تبیان، دستیار زندگی
تب فوتبال با نزدیک شدن به جام جهانی 2014 بار دیگر جهان را فرا گرفته است . مسابقاتی که به عنوان پربیننده ترین رویداد ورزشی در جهان ویژگی های خاص خود را دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ویژگی جالب جام جهانی در برزیل


تب فوتبال با نزدیک شدن به جام جهانی 2014 بار دیگر جهان را فرا گرفته است . مسابقاتی که به عنوان پربیننده ترین رویداد ورزشی در جهان ویژگی های خاص خود را دارد.

جام جهانی برزیل

بر همین اساس پایگاه خبری ایندیا به 10 ویژگی منحصر به فرد این جام به میزبانی برزیل پرداخته است.

1- جام جهانی 2014 بیستمین جام جهانی فوتبال در جهان است. این مسابقات قرار است از 12 ژوئن تا 13 ژوئیه 2014 ( از 23 خردادماه به مدت یک ماه ) در برزیل برگزار شود. نخستین بار برزیل در سال 1950 میزبان این مسابقات بود و این دومین مرتبه است که میزبانی آن را به عهده دارد.

2- در این جام برای نخستین بار از از فناوری خط دروازه (گل - لاین) استفاده خواهد شد. فنآوری خط دروازه شیوه ای برای تعیین عبور کامل توپ از خط به کمک دستگاه های الکترونیکی است که به داوران برای اطمینان از گل شدن توپ کمک می کند.

3- اسپانیا پس از پیروزی یک بر صفر برابر هلند در فینال جام جهانی 2010 و کسب نخستین عنوان قهرمانی جام جهانی، در این دوره مدافع عنوان قهرمانی است .

4- مجموع جایزه نقدی که توسط فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) برای مسابقات پیشنهاد شده 576 میلیون دلار امریکا است. این رقم 37 درصد بیشتر از میزان اختصاص داده شده برای مسابقات جام جهانی 2010است.

5- توپ رسمی جام جهانی 2014 آدیداس برازوکا نامیده می شود. اسمی که بر اساس رای گیری عمومی از یک میلیون نفر از هواداران فوتبال برزیل انتخاب شد.

6- مسابقات جام جهانی 2014 گران ترین مسابقات در تاریخ این بازی هاست.

جام جهانی 2014 بیستمین جام جهانی فوتبال در جهان است. این مسابقات قرار است از 12 ژوئن تا 13 ژوئیه 2014 ( از 23 خردادماه به مدت یک ماه ) در برزیل برگزار شود. نخستین بار برزیل در سال 1950 میزبان این مسابقات بود و این دومین مرتبه است که میزبانی آن را به عهده دارد

7- آرم رسمی این مسابقات با عنوان الهام توسط آژانس برزیلی« آفریقا » خلق شده است. طرح این آرم بر اساس تصویری از سه دست پیروز است که جام جهانی را با هم بالا برده اند و رنگ زرد و سبز آن به معنای استقبال گرم برزیل از جهانیان در کشورشان است.

8- ثˆ آرمادیلو ثˆ حیوانی که برای دفاع در مقابل شکارچیان خودش را به شکل یک توپ گرد در می آورد، از سوی فیفا به عنوان نماد رسمی این مسابقات انتخاب شد.

9- فیفا و شرکت موسیقی سونی در 24 ژانویه 2014 اعلام کردند که آهنگ رسمی مسابقات با عنوان ثˆما یکی هستیم ثˆ توسط سه خواننده و به سه زبان اجرا خواهد شد.

10- برخی از حامیان مالی اصلی جام جهانی 2014 ، شرکت های آدیداس، کوکا کولا، شرکت هواپیمایی امارات، سونی ، بودوایزر، مک دونالد، ویزا و جانسون اند جانسون هستند.

برای دیدن تمام اخبار جام جهانی اینجا را کلیک کنید

بخش ورزشی تبیان


منبع: پایگاه خبری ایندیا