تبیان، دستیار زندگی
علیرضا فغانی داور ایرانی حاضر در جام جهانی 2014، به عنوان داور چهارم دیدار افتتاحیه این جام بین تیم‌های برزیل و کرواسی معرفی شد. همچنین قضاوت این بازی بهیوئیچی نیشیمورای ژاپنی سپرده شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فغانی داور چهارم دیدار افتتاحیه جام جهانی


علیرضا فغانی داور ایرانی حاضر در جام جهانی 2014، به عنوان داور چهارم دیدار افتتاحیه این جام بین تیم‌های برزیل و کرواسی معرفی شد. همچنین قضاوت این بازی به"یوئیچی نیشیمورا"ی ژاپنی سپرده شده است.

فغانی

"یوئیچی نیشیمورا" دیدار افتتاحیه رقابتهای جام جهانی بین تیم‌های فوتبال برزیل و کرواسی را سوت می‌زند. این دیدار ساعت 30 دقیقه بامداد روز جمعه 23 تیرماه (12 ژوئن) برگزار خواهد شد.

بر پایه گزارش سایت فیفا، دو هموطن نیشیمورا به نام‌های "تورو ساگارا" و "توشیوکی ناگی" کمک داوران اول و دوم این دیدار خواهند بود. همچنین علیرضا فغانی از ایران هم به عنوان داور چهارم دیدار برگزیده شده است.

نیشیمورای 42 ساله سومین داور ژاپنی است که در دو جام جهانی قضاوت می‌کند. "شیزوئو تاکادا" (1986 و 1990) و "تورو کامیکاوا" (2002 و 2006) پیش از این در دو جام جهانی سوت زده‌اند.

نیشیمورا در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی دیدار جنجالی تیم‌های هلند و برزیل را قضاوت کرده و بسیاری از هواداران فوتبال برزیل معنقدند قضاوت او باعث حذف تیم کشورشان از آن مسابقات شد.

نیشیمورا در سال 2012 به عنوان داور سال آسیا انتخاب شد.

برای دیدن تمام اخبار جام جهانی اینجا را کلیک کنید

بخش ورزشی تبیان


منبع: سایت فیفا