تبیان، دستیار زندگی
روزنامه تلگراف در گزارشی به تمجید از عملکرد کارلوس کی‌روش در تیم ملی ایران پرداخت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تمجید تلگراف از عملکرد کی‌روش در تیم ملی ایران

کی روش

روزنامه تلگراف در گزارشی به تمجید از عملکرد کارلوس کی‌روش در تیم ملی ایران پرداخت.

به گزاجام جهانی 2014 برزیل هفت روز دیگر آغاز می شود و تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها در هشت گروه چهار تیمی برابر هم به میدان می‌روند.

روزنامه تلگراف در گزارشی به بررسی تیم ملی فوتبال ایران پرداخته و اعلام کرده کارلوس کی‌روش قصد دارد تا با درخشش در جام جهانی 2014 اعتبار خود را به عنوان یک مربی خوب مجددا به دست آورد.

روزنامه تلگراف در گزارشی به بررسی تیم ملی فوتبال ایران و چهارمین حضور این تیم در جام جهانی پرداخته که در زیر می‌خوانید:

این روزنامه گزارشش را از تیم ملی ایران به اتفاقات حاشیه‌ای بازی ایران و کره‌جنوبی در اولسان آغاز کرده و آورده است کارلوس کی‌روش کسی نیست که شما بتوانید او را عصبانی کنید و از او امتیاز بگیرید.

کارلوس کی‌روش به دنبال این است که بار دیگر حضوری خوب در عرصه بین‌المللی داشته باشد. در واقع این ایران است که فرصتی را برای کی روش فراهم کرده که اعتبار خود را در جهان به دست آورد

این مربی پرتغالی در جریان بازی ایران برابر کره جنوبی جنگ روانی شدیدی را با سرمربی کره جنوبی پشت سر گذاشت. پس از آن که چوی کانگ هائه سرمربی کره جنوبی اعلام کرد دوست دارد ازبکستان به جای ایران به جام جهانی 2014 راه یابد کارلوس کی‌روش هم عکس سرمربی کره جنوبی را روی پرچم ازبکستان قرار داد تا جنگ روانی بین دو مربی به اوج خود برسد. در واقع تیم ملی ایران موفق شد کره را در خانه خودش با یک گل شکست دهد تا جواز حضور در جام جهانی را به دست آورد.

پس از آن، ماجرا به این جا ختم نشد و کارلوس کی‌روش به سمت نیمکت کره رفت و مشتانش را گره کرد تا پاسخ اظهارات سرمربی کره جنوبی را به نوعی داده باشد. البته کره‌ای‌ها نیز با شکست برابر ایران توانستند به عنوان تیم دوم راهی جام جهانی شوند اما دقایق بسیار حساسی را در آن دیدار پشت سر گذاشتند.

سرمربی موزامبیکی‌الاصل تیم ملی ایران که از سال 2011 هدایت این تیم را بر عهده داشته، تیم خوب و مطمئنی را برای جام جهانی 2014 درست کرده است که می‌تواند عملکرد خوبی در جام جهانی داشته باشد.

کارلوس کی‌روش به دنبال این است که بار دیگر حضوری خوب در عرصه بین‌المللی داشته باشد. در واقع این ایران است که فرصتی را برای کی روش فراهم کرده که اعتبار خود را در جهان به دست آورد.

دستیار سرآلکس فرگوسن که سابقه هدایت رئال مادرید را در کارنامه خود دارد در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی هدایت تیم ملی کشورش را بر عهده داشته است و با این تیم به دور دوم جام جهانی راه یافت اما در آنجا مقابل اسپانیا قرار گرفت و با شکست یک بر صفر حذف شد. پس از حذف پرتغال از جام جهانی 2010 انتقادات زیادی به تاکتیک‌های کارلوس کی‌روش وارد شد و خیلی‌ها در پرتغال او را مقصر حذف این تیم دانستند. زیرا در آن سال پرتغال یک تیم دفاعی بود و تنها در مقابل کره شمالی موفق به گلزنی شد.

همچنین گزارش دیگری درباره کی‌روش این است که او اظهارات تندی را علیه خانواده رییس آژانس ضددوپینگ پرتغال بر زبان آورده است. به همین خاطر درگیری کارلوس کی‌روش با آژانس ضددوپینگ پرتغال باعث شد دادگاه کی‌روش را به شش ماه محرومیت محکوم کند، هر چند دادگاه عالی ورزش این محرومیت را لغو کرد. او اکنون با تیم ملی ایران قصد دارد که به همه این اتفاقات تلخ پایان دهد و دوباره اعتبار خود را به عنوان یک سرمربی خوب در عرصه بین‌المللی به دست آورد.

از خیلی‌ جهات هدایت تیم ملی ایران کار بسیار سختی برای کارلوس کی‌روش محسوب می‌شود. از یک طرف مردم ایران انتظارات زیادی از تیم ملی کشورشان دارند و دوست دارند تا این تیم در جام جهانی عملکرد خوبی داشته باشد. تقریبا در هر بازی تیم ایران 100 هزار نفر به ورزشگاه می‌روند و از نزدیک بازی تیم‌شان را می‌بینند. به عبارت دیگر ایران در بین تمام کشورهای جهان بیشترین تعداد تماشاگر را برای بازی‌های خانگی خود در انتخابی جام جهانی 2014 برزیل داشته است. علاوه بر آن‌ها موقعیت سیاسی باعث شده تا کار کارلوس کی‌روش در تیم ایران سخت شود.

آنچه هیچ شک و تردیدی در آن باقی نیست این است که بازیکنان تیم ایران استعداد بسیار زیادی دارند. کی‌روش تلاش کرده است تا بار دیگر استعدادهای فوتبال ایران را بار دیگر شکوفا کند و بازیکنانی مثل علی کریمی و قبل از او علی دایی را به فوتبال ایران معرفی کند و دوباره نسل طلایی فوتبال ایران را تشکیل دهد.

ستاره کارلوس کی‌روش در تیم ایران رضا قوچان‌نژاد مهاجم ایرانی- هلندی محسوب می‌شود که از زمان اضافه شدنش به تیم کارلوس کی‌روش توانسته بازی‌های خوبی از خود به نمایش بگذارد. در واقع غیر از جواد نکونام که کاپیتان تیم ملی ایران محسوب می‌شود تمام بازیکنان ایران جدید هستند و از زمان کارلوس کی‌روش به این تیم اضافه شده‌اند. ایران در طول بازی‌های خود در جام‌های جهانی قبل هنوز نتوانسته به دور دوم راه پیدا کند و آنها امیدوارند بتوانند این روند را در جام جهانی 2014 قطع کرده و برای اولین بار به دور دوم جام جهانی راه پیدا کنند.

کارلوس کی‌روش درباره شرایط ایران برای موفقیت در جام جهانی 2014 می‌گوید: بدون برنامه تمرین منظم هیچ چیز امکان‌پذیر نیست و هیچ شانسی برای صعود به دور دوم جام جهانی نداریم. باید برنامه تمرینی بسیار منظمی تا جام جهانی داشته باشیم تا بتوانیم توانایی‌های بازیکنانمان را افزایش دهیم. تنها با برنامه‌ است که می‌توانیم به موفقیت در جام جهانی برسیم.

مشکلات تیم ملی ایران برای پیدا کردن حریف برای بازی دوستانه نیز از دیگر دغدغه‌های کارلوس کی‌روش است. مربی پرتغالی دوست دارد تا تیمش قبل از جام جهانی بازی‌های دوستانه‌ای داشته باشد تا بتواند نقاط ضعف و قوت تیمش را بشناسد.

کی‌روش در پایان می‌گوید: مسئولیت من در ایران این است که بتوانم مردم ایران را خوشحال کنم. این جام جهانی برای ماست و زمانی است که به تمام فوتبال جهان بگوییم ایران کشوری فوتبالی است.

البته جام جهانی 2014 زمانی هم هست که کارلوس کی‌روش نیز مانند ایران توانایی خودش را در جام جهانی نشان دهد. کی‌روش‌ نیز مانند ایران شانسی بهتر از جام جهانی ندارد.

تیم ملی ایران در اولین دیدار خود در جام جهانی 2014 باید در شهر کوییتی‌با به مصاف تیم ملی نیجریه برود.

برای دیدن تمام اخبار جام جهانی اینجا را کلیک کنید

بخش ورزشی تبیان

منبع: ایسنا