تبیان، دستیار زندگی
مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال مبلغ 26 میلیارد و 300 میلیون تومان برای تجهیز هنرستان‌های کشور اختصاص داده شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اختصاص 26 میلیارد تومان برای تجهیز هنرستان‌های کشور

اختصاص ۲۶ میلیارد تومان برای تجهیز هنرستان‌های کشور


مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال مبلغ 26 میلیارد و 300 میلیون تومان برای تجهیز هنرستان‌های کشور اختصاص داده شده است.


سید محسن حسینی‌مقدم در خصوص «ردیف اعتباری برای تجهیز هنرستان‌های کشور»‌ اظهار کرد: امسال مبلغ  26میلیارد و 300 میلیون تومان برای تجهیز هنرستان‌ها در کل کشور اختصاص یافته است.

وی در خصوص «تعداد هنرستان‌های کشور» افزود: در حال حاضر 7 هزار و 100 هنرستان در کشور داریم که شامل هنرستان‌های مستقل و ضمیمه است و این تعداد هنرستان از مجموع 100 هزار واحد آموزشی موجود در کشور است.

حسینی مقدم با بیان این که گسترش هنرستان‌ها در مناطق روستایی نیازمند فرهنگ سازی و تغییر نگاه خانواده هاست، تصریح کرد:  فرهنگی در برخی خانواده های روستایی موجب شده تا اولیاء اجازه ندهند دانش‌آموزان دختر به سمت رشته‌های هنرستانی بروند.

آموزش و پرورش تلاش می کند کسب درآمد در کنار آموزش را برای هنرآموزان نهادینه کند و مدیران موظف به رعایت این ماده قانونی هستند که این کار در هنرستان‌های کشاورزی به خوبی انجام می‌شود.

اجرای طرح آموزش همراه با تولید

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تبصره 75 قانون تاسیس آموزش های فنی وحرفه ای ،اظهارکرد: به موجب این قانون هنرستان‌ها اجازه دارند از تولید خود در راه درآمدزایی و پرداخت هزینه ها استفاده کنند و حتی می توانند  به خود هنرجو نیزبابت کاری که انجام می‌دهد هزینه‌ای پرداخت ‌ نمایند.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش تلاش می کند کسب درآمد در کنار آموزش را برای هنرآموزان  نهادینه کند و مدیران موظف به رعایت این ماده قانونی هستند که این کار در هنرستان‌های کشاورزی به خوبی انجام می‌شود.

احیای هنرستان‌های جوار کارخانه

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش با بیان این که تلاش می‌کنیم بخشی از آموزش را به داخل کارخانه‌ها ببریم،افزود: این طرح درگذشته با عنوان هنرستان‌های جوار کارخانه مطرح بوده که یک هنرستان در کنار کارخانه تأسیس می‌شد و دانش‌آموزان پس ازخواندن تئوری درس وارد کارخانه شده تا از این هنرجویان به عنوان کارگر ماهر استفاده شود.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان