تبیان، دستیار زندگی
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در راستای سیاست ارتقا مشارکت در همه ابعاد در آموزش و پرورش، پس از پارلمان معلمان، پارلمان اولیا در استان راه اندازی می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پارلمان اولیای دانش آموزان تشکیل می شود.

پارلمان اولیای دانش آموزان تشکیل می شود


مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در راستای سیاست ارتقا مشارکت در همه ابعاد در آموزش و پرورش، پس از پارلمان معلمان، پارلمان اولیا در استان راه اندازی می شود.


جواد حسینی در گردهمایی مدیران مدارس و اعضای انجمن اولیا و مربیان ناحیه یک آموزش و پرورش در سالن شهید مشکی اظهار کرد: این مشارکت واقعی است و تزئینی، تشریفاتی، دروغین و ظاهری نبوده،محدود و شعاری نیست.

وی با بیان ارکان مشارکت شامل دانش آموزان، اولیا، مدیران، کارشناسان ادارات، پیشکسوتان، بخش دولتی و خصوصی؛ابراز کرد:هیچ اداره ای به اندازه آموزش و پرورش از اقتصادی قوی برخوردار نیست.تعداد املاک، اماکن تربیت بدنی، رفاهی و بهداشتی ما گواه بر این ادعاست.

حسینی از تبدیل وضعیت 23 مدرسه در حریم رضوی به مراکز اقامتی – تجاری با مشارکت معلمان و بخش خصوصی سخن گفت و اذعان کرد: 200مدرسه ای که 20 درصد ساختمانشان در معبر 12 متری حاشیه خیابان واقع شده است نیزشناسایی وقابلیت تجاری شدن دارند.

وی از این ظرفیت بزرگ اقتصادی به عنوان بازوی  اقتصاد آموزش و پرورش خراسان رضوی یاد کرد و بیان کرد: تشکیل کمیته تحقق اقتصاد آموزش و پرورش در این استان نیز با همین رویکرد صورت گرفته است.

وی از احیا 35 راهکار مشارکتی دانش آموزان در مدرسه خبرداد و حضور پیش کسوتان را به عنوان راهنمای بالینی برای تجربه گردانی در تعلیم و تربیت خطه خورشید ضروری دانست.

حسینی با اشاره به اختصاص 126 میلیارد تومان سرانه دانش آموزی در کشور،به جز 2 هزار مدرسه ای که به طور آزمایشی بودجه ریزی عملیاتی شان را در دست خواهند گرفت؛این اقدام را گامی بزرگ در برون رفت از مسائل موجود عنوان کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، باردیگر بر اجرای سیاست ساماندهی و بهینه سازی نیروی انسانی تاکید و وجود 55 هزار نیروی مازاد و 55 هزار کمبود معلم در کشور را نشان دهنده عدم مدیریت ساماندهی منابع انسانی دانست و یادآور شد:با انجام 34 جلسهکارشناسی و آسیب شناسی هشت سال نقل و انتقالات، 37 درصد کاهش تقاضای نقل و انتقال داشتیم.

حسینی نرخ ماندگاری نیروها را در مناطق محروم 2.5 سال عنوان و اضافه کرد:سیاست به کارگیری نیرو از بوم برای بوم و در بوم دانشگاه فرهنگیان به بهینه سازی نیروهای ما کمک می کند.

وی وجود 250هزار شبه معلم در کشور را از آفتهای آسیب زا معرفی کرد و راه برون رفت از این چالش را افزایش تخصص و احراز صلاحیت نیروها همچنین عدم اجرای طرحهای شتابزده دانست.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان