تبیان، دستیار زندگی
شبکه اجتماعی تبیان همزمان با حلول ماه مبارک رمضان و در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در فضای مجازی، برنامه کاربردی قرآن مجید را رونمایی کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ترنم کلام وحی از دریچه شبکه اجتماعی تبیان


شبکه اجتماعی تبیان، همزمان با حلول ماه مبارک رمضان و در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در فضای مجازی، برنامه کاربردی "قرآن مجید" را رونمایی کرد.


با عنایت پروردگار و همراهی شما کاربران عزیز، برنامه کاربردی "قرآن مجید" تحت محیط شبکه اجتماعی تبیان در ایام الله ماه مبارک رمضان، آماده بهره‌برداری گردید.

جای یک برنامه کاربردی جذاب و کاربرپسند قرآنی، در اکثر شبکه‌های اجتماعی خارجی و داخلی، خالی است و ما امروز خوشحالیم که توانسته‌ایم تا حدودی این جای خالی را پر کنیم.

دسترسی به متن کامل قرآن کریم به همراه ارائه برجسته‌ترین تراجم و تفاسیر طراز اول، از ویژگی‌های قابل ذکر این افزونه کاربردی است.

پاره‌ای از امکانات برنامه"قرآن مجید"

- نمایش متن قرآن کریم همراه با ترجمه و پخس همزمان تلاوت ترتیل با صدای مشاهیر قاریان جهان اسلام (شهریار پرهیزگار، هانی الرفاعی، محمد صدیق منشاوی، خلیل الحصری و کریم منصوری)

- ترجمه قرآن کریم به پنج زبان زنده دنیا شامل ترجمه فارسی(مکارم شیرازی، فولادوند، بهرام پور، الهی قمشه ای، صادقی تهرانی و انصاریان)، انگلیسی(یوسف علی)، آلمانی(ندیم الیاس)، فرانسوی(محمد حمید الله) و روسی(کراچکوفسکی).

-امکان انتخاب بیش از 5 تفسیر قرآن کریم شامل کتابهای نمونه استاد مکارم شیرازی، مجمع البیان مرحوم طبرسی، نور استاد قرائتی، المیزان علامه طباطبایی، کشاف مرحوم زمخشری و اطیب البیان

- جست‌و‌جو در متن قرآن کریم.

- تنظیمات اندازه، فونت و صفحه قرآن کریم.

پس از عضویت در سایت تبیان (حداقل تایید اولیه)، با ورود به شبکه اجتماعی و امضای مرامنامه کاربری، می‌توانید از امکانات کم‌نظیر افزونه قرآن کریم استفاده نمایید.

راهنمای استفاده از افزونه:

- برای انتخاب افزونه قرآن کریم در شبکه اجتماعی، با مراجعه به نوار ابزار و کلیک بر روی برنامه‌های کاربردی، آن را به برنامه‌های مورد علاقه خود اضافه نمایید و از امکانات قرآن آنلاین استفاده کنید. (تصاویر زیر)

ترنم کلام وحی از دریچه شبکه اجتماعی تبیان
ترنم کلام وحی از دریچه شبکه اجتماعی تبیان

- پس از فعال شدن این افزونه، می‌توانید از منوهای سمت راست برنامه، سوره، ترجمه و تفسیر مورد نظر خود را انتخاب نمایید. (تصویر زیر)

ترنم کلام وحی از دریچه شبکه اجتماعی تبیان

- همچنین برای انتخاب قاری، می‌توانید با کلیک بر روی قسمت "فهرست قاریان" از قسمت پایین برنامه، علاوه بر انتخاب قاری، از دو ترجمه صوتی قرآن نیز بهره‌مند شوید. (تصویر زیر)

ترنم کلام وحی از دریچه شبکه اجتماعی تبیان

- برای بهره‌مندی از تفسیر آیات قرآن کریم، بر روی سربرگ "تفسیر" و برای استفاده از امکان جست‌وجو در قرآن کریم، سربرگ "جست‌وجو" را انتخاب نمایید. (تصویر زیر)

ترنم کلام وحی از دریچه شبکه اجتماعی تبیان

- برای تغییر نوع فونت و اندازه متن آیات قرآن کریم نیز می‌توانید از کلیدهای تعبیه شده در قسمت بالای برنامه استفاده نمایید. (تصویر زیر)

ترنم کلام وحی از دریچه شبکه اجتماعی تبیان

- برای نمایش متن قرآن کریم در این افزونه، دو حالت نمایش "به تفکیک آیه" و نمایش "به تفکیک صفحه" در نظر گرفته شده است که از طریق کلیدهای مربوطه در قسمت بالا و سمت چپ برنامه، قابل انتخاب هستند. (تصویر زیر)

ترنم کلام وحی از دریچه شبکه اجتماعی تبیان

برای بزرگ‌نمایی تصاویر، بر روی آن‌ها کلیک نمایید.


باشگاه کاربران تبیان - شبکه اجتماعی