وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
روز گذشته بازار داغ دلخوری ها رونق زیادی داشت.در سینما و تلویزیون حاشیه و دلخوری دو عنصر جدا ناپذیر از فعالان این حوزه است. نمونه های زیادی می توان در این باره رصد کرد. دیروز گویی اوج این دلخوری ها بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

از متلک به مدیری تا تقلیدهای خندوانه


روز گذشته بازار داغ دلخوری ها رونق زیادی داشت.در سینما و تلویزیون حاشیه و دلخوری دو عنصر جدا ناپذیر از فعالان این حوزه است. نمونه های زیادی می توان در این باره رصد کرد. دیروز گویی اوج این دلخوری ها بود.

از متلک به مدیری تا تقلیدهای خندوانه

داریوش کاردان /مهران مدیری

داریوش کاردان که این روزها اجرای ویژه برنامه رمضانی «شهر باران» را بر عهده دارد‌ از این که برنامه نوروز 72 به نام مهران مدیری نوشته شده دلخور است : « چون مردم ما به خندیدن نیاز دارند من را به عنوان یک بازیگر طنز به یاد دارند در حالی که من نقش‌های جدی زیادی ایفا کرده‌ام. البته ایرادی ندارد، خوشحالم که در برهه‌ای از تاریخ توانسته‌ام مردم را چه در تلویزیون و چه در رادیو بخندانم و حتی خوشحالم که تاکنون بیش از 70 نفر را به عالم بازیگری وارد کردم. اما ناراحتم از اینکه بعضی‌ها در برنامه‌های ویژه نوروزی بیان می‌کنند که دارند به تلویزیون برمی‌گردند و حتی «نوروز 72» را هم به اسم خودشان تمام می‌کنند در حالی که بازی‌شان از آنجا شروع شده بود اما انگار که اصلا ما در آنجا نبودیم، با خدا بیامرز مهرداد خسروی کارگردانی مشترک «نوروز 72 » را بر عهده داشتیم، او دستش از این دنیا کوتاه است و حداقل باید حق او ادا می‌شد. بعضی‌ وقت‌ها از این بی‌مهری‌ها زیاد می‌بینیم که به حساب ناپختگی‌شان می‌گذاریم، اگرچه حتی مویشان هم سفیده شده باشد.» مهران مدیری نوروز امسال در ویژه برنامه نوروزی تلویزیون حاضر شد و اعلام کرد که پس از شش سال به تلویزیون بازمی‌گردد. او در این گفت‌وگو توضیحاتی را درباره فعالیت‌هایش در حوزه طنز بیان و به نحوه ورودش به تلویزیون و ساخت «ساعت خوش» در نوروز 72 اشاره کرد.

رضا شفیعی جم/مهران مدیری

گویا مهران مدیری بدجور باعث دلخوری دیگران شده! بعد از کاردان مورد دیگر به دلخوری رضا شفیعی‌جم مربوط است که گفته هنوز هزینه قراردادش از «شوخی کردم» را نگرفته: «دوست ندارم از پیش قضاوت کنم و ندانسته به قاضی بروم. شاید اسپانسرها پول دوستان را ندادند که من هنوز دستمزدم را نگرفته‌ام. جالب است که من بی‌دستمزد بازی کرده‌ام و از سویی اسپانسرها بارها و بارها از عکس من استفاده کرده‌اند. در حالی که در قرارداد ما تنها ذکر شده بود که اسپانسرکار فقط گلرنگ است،‌ اما رگباری پشت سر هم عکس مرا کنار دیگر اسپانسرها زده بودند. متأسفانه برخی از دوستان تنها به فکر منافع شخصی خودشان بودند و هرگز به این فکر نبودند که برای ما هم چتر حمایتی باشند.»

کاردان گفته:« ناراحتم از اینکه بعضی‌ها در برنامه‌های ویژه نوروزی بیان می‌کنند که دارند به تلویزیون برمی‌گردند و حتی «نوروز 72» را هم به اسم خودشان تمام می‌کنند در حالی که بازی‌شان از آنجا شروع شده بود.» اشاره او به مهران مدیری است که در ویژه برنامه نوروزی شبکه سه توضیحاتی درباره فعالیت‌هایش در حوزه طنز بیان و به نحوه ورودش به تلویزیون و ساخت «ساعت خوش» در نوروز 72 اشاره کرد.

محمود معظمی/تلویزیون

بازار انتقاد از تلویزیون خیلی وقت است داغ است اما محمود معظمی که این روزها کارگردانی سریال رمضانی «فاخته» را در گروه کودک و نوجوان شبکه دو عهده‌دار است، با اشاره به بودجه این مجموعه، می‌گوید:« برآورد این کار نسبت به سایر کارهای مناسبتی تلویزیونی چندین برابر پایین‌تر است. برای ساخت «فاخته» برآورد یک مجموعه کودک و خردسال را داریم؛ یعنی پولمان اندازه‌ خرید یک پراید است در حالی که می‌خواهیم سوار مرسدس شویم! ضمن اینکه بیشتر بازیگران و عوامل بر اساس رابطه رفاقتی که طی سال‌ها با هم داشتیم در این کار مرا همراهی می‌کنند، به همین خاطر حداقل امیدواریم با تلاش‌هایی که انجام می‌دهیم، بتوانیم در پایان، مجموعه خوبی را برای بینندگان آماده کنیم و نتیجه کارهم دلچسب باشد.»

تهیه کننده «خندوانه» /رسانه ها

جواد فرحانی تهیه کننده «خندوانه» از برنامه اش دفاع می کند و معتقد است این برنامه کپی برداری از نمونه های خارجی نیست. این در حالی است که روزنامه صبا در گزارشی ضمن تمجید از اجرای رامید جوان و ایده های موفق آن نوشت: «خندوانه در برخی از ایده‌ها عین به عین از برنامه Jimmy Fallon (جدا از نوع رفتار مشابهش) تقلید می‌کند. کما این‌که یکی از ایده‌های او برای برقراری مسابقه بین تماشاگران کپی صد درصد از ایده برنامه tonight show است.»

کمال تبریزی/کیانوش عیاری

این مورد کمی متفاوت است و بیشتر به پیشنهاد شباهت دارد تا دلخوری. کمال تبریزی هم به حاشیه های فیلم «خانه پدری» ورود کرده و گفته : « توقیف شدن فیلم آخر عیاری به یک پلان مربوط می شود که در آن قتل دخترکی به دست پدرش نمایش داده می شود و چون عیاری اصرار دارد این پلان در فیلم باشد، فیلمش مجوز نمایش نمی گیرد. عیاری به همان دسته ای تعلق دارد که می گوید باید همه چیز را نشان داد ولی من با عیاری مخالفم.گفتم اگر جای تو بودم این پلان را برمی داشتم چون با حذف پلان، اثرگذاری داستان بیشتر می شود و باعث می شود مخاطب بیشتر کندوکاو کند درباره سرنوشت آتی خانواده.»

فرآوری: منیژه خسروی

بخش سینما و تلویزیون تبیان


منابع: ایسنا/صبا/مهر

مطلب مرتبط:

خاطره شجاعی مهر ازخواستگاری برای دیگران

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین