تبیان، دستیار زندگی
برگزاری آلمان: روزه‌داری بازیكنان مسلمان در ماه مبارك رمضان برای خبرنگاران و هواداران فوتبال جالب است. یكی از این بازیكنان مهدی مهدوی‌كیاست. در گزارش خبرگزاری آلمان (DPA) آمده است:« رژیم غذایی مهدی مهدوی‌كیا بازیكن تیم ملی ای...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مهدوی‌كیا در گفت‌وگو با خبرگزاری آلمان:


روزه‌داری بازیكنان مسلمان در ماه مبارك رمضان برای خبرنگاران و هواداران فوتبال جالب است. یكی از این بازیكنان مهدی مهدوی‌كیاست.

در گزارش خبرگزاری آلمان (DPA) آمده است:« رژیم غذایی مهدی مهدوی‌كیا بازیكن تیم ملی ایران به طرز محدودی كنترل می‌شود. چرا كه این مسلمان مومن به قوانین رمضان را رعایت می‌كند. روزه‌داری در مدت چهار هفته گذشته را شامل می‌شده است. بازیكن ایران كه با سابقه‌ترین بازیكن تیم است می‌گوید روزه‌داری از طلوع تا غروب آفتاب هرگز روی عملكردش تاثیر نگذاشته است. اگرچه در گفت‌وگوی گذشته‌اش اعتراف كرده بود رمضان برای یك ورزشكار دوران سختی است.

مهدوی‌كیا، كه برای ایران در جام جهانی به میدان رفت به خبرگزاری آلمان گفت:« سال‌ها این كار را انجام داده‌ام و براستی برای من مشكلی نیست. مانند هر شخص دیگری در رمضان روزه می‌گیرم. با انتظاری كه از بازیكن حرفه‌ای فوتبال می‌رود اجازه دارم در روزهای بازی و هنگام سفر غذا بخورم و با سایر اعضای تیم به طور طبیعی این كار را انجام می‌دهیم.»

با وجود این كه نوشیدن آب برای بازیكن حرفه‌ای مهم است، مهدوی‌كیا می‌گوید به طور كامل با ننوشیدن آب در تمرین‌ها كنار آمده است:« در یك جلسه طبیعی تمرین در طول روز چیزی نمی‌خورم و نمی‌نوشم. معمولا روزها تمرین می‌كنم و بعدازظهرها استراحت و غروب مانند همیشه غذا می‌خورم. به خاطر رمضان چیز خاصی نمی‌خوریم.»

روزه داران بوندسلیگا