تبیان، دستیار زندگی
کارلوس کروش این روزها مدام چند نکته را به بازیکنانش می گوید تا ملکه ذهن شان شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دعوا با نیجریه ای ها و پاس عرضی ممنوع!


کارلوس کروش این روزها مدام چند نکته را به بازیکنانش می گوید تا ملکه ذهن شان شود.

کی روش

کارلوس کروش سرمربی تیم ملی در کمپ تمرینی کورنتیانس مدام به بازیکنانش از بازی با نیجریه می گوید. او همان طور که از مدت ها قبل گفته بود فقط روی این بازی تمرکز دارد و می گوید مهمترین بازی تیم ملی در این پیکارها ، جدال با نیجریه است. کروش که بیشتر تمریناتش را پشت درهای بسته برگزار می کند و تنها 15 دقیقه از هر تمرین تیم او به روی خبرنگاران باز است ، شر ایطی مثل روزهای منتهی به بازی با کره را برای بازیکنانش ایجاد کرده است.

مربی با تجربه تیم ملی ایران در این روزهای سپری شده از اردو ، بارها از بازیکنان تیمش حتی از هافبک ها خواسته از ارسال پاس به عقب و عرضی خودداری کنند. او می گوید:پاس عرضی ضریب اشتباه را در نبردهای تک به تک با یاران فیزیکی ننیجریه بالا می برد و می تواند سبب شود که ساختار دفاعی تیم ملی ضربه پذیر شود. به همین دلیل هم است که او با سوت های ممتد خود بارها نکاتی از این دست را به بازیکنانش تجربه می کند. کروش برای لحظه به لحظه بازی با نیجریه برنامه ریزی کرده، او اعتقاد دارد چنانچه تیم ملی در حقظ نتیجه بازی در یکسوم ابتدایی بازی موفق عمل کند !نیجریه ای ها به سمت بازی خشن می روند. سبکی از بازی که می تواند ملی پوشان کم تجربه تر تیم ملی ایران را با خطر درگیری و اخراج مواجه کند. به همین دلیل هم هست که کروش شرطی مهم برای ملی پوشان گذاشته است: هیچ کس حق دهان به دهان شدن با بازیکنان نیجریه را ندارد.

مربی با تجربه تیم ملی ایران در این روزهای سپری شده از اردو ، بارها از بازیکنان تیمش حتی از هافبک ها خواسته از ارسال پاس به عقب و عرضی خودداری کنند

هیچ کس بدون توپ نباید بازیکنان حریف درگیری پیدا کند و اگر یاری از تیم حریف حرکتی انجام داد بازیکنان ما نباید وارد این بازی شوند. این همان حرکتی بود که کروش پیشتر و قبل از بازی بزرگ با کره انجام داده بود. او برای تهییج بازیکنانش حتی عکس مربی کره را که علیه ملی پوشان چیزهایی گفته بود ؛ روی پیراهنش چسبانده بود تا اهمیت بردن او را به همه تیمش یادآوری کند.

این بار کروش هدفی بزرگتر دارد، اینکه اصلا دوست ندارد تیمش بازی اول جام جهانی را بی امتیاز پشت سر بگذارد.

تیم ملی کشورمان دوشنبه آینده باید به مصاف نیجریه ای برود که خوزه مورینیو ، مربی چلسی گفته به نظر او دیگر تیم صعود کننده از گروه ما به همراه آرژانتین می شود. البته کروش بیش از هر تیم دیگری امید به این دارد تا ایران از بازی آن روز با حریف آفریقایی در کوریتیبا امتیاز بگیرد. او رعایت اصول دفاعی و سرعت در حمله را بهترین راهکار برای موفقیت تیمش می داند و همه اصرارهایش بر این نکات به دلیل اهمیت بازی با نیجریه است.

برای دیدن تمام اخبار جام جهانی اینجا را کلیک کنید

بخش ورزشی تبیان


منبع: خبرآنلاین