تبیان، دستیار زندگی
تیم ملی فوتبال در بدو ورود به شهر سائوپائولوی برزیل با استقبال مسئولین فیفا و محمد قانع‌زاده، سفیر ایران در برزیل و همکاران وی در باند فرودگاه روبه‌رو شدند. پس ورود کاروان تیم ملی به هتل نیز شهردار سائوپائولو به همراه همسرش در محل هتل ایران حاضر شد و ضمن
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

از تهران تا سائوپائولو با تیم ملی + عکس

از تهران تا سائوپائولو با تیم ملی

تیم ملی فوتبال در بدو ورود به شهر سائوپائولوی برزیل با استقبال مسئولین فیفا و محمد قانع‌زاده، سفیر ایران در برزیل و همکاران وی در باند فرودگاه روبه‌رو شدند. پس ورود کاروان تیم ملی به هتل نیز شهردار سائوپائولو به همراه همسرش در محل هتل ایران حاضر شد و ضمن اهدای پرچم برزیل به کی‌روش با اعضای تیم ملی ایران عکس یادگاری گرفت.

اعضای کاروان تیم ملی پس از اتمام مراسم بدرقه در استادیوم آزادی به هتل آزادی رفته و پس از استراحت تا ساعت 2 بامداد به سمت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) حرکت کرده و پس از حضور در CIP فرودگاه، علی کفاشیان و مهدی محمدنبی، رئیس و دبیرکل فدراسیون نخستین کسانی بودند که برای استقبال کاروان ایران به فرودگاه آمدند و پس از آنها دکتر محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان به همراه حسین فریدون، مشاور رئیس‌جمهور به فرودگاه آمده و در زمان ترک تهران ضمن دعای خیر برای آنها فرودگاه را ترک کردند.

از تهران تا سائوپائولو با تیم ملی
از تهران تا سائوپائولو با تیم ملی
از تهران تا سائوپائولو با تیم ملی

پس از آن بازیکنان تیم ملی سوار بر اتوبوس شده و به سمت هواپیمای بوئینگ 777 خطوط هوایی امارات که لوگوی جام‌جهانی بر روی آن نقش بسته بود و اتفاقا کاپیتان احمد صمیمی، خلبان این پرواز بود رفته و پس از مستقر شدن در جای خود تهران را راس ساعت 5:20 بامداد به مقصد دوبی ترک کرده و پس از یک ساعت و 50 دقیقه به فرودگاه دوبی رسیدند. کاپیتان صمیمی در ابتدا و انتهای پرواز خبر حضور ملی‌پوشان در هواپیما را اعلام کرد که مورد تشویق سایر مسافران قرار گرفت و در پایان هم برای بازیکنان تیم ملی در جام‌جهانی آرزوی موفقیت کرد. بازیکنان تیم ملی که تنها یک ساعت در فرودگاه دوبی حضور داشتند پس از یک ساعت و سی دقیقه و راس ساعت 8:30 پرواز طولانی خود را به مدت 15 ساعت به سمت سائوپائولو حرکت کردند.

از تهران تا سائوپائولو با تیم ملی

بازیکنان تیم ملی به محض ورود به هواپیما و استقرار در صندلی‌های خود به استراحت پرداخته و پس از نزدیک شدن به شهر سائوپائولو در داخل هواپیما، لباس های فرم خود را پوشیده و پس از فرود هواپیما در فرودگاه سائوپائولو مورد استقبال مسئولین فیفا و محمد قانع‌زاده، سفیر ایران در برزیل و همکاران وی در باند فرودگاه شدند.

تعداد زیادی از خبرنگاران که برای تهیه خبر به فرودگاه آمده بودند، به صورت کاملا منظم در گوشه‌ای که برای آنها در نظر گرفته شده بود قرار داشتند و پس از درخواست مصاحبه، کی روش، سرمربی تیم ملی به نمایندگی از کاروان ایران دقایق کوتاهی با آنها صحبت کرد و پس از آن به داخل فرودگاه رفته و در بخش CIP و پذیرایی مختصر، کلیه اقدامات مربوط به تحویل بار و تایید گذرنامه‌ها انجام شد.

از تهران تا سائوپائولو با تیم ملی
از تهران تا سائوپائولو با تیم ملی
از تهران تا سائوپائولو با تیم ملی

در این میان و بنا بر اعلام قبلی فیفا در اتاق مجاور CIP لباس تیم ملی ایران قرار داشت و همه بازیکنان تیم ملی موظف به امضای آن بودند تا در موزه جدید فیفا قرار بگیرد.

پس از انجام تشریفات مربوط به فرودگاه، بازیکنان تیم ملی وارد اتوبوس هیوندایی تیم ملی شدند که شعار "افتخار پارس" و پرچم ایران بر روی آن نقش بسته بود، وارد شدند و به سمت هتل محل اقامت خود رفتند و در بدو ورود مورد استقبال کودکانی قرار گرفتند که با لهجه زیبایی و با پرچم ایران و به فارسی به کاروان ایران خوش‌آمد می‌گفتند: "خوش‌ آمدید به برزیل!"

از تهران تا سائوپائولو با تیم ملی

پس ورود به هتل، شهردار سائوپائولو به همراه همسرش در محل هتل ایران حاضر شد و ضمن اهدای پرچم برزیل به کی‌روش با اعضای تیم ملی ایران عکس یادگاری گرفت.

از نکات جالب توجه حضور پلیس فدرال، ایالتی و فضای شدید امنیتی اطراف فرودگاه و در مسیر هتل و همچنین داخل هتل و محیط پیرامونی آن است که جلب توجه می‌کند.

از تهران تا سائوپائولو با تیم ملی

در بدو ورود بازیکنان به هتل تعدادی از ایرانی‌های هوادار تیم ملی به محل هتل آمده و تیم ملی را تشویق کردند.

دو افسر امنیتی از سوی کشور برزیل از بدو ورود تیم ملی و یک رابط فیفا با تیم ملی همراه خواهند بود.

بازیکنان تیم ملی به محض ورود به هتل و استراحتی کوتاه و صرف شام کار خود را با تماشای دسته جمعی دیدار تیم ملی نیجریه و یونان در کنار کادرفنی تیم ملی و کی‌روش آغاز کردند.

برای دیدن تمام اخبار جام جهانی اینجا را کلیک کنید

بخش ورزشی تبیان


منبع: فدراسیون فوتبال