تبیان، دستیار زندگی
کشته و مجروح شدن چند نفر از شهروندان/ شکسته‌شدن ده‌ها درخت در شهر تهران/ دیوارهای چند ساختمان بر روی چند خودرو فرو ریخت
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آخرین اخبار از طوفان تهران

طوفان تهران

رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران گفت:‌ طوفان تهران 110 کیلومتر در ساعت بود که هم‌اکنون به 50 کیلومتر در ساعت کاهش یافته و به وضعیت عادی رسیده‌ایم.

احمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره طوفان ساعتی پیش در تهران اتفاق افتاد، گفت: هم‌اکنون وضعیت به روال عادی برگشته است و این طوفان قابل پیش‌بینی بوده و باید سازمان هواشناسی این طوفان را پیش‌بینی و اعلام می‌کرد تا توسط رسانه‌های جمعی و صداوسیما هشدارهای لازم به مردم داده می‌شد ولی متأسفانه سازمان هواشناسی از قبل اعلام نکرده است.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌ها و نهادهای رسمی تعداد کشته‌شدگان و زخمی‌ها را اعلام می‌کنند، گفت:‌ سه دیوار در منطقه 3 بر اثر شدت طوفان بر روی چندین خودرو فرو ریخت که خوشبختانه خسارت جانی برجای نگذاشت.

رئیس اورژانس تهران گفت: مهمترین علت جراحات ناشی از طوفان در تهران به علت سقوط مصالح ساختمانی و افتادن درخت‌ها بر سر عابران بوده است و مرگ یک شهروند در جنت‌آباد نیز بر اثر سقوط مصالح ساختمانی در یک ساختمان نیمه‌ساز رخ داده است

رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران نیز  با اشاره به اینکه این طوفان موجب قطع ده‌ها درخت شد، گفت: براساس اعلام سازمان هواشناسی سرعت باد در اوایل طوفان 110 کیلومتر برآورد شده است که هم‌اکنون به 50 کیلومتر کاهش یافته و وضعیت به حالت عادی بازگشته است.

رضا دهقانپور در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: طوفان و باد شدید در تهران تاکنون منجر به مرگ5  شهروند  و جراحت 40نفر دیگر شده است.

رئیس اورژانس تهران گفت: مهمترین علت جراحات ناشی از طوفان در تهران به علت سقوط مصالح ساختمانی و افتادن درخت‌ها بر سر عابران بوده است و مرگ یک شهروند در جنت‌آباد نیز بر اثر سقوط مصالح ساختمانی در یک ساختمان نیمه‌ساز رخ داده است.

وی ادامه داد: از بین 40 مجروحی که تاکنون امدادرسانی شده اند تعدادی به صورت سرپایی مداوا شده‌اند و تعدادی نیز به بیمارستان ارجاع شده‌اند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در پی وقوع طوفان در پایتخت، یکی از شهروندان در میدان امام حسین(ع) بر اثر اصابت درپوش علمک روشنایی، جان خود را از دست داد.

به گفته خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس در محل وقوع حادثه، این شهروند که در موقع  طوفان در میدان امام حسین(ع) حضور داشته است، با اصابت درپوش علمک روشنایی جان خود را از دست داد.

بخش اجتماعی تبیان


منبع: فارس