تبیان، دستیار زندگی
نماینده ‌مقام‌معظم‌رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی، گفت: تعطیلات تابستان فرصتی برای درخشش علمی و معنوی دانش‌آموزان تشکل است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تعطیلات تابستان؛ فرصتی برای درخشش علمی و معنوی دانش‌آموزان تشکل است.

تعطیلات تابستان؛ فرصتی برای درخشش علمی و معنوی دانش‌آموزان تشکل است


نماینده ‌مقام‌معظم‌رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی، گفت: تعطیلات تابستان فرصتی برای درخشش علمی و معنوی دانش‌آموزان تشکل است.


حجت الاسلام و المسلمین حاج‌علی‌اکبری در نشست مسئول اتحادیه استان قزوین، خطاب به اعضای انجمن اسلامی گفت: برای تابستان حساب جداگانه‌ای باز کنید و از این فرصت معنوی که با ماه شعبان و ماه مبارک رمضان، ماه بهار قرآن و معنویت آغاز می‌شود بهترین بهره را برده و  استفاده کاملا مطلوبی از فصل تابستان داشته باشید.

وی با تأکید بر بهره گیری از ایام تابستان گفت: این فرصت را جهت بهبود وضعیت تحصیلی غنیمت بشمارید، باید خودتان را از نظر درسی تقویت کنید. و یکی از مهمترین انگیزه‌‌ها برای اعضای انجمن اسلامی مدارس ها علاوه بر درخشش علمی و توان علمی در مدرسه، آمادگی برای اقدمات انقلابی، فرهنگی، فکری و معنوی در مدرسه است و این امر زمانی میسر می‌شود که اعضای انجمن اسلامی در فصل تابستان از سایر دانش آموزان جلوتر حرکت کنند.

یکی از مهمترین انگیزه‌‌ها برای اعضای انجمن اسلامی مدارس ها علاوه بر درخشش علمی و توان علمی در مدرسه، آمادگی برای اقدمات انقلابی، فرهنگی، فکری و معنوی در مدرسه است و این امر زمانی میسر می‌شود که اعضای انجمن اسلامی در فصل تابستان از سایر دانش آموزان جلوتر حرکت کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ادامه داد: اگر در تابستان، دانش آموزان بتوانند از نظر تحصیلی پیشرفت داشته باشند این امر از چند وجه حائز اهمیت است، اولا به شکل طبیعی از سایر دانش‌آموزان  مدرسه خود بالاتر قرار می‌گیرند و حرفشان هم نافذتر است و ثانیا فرصت پیدا می‌کنند برای کارهایی مثل دنبال کردن برنامه‌های هیئت، کتابخوانی ، فعالیت‌های تشکیلاتی، خیمه معرفت و کارهای علمی و.. . تابستان یک فرصت طلایی در پیشرفت درسی بچه‌های انجمن اسلامی است تا با یاری خداوند متعال بتوانند حضور و نقش خود در مدرسه را پر رنگ‌تر کنند.

حاج‌علی‌اکبری با تأکید بر اینکه مقطع سنی 14 تا 18 سالگی، یکی از مهمترین بخش‌های زندگی هر شخص است گفت: این مقطع سنی بخش اول جوانی انسان است و دانش‌‌آموزان دبیرستانی از دوران نوجوانی وارد جوانی می‌شوند. این مقطع یک مقطع مورد غفلتی است، از نظر اینکه اتفاقات اصلی در زندگی هر کسی در این مقطع می‌افتد، پایه های فکری، اعتقادی و نظام ارزشی براساس شکل‌گیری تفکر انتزاعی تقریبا در این مقطع به سامان می‌نشیند. تصویر ذهنی انسان راجع به خودش،خدا،به نظام هستی،به آخرت و آینده همه تقریبا در این مقطع شکل می‌گیرد. و اگر بتواند در این سن بر روی کسی اثری بگذارد این اثر  افق زندگی آن شخص را تحت تأثیر قرار داده و این امر ثابت شده‌ی است.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان