تبیان، دستیار زندگی
تیم ملی برزیل در اولین دیدار در جام جهانی مقابل کرواسی به برتری رسید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نخستین پیروزی برزیل با درخشش نیمار


دیدار تیم‌های برزیل و کرواسی در اولین دیدار جام جهانی 2014 برزیل، با برد سه بر یک تیم میزبان همراه شد.


شادی برزیلی ها پس از گل

این بازی که با گل به خودی مارسلو برای کرواسی پیش می رفت با شوت دیدنی نیمار پاسخ داده شد تا نیمه اول دو تیم با تساوی به داخل رختکن بروند.

مارسلوا مدافع تیم فوتبال برزیل اولین گل جام جهانی را به نام خود ثبت کرد و یک گل به خودی را وارد دروازه برزیل کرد.این اولین گل به خودی تاریخ جام‌جهانی برای برزیل بود که مارسلو موفق به ثبت آن شد

اما با شروع نیمه دوم و با این که در دقایقی ابتدایی بازی شور و هیجان خاصی نداشت اما نیشیمورا داور ژاپنی بازی در دقیقه 70 با سوتی مشکوک برای برزیل پنالتی گرفت تا نیمار در این بازی هم خودش و هم تیم ملی کشورش را دو گله کند و اولین قدم را برای آقای گل شدن در این بازی ها بردارد.

بعد از این گل کرواسی حملات جسته و گریخته ای را انجام داد اما اثری نداشت. حتی گلی هم که به ثمر رساندند با اعلام صحیح داور به دلیل خطا به روی سزار دروازه بان برزیل مردود اعلام شد.

اسکار اما در دقیقه 91 با شوتی دیدنی نتیجه بازی را 3 بر یک به سود تیم ملی برزیل کرد تا این کشور شب خوبی را آغاز کند.

با این برد برزیل اولین قدم را محکم برداشت تا طلسم این که تیمی که در چند دوره اخیر جام جهانی گل اول را خورده بود اما برنده نمی شد شکسته شود.

نیمار بازیکن بارسلونایی تیم ملی برزیل که در دیدار افتتاحیه جام جهانی دو گل تیمش را در برد 3بر یک مقابل کرواسی به ثمررساند، طبق اعلام ورزشگاه به عنوان مرد برتر میدان برگزیده شد.

ترکیب برزیل: ژولیو سزار، دنی آلوز، تیاگو سیلوا، مارچلو، فرد، نیمار( رامیرس دقیقه 88)،‌اسکار، لوئیز گوستاویو، داوید لوییز، هالک (برنارد دقیقه 68) و پائولونیو (هرناندز دقیقه 63).

ترکیب کرواسی: استیپه پلتیکوسا، سیمه ورسالژکو، ایوان پریسیچ، ودران کورلوکا،دژان لاورن، نیکیچا ژلاویچ (ربیچ دقیقه 78)، ایوان پاکیتیچ، لوکا مودریچ، داریوژ سرنا، ایویچا اولیچ و ماتئو کواچیچ (بروزوویچ دقیقه 61).

نیمار بهترین بازیکن زمین

نیمار بازیکن بارسلونایی تیم ملی برزیل که در دیدار افتتاحیه جام جهانی دو گل تیمش را در برد 3بر یک مقابل کرواسی به ثمررساند، طبق اعلام ورزشگاه به عنوان مرد برتر میدان برگزیده شد.

بخش ورزشی تبیان


منبع: