتفاعات دزلی وتته است.

راهیان نور شمالغرب کشور

اردوهای بازدید از مناطق عملیاتی شمالغرب کشور برای نخستین بار در سال 91 اجرا شد. در این اردوها از مناطق عملیاتی کردستان و آذربایجان غربی بازدید و طبق سیكل طراحی شده از سنندج آغاز، و در ادامه پس از بازدید از مناطقی همچون دزلی، مناطق عملیاتی والفجر 10 و 4 ، كانی مانگا ، مریوان ، بانه ، یادمان سیران بند ، ارتفاعات بوالحسن ، سردشت و ... تا پیرانشهر ادامه خواهد داشت . زمان برگزاری این اردوها در تابستان (تیر و مرداد) هر سال است.

 

فرآوری : سامیه امینی

بخش فرهنگ پایداری تبیان


منابع: روابط عمومی قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج، سایت طلایه داران

مطالب مرتبط:

دیدار رهبر انقلاب با مسئولان راهیان نور

آشنا نماینده رئیس‌جمهور در ستاد مرکزی راهیان نور

95شهید وارد خاک کشورمان شدند

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین