تبیان، دستیار زندگی
خوردن ماهی در طول هفته، همیشه توصیه شده است، اما زمانی که دچار دردهای موضعی شده باشید، باید به میزان بیشتری از ماهی سالمون استفاده کنید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خوراکی‌هایی که بر هر دردی دوا هستند


خوردن ماهی در طول هفته، همیشه توصیه شده است، اما زمانی که دچار دردهای موضعی شده باشید، باید به میزان بیشتری از ماهی سالمون استفاده کنید.


ورزش‌های سخت یا ضربه‌های محکمی که به بدن وارد می‌شود، باعث بروز دردهایی خواهد شد که درمان آن‌ها از راه‌های شیمیایی و طبیعی، قابل انجام است. از آنجایی که درمان هر بیماری به وسیله دارو و مواد شیمیایی توصیه نمی‌شود، بهتر است راه‌های طبیعی را پیش بگیرید و برای درمان دردها، از خوراکی‌های درستی استفاده کنید.

** زنجبیل:

زنجبیل

اولین ماده‌ای که برای تسکین دردها مناسب است، زنجبیل نام دارد. این ادویه خوشمزه، نه تنها باعث خوش طعم و بو شدن غذا می‌شود، بلکه برای دردهای موضعی نیز مناسب خواهد بود. مطالعات نشان می‌دهد که خوردن زنجبیل به میزان 250 میلی گرم، دقیقاً کاری را انجام می‌دهد که قرصی مانند ایبوپروفن انجام می‌دهد.

** ماهی سالمون:

ماهی سالمون

خوردن ماهی در طول هفته، همیشه توصیه شده است؛ اما زمانی که دچار دردهای موضعی شده باشید، باید به میزان بیشتری از ماهی سالمون استفاده کنید. این ماهی می‌تواند دردهایی که در بدن و مخصوصاً قسمت گردن و کمر شما وجود دارد را از بین ببرد. امگا 3 موجود در این ماهی توانایی آن را دارد تا جان تازه به مفاصل و عضلات شما بدهد.

** قهوه:

قهوه

یکی از نوشیدنی‌های خوشمزه است که صحبت‌های بسیاری پشت آن وجود دارد، زیرا تحقیقات زیادی روی فواید و مضرات آن صورت گرفته است. به غیر از بی‌خوابی یا مشکلاتی که ممکن است در برخی از قسمت‌های بدن ایجاد کند، قهوه، نوشیدنی است که می‌تواند دردهای ماهیچه‌ای شما را خیلی زود خوب کند. قهوه نیز بسیار شبیه به مسکن‌های قوی کار می‌کند.

** مرکبات:

مرکبات

استفاده از مرکبات، باعث افزایش سلامت بدن می‌شود. پرتقال یا لیمو، از جمله مرکباتی هستند که میزان زیادی ویتامین ث دارند و هرچه میزان این ویتامین در بدن بیشتر باشد، دردهای کمتری سراغ شما خواهند آمد. این روزها استفاده از آب‌لیمو یا لیموترش تازه می‌تواند گزینه بسیار خوبی باشد.

باشگاه خبرنگاران


باشگاه کاربران تبیان - برگرفته از وبلاگ: سازمان زنان منطقه 17

مطالب مرتبط:

خواص میوه‌ها با توجه به رنگشان

خواص اعجاب انگیز سبزی‏ها

طلای خوراکی را از دست ندهید!

خواص شیر برای شادابی پوست