تبیان، دستیار زندگی
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در مراسم اختتامیه طرح تامین و توزیع شیر مدارس شهرستان‌های استان تهران گفت: برنامه شیر در مدارس ۱۰۰ کشور دنیا اجرا می‌شود و ایران نیز از سال ۱۳۸۲ این طرح را آغاز کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایران جزو 100 کشور طرح توزیع شیر مدارس است.

ایران جزو 100 کشور طرح توزیع شیر مدارس است


معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی موزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در مراسم اختتامیه طرح تامین و توزیع شیر مدارس شهرستان‌های استان تهران گفت: برنامه شیر در مدارس 100 کشور دنیا اجرا می‌شود و ایران نیز از سال 1382 این طرح را غاز کرد.


معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در مراسم اختتامیه طرح تامین و توزیع شیر مدارس شهرستان‌های استان تهران و تجلیل از فعالان این طرح در سخنانی اظهار داشت: سلامت یکی از مبانی مهم در آموزه‌های دینی و اعتقادی است و اینکه باید قدر نعمت بدن به عنوان یک امانت مهم را بدانیم.

وی ادامه داد: روایات مختلفی از ائمه در این زمینه نقل شده است و حضرت علی(ع) می‌فرماید سلامتی به دست نمی‌آید مگر به نگهبانی صحیح از بدن.

بهارلو افزود: در سند تحول نظام سلامت موضوعات کلیدی مثل اصلاح الگوی تغذیه‌ای سالم و سبد غذایی مناسب مورد تأکید واقع شده است.

سلامت یکی از مبانی مهم در آموزه‌های دینی و اعتقادی است و اینکه باید قدر نعمت بدن به عنوان یک امانت مهم را بدانیم.

وی یادآور شد: در گذشته بحث سلامتی خیلی مهم نبوده اما در سال‌های اخیر به این مهم بیشتر پرداخته شده است. برنامه شیر در مدارس در بسیاری از کشورها گنجانده شده که در سال‌های اخیر با پیوستن روسیه، اوکراین، پاکستان و بنگلادش تعداد این کشورها به 100 کشور رسیده است و ایران نیز از سال 1382 به برنامه شیر در مدارس پیوسته است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران یادآور شد: همه دانش‌آموزان دختر و پسر دوره ابتدایی و متوسطه اول دولتی و مراکز شبانه‌روزی کودکان بی‌سرپرست و پیش‌دبستانی‌ها جامعه هدف این طرح هستند.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان