تبیان، دستیار زندگی
همزمان با برپایی نمایشگاه آثارخارجی گنجینه موزه با موضوع از امپرسیونیسم تا امروز – تاریخ معاصر چاپ های دستی، با همکاری گالری ˝برکنر˝ در دوسلدورف، 13 اثر از دو هنرمند بزرگ آلمانی به موزه هنرهای معاصر تهران اهداء شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اهدا آثار به موزه هنرهای معاصر تهران

اهدا آثار به موزه هنرهای معاصر تهران


همزمان با برپایی نمایشگاه آثارخارجی گنجینه موزه با موضوع از امپرسیونیسم تا امروز – تاریخ معاصر چاپ های دستی، با همکاری گالری ث‌برکنرث‌ در دوسلدورف، 13 اثر از دو هنرمند بزرگ آلمانی به موزه هنرهای معاصر تهران اهداء شد.

هاینس ماک و گونتر اوکر دو هنرمند بزرگ آلمانی هستند که به همراه اتو پینه گروه زیرو (صفر) را بعد از جنگ جهانی دوم در آلمان راه اندازی کردند و به نوعی بنیان گذار دوره ی جدید هنر آلمان پس از جنگ بودند. از هاینس ماکدر سال1380 و گونتر اوکر در سال 1391 نمایشگاهی در موزه هنرهای معاصر تهران برپاشده بود.

آثار اهداء شده که با تکنیک های مختلف چاپ دستی تولید شده اند متعلق به سال های 2012 و 2013 هستند که  7 اثر با عنوان تقویم شماره یک الی هفت متعلق به گونتر اوکر است و 6 اثر نیز به هاینس ماک اختصاص دارد. 4 اثر از آثار ماک با عنوان عناصر چهارگانه و 2 اثر دیگر بدون عنوان هستند که همه ی آن ها در نمایشگاه جدید موزه هنرهای معاصر تهران به روی دیوار رفته اند.

اهدا آثار به موزه هنرهای معاصر تهران

در این نمایشگاه بیش از 240 اثر از 74 هنرمند به نمایش در آمده است .

اهدا آثار به موزه هنرهای معاصر تهران

علاقه مندان جهت بازدید از نمایشگاه آثار" از امپرسیونیسم تا امروز – تاریخ معاصر چاپ های دستی" می توانند تا 16 مردادماه ، روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت 10صبح تا 8 شب وروزهای جمعه از ساعت 4 بعدازظهر تا 8 شب به جز شنبه ها وتعطیلات رسمی به موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه ویا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88951965 تماس بگیرند.

اهدا آثار به موزه هنرهای معاصر تهران

بخش هنری تبیان


منبع:

روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران