تبیان، دستیار زندگی
ریم در بیست و سومین روز برگزاری نمایشگاه با توجه به تعطیلی اکثر ادارات در روز 5 شنبه ، غرفه تبیان با استقبال بیش از حدی مواجه گشت و با توجه به اینکه فردا (جمعه) آخرین روز نمایشگاه است اکثر مردم برای بازدید به نمایشگاه...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گزارش روز بیست و سوم نمایشگاه قرآن کریم


در بیست و سومین روز برگزاری نمایشگاه با توجه به تعطیلی اکثر ادارات در روز 5 شنبه ، غرفه تبیان با استقبال بیش از حدی مواجه گشت و با توجه به اینکه فردا (جمعه) آخرین روز نمایشگاه است اکثر مردم برای بازدید به نمایشگاه می آمدند.در این روز بیش از 200 نفر به عضویت سایت در آمدند.

در بخش اینترانت هم همکارانمان ، بازدیدکنندگان را با اینترانت تبیان آشنا کردند و به معرفی سایتهایی که از طریق اینترانت تبیان می توان به آنها دسترسی داشت پرداختند.

نکته جالب حضور سرکار خانم سیروسی از اساتید رشته سفالگری که در نمایشگاه به آموزش این رشته می پردازد ، در غرفه تبیان بود. ایشان از نزدیک با سایت تبیان آشنا شدند و به عضویت سایت در آمدند.

معرفی محصولات تبیان :

امروز به معرفی نرم افزار " عترت 14" می پردازیم که شامل موارد زیر می باشد :

- زندگی نامه حضرت صاحب الزمان (عج)

- احادیث امامن بزرگوار (ع) در مورد حضرت مهدی (عج)

- بهره گیری از چند سرگرمی ها آموزنده

- معرفی مسجد جمکران به همراه اعمال مربوط به آن

- کتابشناسی

- پرسش و پاسخ درباره زندگی امامان (ع)

- سخنان آن امام بزرگوار به همراه صدا

- مولودی در مورد امام

و…

اخباری از نمایشگاه قرآن کریم :

- نخستین قرآن معطر و ترجمه قرآن به صورت منظوم در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن كریم در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

به نقل از ستاد خبری چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن كریم، این قرآن توسط استاد «احدی‌زاده» و به خط نسخ نگاشته شده است. كه از 829 صفحه تشكیل شده؛ وبه صورت معطر است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه قرآن معطر به بخش ناشران قرآنی نمایشگاه مراجعه كنند.

همچنین ترجمه قرآن به صورت منظوم توسط استاد «رستم كوشان» در نمایشگاه قرآن در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

ترجمه تمام آیات قرآن به صورت شعر در یك بحر عروضی (فاعلاتن، فاعلاتن، فاعلاتن، فاعلات) توسط شاعر سروده شده است، كه ترجمه هر آیه در مقابل آن قرار دارد.

این قرآن در قطع وزیری در نمایشگاه عرضه شده است.

- بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن به كار خود پایان داد.

گروه فعالیت‌های قرآنی: بخش دانشگاهی چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن كریم، با حضور دكتر باقری‌لنكرانی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، حجت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌الاسلام والمسلمین محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، و جمعی از چهره‌های دانشگاهی كشور در سالن اجلاس نمایشگاه برگزار شد.

دكتر «رحیم قربانی»، رئیس بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن در آئین پایانی بخش دانشگاهی ضمن مثبت ارزیابی كردن فعالیت‌های این بخش به ارائه‌ی گزارشی از عملكرد این بخش پرداخت و گفت: بنا به پیشنهاد مركز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی كشور متلی بخش دانشگاهی چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن كریم شد. این شورا از مردادماه گذشته با دعوت از تمامی نهادهای دانشگاهی كار خود را برای حضور هرچه بهتر و قویتر در دانشگاه‌ها شروع كرد و در 10 جلسه برنامه‌های آن را تدوین كرد.

وی افزود: از خصوصیات بارز این بخش، تغییر نام از بخش دانشجویی سال‌های قبل به بخش دانشگاهی بود تا تمامی اقشار دانشگاهی بتوانند در آن مشاركت كنند و تمامی فعالیت‌ها و تصمیم‌گیری‌های این بخش با هماهنگی و انسجام بین‌ همه‌ی دانشگاهیان انجام گرفت.

- رییس مجلس شورای اسلامی در مراسم اختتامیه هشتمین دوره طرح سراسری "آیه‌های زندگی" كه توسط رادیو قرآن در مصلای امام خمینی (ره) برگزارشد گفت:

جوانان باید بدانند كه این انقلاب به ‌آسانی بدست نیامده و آنچه می‌بینند خیلی از آنچه بوده متفاوت است.

" غلامعلی حداد عادل " افزود: شما نسل جوان امروز كنار دریای زلال و شیرینی زندگی می‌كنید و انشاء‌الله به همت و حضور شما، این پرچم و چراغ هدایت قرآن كه بدست امام راحل برافروخته شده و امروز بدست باكفایت رهبر معظم انقلاب است، بدست حضرت مهدی (عج) سپرده شود.

وی با سپاسگزاری و تقدیر از صدا وسیما و رادیو قرآن بخاطر برگزاری چنین مراسمی، از دست اندركاران برنامه آیه‌های زندگی تجلیل و قدردانی كرد.

رییس مجلس شورای اسلامی با تجلیل و قدردانی از قاری قرآن حسین صبحدل گفت:

استاد صبحدل به گردن چندین نسل حق بزرگی دارد و باید ازكسانی كه از او تقدیر كرده‌اند تقدیركرد.

حداد عادل اظهارداشت: بعد ازانقلاب وجود استاد صبحدل كسی كه پاك باشد و مبارزه كرده باشد نعمتی شد برای رادیو كه بخصوص برای راهنمایی نسل جوان.

در این مراسم چند تن ازبرگزیدگان قرآنی، هدایایی از دست رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دریافت كردند.

مرحله هشتم از طرح سراسری و چند رسانه‌ای آیه‌های زندگی به مناسبت سال پیامبر اعظم با عنوان آیین بندگی توسط رادیو قرآن برگزارشد.

روابط عمومی موسسه تبیان