تبیان، دستیار زندگی
کریم باقری ملی پوش سابق فوتبال ایران پس از بازی تیم ملی برابر نیجریه با انتقاد از برخی کارشناسان از نتیجه به دست آمده اظها رضایت کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

باقری: تیم ملی در فاز دفاع خوب بود


کریم باقری ملی پوش سابق فوتبال ایران پس از بازی تیم ملی برابر نیجریه با انتقاد از برخی کارشناسان از نتیجه به دست آمده اظها رضایت کرد.

کریم باقری

فشار در بازی های جام جهانی مخصوصا بازی اول خیلی بالاست و باید این را درک کنیم. با توجه به فشارهای روحی اولین بازی در جام جهانی، بچه‌های ما بد کار نکردند آن هم مقابل تیمی که 15 - 16 بازیکنش در لیگ‌های خوب اروپا بازی می‌کردند. ما در فاز دفاعی به خاطر اینکه تمرکزمان روی گل نخوردن بود خیلی خوب کار کردیم اما در فاز حمله قدرت لازم را نداشتیم که اگر این قدرت بود به نظرم می‌توانستیم دروازه نیجریه را باز کنیم."استرس "جام جهانی خیلی بالاست. ما اینجا نشسته‌ایم و راحت همه چیز را آنالیز می‌کنیم اما تا موقعی که داخل زمین چمن نشوید نمی‌دانید چه خبر است. در بازی مقابل نیجریه در فاز اول که هدف‌مان گل نخوردن و یا کم گل خوردن بود خیلی خوب عمل کردیم و حتی موقعیت چندانی به حریف ندادیم البته دقایق اول کمی بچه‌ها دستپاچه بودند اما با گذشت زمان و با ساختار نظامی منطقی‌تر رو به جلو رفتیم.

گرفتن همین یک امتیاز هم در جام جهانی کار هر تیمی نیست و آن طوری که همه تصور می‌کنند راحت نبود. برخی‌ها تصور می‌کنند که ما باید خیلی راحت حریف‌مان را شکست می‌دادیم اما بازی اول مقابل نیجریه‌ای بازی کردیم که شما قطعا وقتی بازی‌های آینده این تیم را ببینید به ارزش دفاعی بچه‌های ما پی می‌برید البته باز هم می‌گویم که اگر موقعیت بیشتر داشتیم چه بسا می‌توانستیم ضربه نهایی را به نیجریه بزنیم.

در فاز دفاعی یک نفر موفق نبود، همه خوب بودند. به نظرم در بازی با آرژانتین با همه ستاره‌هایش خیلی راحت تر بازی می‌کنیم چون هیچ چیزی برای از دست دادن نداریم. ترس‌مان در بازی برابر نیجریه ریخته است.در بازی با نیجریه از درون دروازه تا نوک حمله فرقی نمی‌کرد همه می‌خواستیم گل نخوریم که این هم به نظرم به نحو احسن انجام دادیم. در خیلی جراید و تلویزیون شنیدم که هدف مدنظر کی‌روش اول دفاع و بعد حمله است پس بچه‌های ما خواسته‌های کادر فنی را خوب پیاده کردند.

گرفتن همین یک امتیاز هم در جام جهانی کار هر تیمی نیست و آن طوری که همه تصور می‌کنند راحت نبود. برخی‌ها تصور می‌کنند که ما باید خیلی راحت حریف‌مان را شکست می‌دادیم اما بازی اول مقابل نیجریه‌ای بازی کردیم که شما قطعا وقتی بازی‌های آینده این تیم را ببینید به ارزش دفاعی بچه‌های ما پی می‌برید البته باز هم می‌گویم که اگر موقعیت بیشتر داشتیم چه بسا می‌توانستیم ضربه نهایی را به نیجریه بزنیم

با امتیازی که در بازی مقابل نیجریه گرفتیم کار خودمان را به روز آخر کشاندیم این امتیاز قطعا می‌تواند تا روز آخر تیم ما را تقویت روحی کند . نیجریه هم برای رسیدن به هدفش به آب و آتش زد اما برنامه‌هایش با تاکتیک دفاعی ما به هم خورده بود و به همین دلیل فشار بازیکنان نیجریه و اشتباهات آنها بالا و زیادتر شده بود. این هم خودش یک نوع تکنیک است اما مطمئن باشید در فاز حمله هم اگر همین طور قوی باشیم می‌توانیم نتایج بهتری بگیریم. از این به بعد بچه‌ها باید راحت بازی کنند. فوتبال خودشان را بدون استرس به نمایش بگذارند . بالاخره نیجریه هم بازیکنانی داشت که در تیم‌های بزرگ اروپایی بازی می‌کردند. از چند بازیکن آرژانتین نباید ترسید. البته آنها بهترین‌های جهان را دارند ولی ما هم باید چون چیزی برای از دست دادن نداریم هر چه در توان داریم به نمایش بگذاریم.

برای دیدن تمام اخبار جام جهانی اینجا را کلیک کنید

بخش ورزشی تبیان


منبع : فارس