تبیان، دستیار زندگی
اگر فیفا تصمیم بگیرد برای تعیین میزبان جدید جام جهانی ۲۰۲۲ بار دیگر رای‌گیری کند، قطر حق هیچ گونه اقدامی را نخواهد داشت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

میزبانی قطر لغو می شود


اگر فیفا تصمیم بگیرد برای تعیین میزبان جدید جام جهانی 2022 بار دیگر رای‌گیری کند، قطر حق هیچ گونه اقدامی را نخواهد داشت.

رئیس فیفا

جریان پس گرفتن میزبانی جام جهانی از کشور قطر وارد مرحله تازه‌ای شده است.

چندی پیش بود که یک نشریه انگلیسی فاش کرد اسنادی در دست دارد که نشان از پرداخت رشوه سران کشور قطر برای خرید رای از کشورهایی بوده که در انتخاب میزبان جام جهانی نقش داشته‌اند.

اگرچه این ادعا از سوی کشور قطر به شکل رسمی رد و اعلام شد محمد بن همام هیچ نقش رسمی در ارائه پیشنهاد برای دریافت میزبانی جام جهانی نداشته است اما همچنان خبرهای مربوط به رای گیری دوباره برای تعیین مجدد میزبان جام جهانی ادامه دارد.

چندی پیش بود که یک نشریه انگلیسی فاش کرد اسنادی در دست دارد که نشان از پرداخت رشوه سران کشور قطر برای خرید رای از کشورهایی بوده که در انتخاب میزبان جام جهانی نقش داشته‌اند

نشریه ایندی پندنت در این زمینه نوشته که سران کشور قطر پس از آنکه این کشور در سال 2010 به میزبانی جام جهانی دست یافت برگه‌هایی را امضا کرده‌اند که اگر مشکلی در زمینه برگزاری جام پیش آمد، حق هیچ گونه شکایت یا اقدام قانونی علیه فیفا را ندارند. این بدان معنا است که سران فیفا حق این را دارند با برگزاری یک رای گیری جدید، میزبانی را از قطر بگیرد و سران این کشور هم هیچ‌گونه حق اعتراضی نخواهند داشت.

برای دیدن تمام اخبار جام جهانی اینجا را کلیک کنید

بخش ورزشی تبیان


منبع: نشریه ایندی پندنت