تبیان، دستیار زندگی
پیش‌بینی می‌شود که بین سال‌های 2014 و 2015 میلادی تعداد مشترکان موبایلی جهان با میانگین رشد ثابت 7 درصد افزایش یابد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تلفن همراه پرجمعیت ترین کشور می شود؟


پیش‌بینی می‌شود که بین سال‌های 2014 و 2015 میلادی تعداد مشترکان موبایلی جهان با میانگین رشد ثابت 7 درصد افزایش یابد.

شرکت اریکسون پیش‌بینی کرده است که تعداد دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر فناوری M2M تا سال 2019 میلادی بین 3 تا 4 برابر افزایش یابد.

تلفن همراه

به گزارش ایتنا از رایورز، در گزارش آمریکای این شرکت مخابراتی آمده است که پایان سال 2013 میلادی حدود 200 میلیون دستگاه الکترونیکی همراه مبتنی بر فناوری M2M در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گرفتند که پیش‌بینی می‌شوند طی 5 سال آینده این رقم تا 800 میلیون دستگاه هم افزایش پیدا کند.

در حالی که بیشتر دستگاه‌های موبایلی M2M کنونی مبتنی بر سیستم مخابراتی GSM عرضه می‌شوند، این فرآیند از سال 2016 میلادی تغییر می‌کند و در آن زمان فناوری‌های 3G و 4G بخش اعظم دستگاه‌های M2M را از آن خود می‌کنند.

فناوری M2M که در اصل به صورت "ماشین به ماشین" خوانده می‌شود برای دستگاه‌هایی مورد استفاده قرار می گیرد که به صورت بی‌سیم و سیمی استفاده می‌شوند و از این طریق با دیگر دستگاه‌های الکترونیکی ارتباط برقرار می‌کنند.

اما همه تحولات دنیای موبایلی مربوط به این دستگاه‌ها نمی‌شود و پیش‌بینی شده است که در سال 2015 میلادی جمعیت موبایلی جهان از تعداد ساکنان کره خاکی بیشتر شود تا به عبارت دیگر "تلفن همراه" عنوان پرجمعیت‌ترین کشور جهان را از آن خود کند.

پیش‌بینی می‌شود که بین سال‌های 2014 و 2015 میلادی تعداد مشترکان موبایلی جهان با میانگین رشد ثابت 7 درصد افزایش یابد و تنها در سه ماهه نخست این سال 120 میلیون مشترک جدید به مجموع موبایل‌داران جهان اضافه شود.

مشترکان سرویس‌های پهن‌باند موبایلی نیز به نسبت افزایش میابند و با این روند احتمال می‌رود که در سال 2019 میلادی 7.6 میلیارد مشترک سرویس‌های پهن‌باند موبایلی از این خدمات بهره‌مند شوند که این رقم بیش از 80 درصد از تمام مشترکان تلفن همراه در جهان را شامل می‌شود

مشترکان سرویس‌های پهن‌باند موبایلی نیز به نسبت افزایش میابند و با این روند احتمال می‌رود که در سال 2019 میلادی 7.6 میلیارد مشترک سرویس‌های پهن‌باند موبایلی از این خدمات بهره‌مند شوند که این رقم بیش از 80 درصد از تمام مشترکان تلفن همراه در جهان را شامل می‌شود.

پیش‌بینی شده است که از هم‌اکنون تا سال 2016 میلادی تعداد گوشی‌های هوشمندی که در سراسر جهان فروخته می‌شوند از تمام گوشی‌های معمولی موجود در بازار جهانی فراتر می‌رود و در سال 2019 میلادی شاهد آن خواهیم بود که بیش از 5.6 میلیارد دستگاه گوشی هوشمند در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد.

در اروپا تعداد مشترکانی که از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند در سال 2019 میلادی به بیش از 765 میلیون نفر می‌رسد و در سال 2019 تعداد گوشی‌های هوشمند موجود در اروپا از تعداد ساکنان این قاره بیشتر می‌شود.

طبق آمار موجود 65 درصد گوشی‌هایی که در فصل نخست سال 2014 میلادی در سراسر جهان فروخته شد، هوشمند بود که البته این رقم همچنان رو به افزایش است.

بخش ارتباطات تبیان


منبع : ایتنا