تبیان، دستیار زندگی
پیشنهاد می‌کنیم که این بار وقتی هندوانه را می‌خورید، بخشی را نیز برای یک ماسک طبیعی و تازه‌کننده پوست نگه دارید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

3 ماسک معجزه‌گر با هندوانه


پیشنهاد می‌کنیم که این بار وقتی هندوانه را می‌خورید، بخشی را نیز برای یک ماسک طبیعی و تازه‌کننده پوست نگه دارید.


هندوانه

هندوانه با داشتن آنتی‌اکسیدان‌های فراوان و ویتامین A و C، یکی از گزینه‌های سالم و بسیار مفید برای مراقبت و جوان‌سازی پوست است.

ماسک پاک کننده

1 - دو فنجان هندوانه (بدون هسته)

2 - کاسه تمیز

دو فنجان هندوانه را داخل کاسه ریخته و با استفاده از چنگال، آن را له کنید. دراز کشیده و آن را روی پوست تمیز بگذارید و اجازه دهید 10 دقیقه روی پوست باقی بماند. به صورت حرکات دورانی و به آرامی، سراسر پوست را با آن تمیز کنید. اسیدهای طبیعی میوه هندوانه، همچنین قادر به لایه‌برداری هستند. در آخر، ماسک را با آب سرد آبکشی کنید.

ماسک مرطوب کننده

1 - 1/2 فنجان هندوانه (بدون هسته)

2 - 1/4 فنجان انبه

3 - 1/2 فنجان موز

4 – دو قاشق چای‌خوری شیر خالص (چربی یا آب آن گرفته نشده باشد)

5 - کاسه تمیز

در یک کاسه تمیز با استفاده از چنگال، تمام مواد را خرد کنید تا شکل خمیر درآید. می‌توانید از مخلوط‌کن نیز استفاده کنید ولی نباید زیاد آن‌ها را مخلوط کنید تا جایی که تبدیل به آب روان شود! اگر خمیر، زیاد سفت بود، می‌توانید شیر بیشتر و اگر خیلی رقیق بود می‌توانید موز بیشتری به آن اضافه کنید. بر روی صورت تمیز، یک لایه نازک از آن را زده و بگذارید 15 الی 20 دقیقه روی پوست بماند و سپس با آب سرد بشویید.

ماسک درخشان کننده

1 - یک فنجان هندوانه (بدون هسته)

2 - 1/2 موز رسیده

3 - 1/2 فنجان ماست ساده

4 - کاسه تمیز

در یک کاسه تمیز، با چنگال همه مواد را با هم ترکیب کرده تا شکل خمیر در آیند. همان طور که در بالا ذکر شد، از مخلوط‌کن نیز می‌توان استفاده کرد، به شرطی که مواد آبکی نشود. اگر خمیر سفت شد می‌توانید به آن مقداری آب اضافه کنید و اگر بسیار رقیق بود می‌توانید به آن ماست بیشتری بزنید. ماسک را داخل یک ظرف تمیز ریخته و به مدت حداقل 1 ساعت بگذارید در یخچال بماند. سپس لایه نازکی از آن را به مدت 15 الی 20 دقیقه روی پوست تمیز قرار دهید. در آخر، با آب سرد صورت را آبکشی کنید.

نکته:

مانند تمام دستورالعمل‌های خانگی و... اگر تاکنون استفاده نکردید، در قسمت کوچکی از پوست، آن را امتحان کنید تا در صورت بروز آلرژی متوجه شوید.


باشگاه کاربران تبیان - برگرفته از گروه: پوست و مو

مطالب مرتبط:

ماسکی برای پوست‌های جوش‌دار

جوانه گندم، ضد چروك پوست

فواید شگفت‌انگیز كاهو برای پوست

خواص شیر برای شادابی پوست

ماسک زیبایی صورت

راز های خوشگل شدن با هندوانه!

آشنایی با مرطوب‌ كننده‌های طبیعی