تبیان، دستیار زندگی
باخت مشکوک ایتالیا به لهستان در هفته چهارم لیگ جهانی والیبال موجب شد تا برخی کارشناسان از احتمال بروز تبانی در گروه نخست مسابقات ابراز نگرانی کنند و به قول بعضی ها احتمال دهند که این تیم به آن طرف غش کرده است!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

غش کردن ایتالیا در لیگ جهانی والیبال؟!


باخت مشکوک ایتالیا به لهستان در هفته چهارم لیگ جهانی والیبال موجب شد تا برخی کارشناسان از احتمال بروز تبانی در گروه نخست مسابقات ابراز نگرانی کنند و به قول بعضی ها احتمال دهند که این تیم به آن طرف غش کرده است!

در گروه A لیگ جهانی والیبال چهار تیم برزیل، ایتالیا، لهستان و ایران حضور دارند. پیش از آغاز این مسابقات کمتر کسی برای تیم ایران در برابر حریفان قدرتمندش شانس صعود قائل بود. با این حال بازی های تماشایی از تیم ملی والیبال ایران مقابل برزیل و کسب شش امتیاز از شش بازی نخست موجب شد تا بسیاری از نگاه ها متوجه این تیم شود.

طبق قوانین لیگ جهانی از گروه های A و B دو تیم به مرحله نهایی صعود می کنند. از آن جایی که ایتالیایی ها میزبان مرحله نهایی لیگ جهانی هستند از گروه A که این تیم در آن حضور دارد، سه تیم به مرحله نهایی می روند. حالا تیم ایران تا اینجا شش امتیاز کسب کرده و امید آن می رود تا با کسب 10 امتیاز از هفت بازی پیش رو با اقتدار به مرحله نهایی صعود کند.

اما بازی مشکوک ایتالیایی ها در هفته چهارم لیگ جهانی قدری معادلات را دستخوش تغییر کرد. ایتالیا در این دوره از مسابقات یک تیم رویایی در اختیار داشتند. آنها از هفت بازی نخست خود 19 امتیاز کسب کرده اند و از همین حالا با توجه به میزبانی در مرحله نهایی صعودشان قطعی است.

طبق قوانین لیگ جهانی از گروه های A و B دو تیم به مرحله نهایی صعود می کنند. از آن جایی که ایتالیایی ها میزبان مرحله نهایی لیگ جهانی هستند از گروه A که این تیم در آن حضور دارد، سه تیم به مرحله نهایی می روند. حالا تیم ایران تا اینجا شش امتیاز کسب کرده و امید آن می رود تا با کسب 10 امتیاز از هفت بازی پیش رو با اقتدار به مرحله نهایی صعود کند

تیم ایتالیا در حالی به لهستان باخت که ترکیب خود را کاملا متحول کرده بود و با ترکیب اصلی خود جریان مسابقه را دنبال نکرد. نه زایتسف در لیست 12 نفره بوده و نه کوار و بیرارلی و پارودی و بقیه چهره های سرشناس. اگر ایتالیایی ها که 6 امتیاز از تیم ایران گرفته اند بخواهند به سایر حریفان ایران یعنی برزیل و لهستان راحت امتیاز بدهند، تیم ایران متضرر خواهد شد. اما اگر ایتالیا از برزیل و لهستان امتیاز بگیرد شانس ایران برای صعود به مرحله نهایی لیگ بیشتر می شود.

بازی ضعیف تیم ایتالیا مقابل لهستان و استراحت دادن به بازیکنان کلیدی این تیم اخبار گوناگونی را در این مورد سر زبان ها انداخته و موجب نگرانی کارشناسان شده است. اگر ایتالیا با همین نفرات ذخیره به ایران بیاید مشخص می شود که این تیم صرفا قصد استراحت دادن به نفرات اصلی اش را داشته اما اگر مقابل لهستان و برزیل تیم ذخیره را به زمین بفرستد و مقابل ایران با تمام قوا ظاهر شود، آنوقت است که باید به این تیم شک کرد.

بخش ورزشی تبیان


منبع: ایسنا