تبیان، دستیار زندگی
عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با طرح روز بدون کیف و کتاب ˝ یک روز بانشاط در مدارس ˝ که وزیر آموزش و پرورش مطرح کرده است موافق است .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

موافقت مجلس با اجرای طرح یک روز با نشاط در مدارس

موافقت مجلس با اجرای طرح یک روز با نشاط در مدارس


عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با طرح روز بدون کیف و کتاب ث‌ یک روز بانشاط در مدارس ث‌ که وزیر آموزش و پرورش مطرح کرده است موافق است .


ابوالقاسم خسروی سهل آبادی اظهار داشت: اینکه در آموزش و پرورش فقط به بحث مسائل آموزشی پرداخته شود و از مسائل فرهنگی و پرورشی دور بیافتیم کار صحیحی نیست.

وی تاکید کرد: باید در کنار کلاس درس و آموزش هایی که در مدرسه داده می شود فرصتی هم برای فعالیت های پرورشی و اوقات فراغت فراهم کنیم.

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فرصت پنجشنبه ها که چند سالی است در مدارس تعطیل شده است می توان مقداری فعال کرد و از آن برای آموزش مهارت های زندگی ، اردو های علمی ، بازدید از مراکز علمی و پژو هشی و فعالیت های ورزشی استفاده کرد.

وی تصریح کرد: بنده به عنوان عضوی از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با طرح روز بدون کیف و کتاب " یک روز بانشاط در مدارس " که وزیر آموزش و پرورش مطرح کرده است موافق هستم و این کمک می کند تا بتوانیم مهارتهای زندگی را به دانش آموزان آموزش دهیم.

فرصت پنجشنبه ها که چند سالی است در مدارس تعطیل شده است می توان مقداری فعال کرد و از آن برای آموزش مهارت های زندگی ، اردو های علمی ، بازدید از مراکز علمی و پژو هشی و فعالیت های ورزشی استفاده کرد.

خسروی سهل آبادی یاد آورشد: امیدواریم طرح روز بدون کیف و کتاب در مدارس با برنامه ای ریزی صحیح در مدارس با همت مدیران اجرایی شود و فقط در قالب بخشنامه نباشد.

وی خاطر نشان کرد: از فرصت پنجشنبه ها می توان در پرورش استعداد ها و تمایلات دانش آموزان به خوبی استفاده کرد و می توان مهارت های خوبی را در این روز به دانش آموزان برای زندگی بهتر در آینده آموزش داد.

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اذعان داشت : در هیج جای دنیا معمول نیست که همه هزینه های آموزش و پرورش و اوقات فراغت را دولت پرداخت کند و به نظر می رسد اولیا دانش آموزان با تمایل و رغبت خودشان در بخشی از این طرح مشارکت کنند .

وی اضافه کرد : البته برخی از ردیف های بودجه برای آموزش و پرورش مورد غفلت قرار گرفته و باید به مسئله اوقات فراغت و اردو های دانش آموزی توجه بیشتری داشته باشیم و سهم اعتبارات بخش پرورشی آموزش و پرورش بسیار محدود است و باید در سال های آینده بو.دجه بیشتری برای این بخش در نظر گرفته شود.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان